Wtorek
14.12.2010
nr 348 (1962 )
ISSN 1734-6827

Przepisy kulinarneTemat: Dziczyzna dla maluchów

Autor: Piotr Kukier (BT)  godzina: 10:19
W jakimś opracowaniu o hodowli wolierowej bażanta (celem wysiedleń) była rada, żeby padło lisa lub kota strzelonego za dobieranie się do woliery podrzucić do zjedzenia ptakom... Tytułu nie pamiętam, ale podejrzewam, że może to być "Kuraki polne, hodowla i wysiedlanie" wydawnictwo Świat czy Świt...

Autor: MARS  godzina: 10:24
W takim razie nie powinno się z bażanta robić szynek i kiełbas wędzonych w zimnym dymie bo włośnie giną dopiero w 74 stopniach :D

Autor: sanczopanda  godzina: 10:48
Czy bażanty gardzą padliną łatwo sprawdzić.

Autor: MARS  godzina: 11:00
Do dobra, poszperałem po materiałach... Dla ptaków patogenna jest tylko Trychinella pseudospiralis która dla człowieka wykazuje niską patogenność i której na terenie Polski nie stwierdzono. Występująca u naszych dzików T. spiralis nie jest patogenna dla ptaków wobec czego nie są one jej wektorem na człowieka.

Autor: ULMUS  godzina: 11:08
odkąd zacząłem karmić swoje "padalce" dziczyzną skończyły się alergie. Szamią wszystko , mało tego rwą się jak głupie do trybowania łopatki np. Miło popatrzeć . Co wazniejsze , albo najważniejsze jak dla mnie. Dzieci uczą się przy okazji że mięso nie rośnie w sklepie na półce, że było kiedyś żywym stworzeniem, że w przyrodzie istnieje śmierć i życie jako dwie równorzędne, że dzik ma większe sznanse na przeżycie niż prosiak urodzony w celi śmierci, wychowany w celi śmierci i po roku prowadzony na szafot bez żadnych szans. To ważna wiedza w przypadku kiedy będą musiały kiedyś w życiu spotkać się z ekoidiotami i zachowac normalnośc umysłową w takiej konfrontacji. Nie ma lepszej nauki jak "przez żołądek do rozumu i serca" :).

Autor: ULMUS  godzina: 12:00
Najlepiej wchodziły: rosół z bażanta, pulpeciki z mielonego mięsa bażanta, sarny, warchlaków - oczywiście same najlepsze kawałki. Mięso bażantów i kaczek drobno krojone w rosole. Potem jak podrosło towarzystow to wszystko to samo co dorośli ze szczególnym uwielbieniem schaboszczaków z dzika i bitek ze schabu i polędwiczek w sosach . Ważne żeby nie przegiąć z przyprawami bo dzieciaki nie lubią na ostro i bardzo nadzwyczaj aromatycznie, wszystko delikatnie. Młoda dziczyzna smakuje dobrze sama w sobie.

Autor: Douger  godzina: 21:37
Podoba mi się to.