Poniedziałek
28.01.2013
nr 028 (2738 )
ISSN 1734-6827

Przepisy kulinarneTemat: Herbata z rumem ;-)

Autor: psubrat  godzina: 10:34
Sposób wg Mark-2 jest dobry nie tylko na rozgrzewkę. Arabowie mówią, że herbatka ze świeżego imbiru leczy 100 chorób (kiedyś mnie jeden z nich przekonał, choć wyleczył tylko jedną dolegliwość). Ale uwaga, Panowie - mooocno podnosi potencję! Rozgrzeje, ale ciężko na ambonie wysiedzieć. Do domu coś gna...

Autor: Epaton  godzina: 16:48
Powiem krótko lepiej smakował rum w herbacie ,efektu podnoszenia nie stwierdziłem.;-) Trochę palił w jęzor ten imbiros i to wszystko połowa herbaty została.Szukam dalej alternatywy rozgrzewającego wsadu do herbaty. DB Marku może coś spieprzyłem? ;-)

Autor: Mark - 2  godzina: 17:49
Epaton Przyznam się iż nie wiem u mnie to działa nie najgorzej. Ale ja jestem zwolennikiem ziół i korzeni wszelakich, szczególnie właśnie imbiru, curry, cynamonu, itp. Może za dużo imbiru, cynamonu - chyba coś mi proporcje się pokiełbasiły (przy "przeliczaniu" łyżek na gramy) Więc spróbuj inaczej. Normalnie zaparz czarną herbatę, posłodź miodem lub cukrem jak lubisz, gorącą wlej do termosu i dodaj kilka cienkich plasterków obranego imbiru. Możesz dodać też plasterki cytryny lub pomarańczy - w zależności od upodobania. A najlepiej wypróbuj w celach "doświadczalnych", na filiżance herbaty - jaka ilość imbiru jest dla Ciebie odpowiednia, oraz jak "mocna" powinna być herbata. Oraz czy cynamon i cytryna lub pomarańcza są potrzebne, jako "dodatki". Ja tą herbatę robię tak: Do wolno gotującej się w garnku wody dodaję dwie nie za "kopiaste" łyżki stołowe startego na "dużych oczkach" tarki imbiru. Wywar gotuję tak z 10 - 15 minut. Po czym zalewam nim herbatę - trzy saszetki dobrej czarnej herbaty, aby była dość "mocna" i było czuć jej aromat. Słodzę czterema - pięcioma łyżkami stołowymi miodu (lubię słodkie), dodaję dwa plasterki cytryny lub pomarańczy, szczyptę cynamonu i to wszystko na termos 1,5 litra. No i herbata w zasadzie tylko czarna, żadna smakowa lub ziołowa tu się nie sprawdzi. Nie wiem ale u mnie to działa, tzn. rozgrzewa - bo na razie też innych "właściwości" nie zaobserwowałem . DB.

Autor: Epaton  godzina: 18:32
Może dlatego że za dużo dałem specyfiku pt"imbir" ale ważyłem .;-). Termos mam litrowy a nie było czasu wypróbować na mniejszej pojemności paliło w jęzor oj paliło i kurcze nie było czym popić ;-).Spróbuje ponownie.Dzięki. No ale dziczka zgasiłem ;-) i miło było , Pozdrawiam Marku-2

Autor: Mark - 2  godzina: 19:11
No widzisz, jak mówią - "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło". A jak jeszcze "obniżysz poziom imbiru we krwi" - to następnym razem dubelta lub trypleta zrobisz, bez problemu. :)) Pozdrawiam i DB.