Piątek
24.03.2006
nr 083 (0236 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemowe



Temat: Odmowa przyjęcia do koła Lowieckiego

Autor: WIARUS  godzina: 08:56
r.andrzej Cyt. " Wydaje mi sie jednak, ze ten rozwoj doprowadzi kiedys do sytuacji, kiedy trzeba bedzie powiedziec : ajwa , Kulwap ....wyszlo na wasze.... " I tu widziałbym przejaw postępującej demokracji! Przekonają większość do swojej wizji , doprowadzą do zmian systemowych i organizacyjnych w łowiectwie , wezmą ster w swoje ręce i .......... mniejszość będzie musiała się podporządkować!!! Pożyjemy , zobaczymy ! Pozdrawiam. Darz Bór!!! PS. Nieszczęśliwie sformułowałem zdanie o generała hektarach.

Autor: ajwa  godzina: 09:11
Ad Wiarus Do pierwszego związku nalezałem 40 lat temu tak więc wiem co oznacza Polski Związek................ W tym przypadku PZŁ jest związkiem specyficznym bo łowiectwo które uprawiają jego członkowie polega na polowaniu na zwierzynę dziką która jest własnością społeczeństwa i na terenach należących do ogółu a ponadto na terenach prywatnych.Tak więc w swoim działaniu członkowie PZŁ korzystaja bezpośrednio z majątku skarbu państwa i osób prywatnych,odnosząc przy tym wymierne korzyści.(temat na osobną dyskusję) Dlatego też PZŁ nie ma prawa ograniczać naboru do swej organizacji. W przypadku gdyby PZŁ na terenach dzierżawionych od właściciela prowadził od podstaw hodowlę zamkniętą zwierzyny to mógłby być związkiem elitarnym i decydować o tym co dobre lub złe dla związku. PZŁ to twór z poprzedniego systemu nakazowo-rozdzielczego i nijak nie pasuje do obecnego systemu,czas to zrozumieć.To niżej to Konstytucja Rzeczpospolitej.

Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Czy koła łowieckie PZŁ odmawiając przyjęć do kół a tym samym utrudniając lub wręcz uniemożliwiając członkom niestowarzyszonym prawo do wykonywania polowania nie naruszają KONSTYTUCJI? db.

Autor: ANDY  godzina: 09:22
Ad.Szymon, mówiąc szczerze trochę mnie zaskoczyłeś ostatnim postem : napisałem kilka zdań na temat Twej propozycji i wg mej oceny problem niestowarzyszonych to parę procent ( w tym jak napisałem sporo ludzkich dramatów). Jeszce widać winienem napisać ,że wszystko co piszesz w założeniu ,że model będzie tak samo zdefiniowany do nieskończoności.... Nie jestem działaczem PZŁ aby czuć się na siłach przyjmować - tak to odbieram zarzuty . O tym ,że większość kół łowieckich ma średnią w okolicy 60-tki , nie od dziś wiadomo . Niewielu jest w tym takich , co chcieli by się dzielić tortem - też wiadomo. Co do samotności - ostatnio bardzo mi odpowiada . A z tymi pracami i dokarmianem to głośno bym nie pisał - ten mocno wytarty o dokarmianiu jakoś( to moja opinia) nie jest najlepszą bronią , zbyt często jest podnoszony i cel jego w dwojaki sposób można interpretować , a przynajmniej tak twierdzi 99,9 społczeństwa( dokarmiają aby mieć na co polować....etc) . Zawsze uważałem ,że nie powinno być żadnych zaporowych wpisowych a o tym czy kandydat jest przydatny dla koła winnien decydować staż i wiano w postaci głowy i zdrowych rąk i uczciwa selekcja - taka inwestycja . I dalej uważam ,że ani czas ani nastawienie społeczne nie spowoduje ,że nagle w takim jak obecnie modelu wzrośnie znacząco liczba myśliwych . Nie sądzę też ,aby agitowanie do wstąpienia w szeregi było dobrym pomysłem , chęć winna wynikać z innych pobudek. DB

Autor: WIARUS  godzina: 09:30
ajwa Błąd! Cyt . "......polega na polowaniu na zwierzynę dziką która jest własnością społeczeństwa ....." USTAWA z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie. (Dz.U. z 2002r. Nr 42, poz. 72 , Nr 113, poz. 984 oraz z 2004r. Nr 92, poz. 880, Nr 172, poz. 1802 , Nr 173, poz. 1808) (tekst jednolity) stan prawny na dzień 16.02.2006 r. Art. 2. Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa. Art. 6. Naczelnym organem administracji rządowej w zakresie łowiectwa jest minister właściwy do spraw środowiska. Art. 7. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, administrację w zakresie łowiectwa sprawuje samorząd województwa jako zadanie z zakresu administracji rządowej. Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: KULWAP  godzina: 10:20
No nie! Ja się chyba upiję! Ajwa zaczął mówić "moim" językiem!

Autor: ajwa  godzina: 10:20
Ad Wiarus Jaki błąd? zielone moje stwierdzenie.

......polega na polowaniu na zwierzynę dziką która jest własnością społeczeństwa

oliwkowe Twoje

Art. 2. Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa.

To nie to samo?Nie żartuj. DB

Autor: ajwa  godzina: 10:30
Ad Czaplokulwap Czyżbyś chciał się dowartościować? :-> db.

Autor: KULWAP  godzina: 10:35
Ad szwarcajwa Tak! Upiciem..... Ps Proponuję zmianę przezwiska na czaplo-krzyko-kulwap. Twój przyd... (jaciel) flanelka będzie cię za to jeszcze bardziej wspierał.

Autor: WIARUS  godzina: 10:41
ajwa Skarb Państwa - podmiot cywilno-prawnych (w tym majątkowych) praw państwa, z reguły osoba prawna reprezentująca państwo jako właściciela majątku, z wyłączeniem części pozostających we władaniu innych państwowych osób prawnych (przedsiębiorstw i banków państw.). Jako osoba prawna w obrocie prawnym jest równoprawna z innymi osobami prawnymi i fizycznymi (w przeciwieństwie do uprawnień władczych państwa) Skarb Państwa wywodzi się z rozóżnienia w Starożytnym Rzymie majątku publicznego (aerarium, fiscus) i prywatnego majątku cesarza. W Polsce rozdzielenie Skarbu Królewskiego i publicznego nastąpiło w 1590. Skarb Państwa może być zarządzany przez odrębną instytucję, bądź reprezentowany przez różnych urzedników. W Polsce Skarb Państwa w zakresie ochrony majątku i interesów, a także prywatyzacji reprezentuje Minister Skarbu Państwa. Ponadto istnieją wydzielone agencje gospodarujące mieniem Skarbu Państwa (m.in. Agencja Mienia Wojskowego, Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa). Skarb Państwa nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania przedsiębiorstw państwowych i innych państwowych osób prawnych. I jeszcze to: Skarb państwa,, pojęcie wywodzące się historycznie z oddzielenia w starożytnym Rzymie majątku panującego władcy od majątku publicznego. Współcześnie w krajach rozwiniętych instytucja skarbu państwa jest efektem rozwinięcia i ugruntowania się teorii osobowości prawnej państwa, co doprowadziło do personifikacji z punktu widzenia prawa tej instytucji. Obecnie skarb państwa jest w Polsce instytucją prawną występującą w stosunkach cywilnoprawnych jako podmiot praw i obowiązków dotyczących tej części mienia państwowego, która nie pozostaje pod zarządem innych państwowych osób prawnych. Skarb państwa nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania państwowych jednostek gospodarczych będących osobami prawnymi samodzielnie gospodarującymi częścią mienia ogólnonarodowego (są to np. przedsiębiorstwa państwowe i spółki skarbu państwa), podobnie jak one nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania skarbu państwa. Skarb państwa odpowiada głównie za jednostki budżetowe. Jako podmiot praw i obowiązków skarb państwa dysponuje zasobami finansowymi budżetu państwa. Nie widzisz różnicy w znaczeniu tamtych dwóch zapisów? Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: ajwa  godzina: 11:09
Ad Czaplokulwap Przypominam Ci że mam Twoją zgodę bo rację miałem co zostało juz udowodnione. Autor: KULWAP Data: 09-11-04 17:22 Ad ajwa Jeśli ty masz rację to ja jestem czaplą.

Autor: ajwa  godzina: 11:14
Ad Wiarus Zdefiniuj jeszcze:Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe i zobaczymy co z tego wyjdzie. DB.

Autor: WIARUS  godzina: 11:25
A sam nie możesz popracować? Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: ajwa  godzina: 11:46
Ad Wiarus Wolałbym abyś sam doszedł do sedna.Zawsze to łatwiej jak sam załapiesz. Również pozdrawiam. Darz Bór.

Autor: WIARUS  godzina: 13:11
ajwa Haaa ha ha...! To Ty jesteś tym ,który niczego nie może zrozumieć i udaje filozofa ! Wątpię abyś przy takim stopniu percepcji szybko zdołał określić pozycję w jakiej się znajdujesz. Żeby trochę przyspieszyć ten proces załączam przykłady stosowania zbitki słownej dobro ogólnonarodowe, bo znaczenie każdego z tych słów oddzielnie znajdziesz w słowniku j. polskiego i po swojemu dla swoich potrzeb zinterpretujesz . - lasu się nie sprzedaje bowiem jest to dobro ogólnonarodowe. ... - tereny uzdrowiskowe ze względu na swoje wybitne walory lecznicze są dla społeczeństwa wyjątkowo cenne (dobro ogólnonarodowe), ... - Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa. - pozostałe tereny będące własnością Skarbu Państwa jako dobro ogólnonarodowe, ogólnodostępne. Niewiele jest takich portów, ... (Chodzi o Darłowo) -przyrody, stanowiącej dobro ogólnonarodowe. ... - racjonalne kształtowanie środowiska naturalnego, stanowiącego dobro ogólnonarodowe" - nieruchomość szkolna w Wybranowie to dobro ogólnonarodowe. - Utwory Fryderyka Chopina i przedmioty z nim związane stanowią dobro ogólnonarodowe podlegające szczególnej ochronie - tradycji leczniczej najstarszego uzdrowiska w Polsce oraz trwałą degradacją naturalnych zasobów leczniczych, które stanowią dobro ogólnonarodowe. ... - Wszyscy traktują las jako dobro ogólnonarodowe – czyli dobro nas wszystkich. Cały problem polega jednak na tym, że większość z nas powyższe stwierdzenie traktuje jako zezwolenie na korzystanie z lasu na warunkach określonych przez nas samych. - rzetelnej trosce o dobro ogólnonarodowe, jakim są Tatry. Broniąc to dobro przed nielegalnymi inwestycjami i bezprawną ingerencją miejscowych ... - Ma za zadanie chronić język jako ogólnonarodowe dobro kultury i dziedzictwo narodowe – a efektem jej pracy jest wydane właśnie „Sprawozdanie o stanie ... - Park Narodowy - to ogólnonarodowe dobro o wysokich nie do przecenienia wartościach, jest więc również współwłasnością lokalnej społeczności, - Ruch ludowy, w stuletniej swojej historii, zawsze pielęgnował kulturę jako ważne dobro ogólnonarodowe.. Na kulturze polskiej zbudowała się nasza tożsamość ... - Tradycja szlachecka traktowana jest wówczas przez wszystkich Polaków jako ogólnonarodowe dobro. Tradycję szlachecką, która w okresie zaborów promieniowała ... No i nie wiesz co to są w znaczeniu prawa zwierzęta w stanie wolnym Zwierzęta w stanie wolnym - zwierzyna swobodnie przemieszczająca się na polach i w lasach oraz ryby żyjące w stanie wolnym → ze względu na stan wolności, skorelowany z niepodporządkowaniem władztwu człowieka doktryna nie uznawała ich za rzeczy, choć Prawo Łowieckie uznawało je za dobro ogólnonarodowe, stanowiące własność SP * → rozstrzygnięte ustawą o ochronie zwierząt – każde zwierzę nie jest rzeczą. * - Skarb Państwa Co to jest " zwierzyna łowna" to już chyba wiesz ?! Jak byś miał trudności to napisz! Dla poszerzenia horyzontów na priv wyślę Ci pewien materiał. Może okazać sie to dla Ciebie pomocne. Pozdrawiam. Darz Bór!!!

Autor: ajwa  godzina: 13:55
Ad Wiarus Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa. Skarb państwa zarządza majątkiem ogólnonarodowym w imieniu społeczeństwa czyli nas wszystkich.Zwierzyna dzika jest własnością społeczeństwa,i w jego imieniu działa skarb państwa jako organ powołany z woli tego społeczeństwa. DB. Jakbyś zapomniał o czym była dyskusja to masz tutaj: Autor: ajwa Data: 24-03-06 09:11 Ad Wiarus W tym przypadku PZŁ jest związkiem specyficznym bo łowiectwo które uprawiają jego członkowie polega na polowaniu na zwierzynę dziką która jest własnością społeczeństwa i na terenach należących do ogółu a ponadto na terenach prywatnych.Tak więc w swoim działaniu członkowie PZŁ korzystaja bezpośrednio z majątku skarbu państwa i osób prywatnych,odnosząc przy tym wymierne korzyści.(temat na osobną dyskusję) Dlatego też PZŁ nie ma prawa ograniczać naboru do swej organizacji. W przypadku gdyby PZŁ na terenach dzierżawionych od właściciela prowadził od podstaw hodowlę zamkniętą zwierzyny to mógłby być związkiem elitarnym i decydować o tym co dobre lub złe dla związku. PZŁ to twór z poprzedniego systemu nakazowo-rozdzielczego i nijak nie pasuje do obecnego systemu,czas to zrozumieć.To niżej to Konstytucja Rzeczpospolitej. -------------------------------------------------------------------------------- Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Czy koła łowieckie PZŁ odmawiając przyjęć do kół a tym samym utrudniając lub wręcz uniemożliwiając członkom niestowarzyszonym prawo do wykonywania polowania nie naruszają KONSTYTUCJI? db.

Autor: WIARUS  godzina: 14:11
ajwa W odpowiedzi na Twoje stanowisko w sprawie, post (bez PS ) , który skierowałem do r.andrzeja teraz kieruję do Ciebie . Do dzieła!! Na tym mój udział w temacie kończy się. Pozdrawiam. Darz Bór!!! Autor: WIARUS Data: 24-03-06 08:56 r.andrzej Cyt. " Wydaje mi sie jednak, ze ten rozwoj doprowadzi kiedys do sytuacji, kiedy trzeba bedzie powiedziec : ajwa , Kulwap ....wyszlo na wasze.... " I tu widziałbym przejaw postępującej demokracji! Przekonają większość do swojej wizji , doprowadzą do zmian systemowych i organizacyjnych w łowiectwie , wezmą ster w swoje ręce i .......... mniejszość będzie musiała się podporządkować!!! Pożyjemy , zobaczymy !