Czwartek
10.11.2011
nr 314 (2293 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Zasłyszane dzięki TUBIE

Autor: harap  godzina: 07:30
/.../"Gospodarzem spotkania był Janusz Rynkiewicz,łowczy okręgowy PZŁ w Koszalinie.Podczas swojego wystapienia powiedział, że powstanie ośrodka w Manowie nie kończy dzieła. Władze PZŁ będą realizować nowy etap inwestycji, polegający na doposażeniu obiektu w multimedialne środki edukacyjne, tak aby szkolenia w Manowie odbywały sie na wysokim poziomie merytorycznym, z wykorzystaniem najnowoczśniejszych metod szkolenia" Pozdrawiam harap

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:47
Przekroczenie uprawnień przez prezydium kapituły odznaczeń. Nie mając uprawnień do nadawania odznaczeń bezprawnie odznaczenie nadała sygnując na legitymacji "Kapituła Odznaczeń". Trafiłem? Minister za to odznaczenie "zapłacił" 1,6 miliona złotych z kasy NFOŚ.

Autor: WIARUS  godzina: 08:05
Patrz § 17 i 23.2 (www.pzlow.pl/palio/html.media?_Instance=www.pzlow.pl&_Option=NewserMedia&_Connector=data&_ID=909&_CheckSum=-605381345) Odznaczenia łowieckie nadaje Kapituła a nie Prezydium Kapituły ;-))) Zapewne ŁP umoczył ;-) albo Prezydium wyszło przed szereg;-) Stawiam na to drugie rozwiązanie! Darz Bór!!!

Autor: leśny 1  godzina: 08:46
nieszczęśliwie napisane odznaczył, ale jest to bardzo często używane w przypadku samego aktu wręczania § 21 Dekoracji odznaczeniami łowieckimi dokonuja w imieniu Polskiego Zwiazku Łowieckiego:

Autor: leśny 1  godzina: 09:46
Zgodnie z § 6 Złom, Złoty, Srebrny i Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej nadaje się członkom Zrzeszenia za zasługi na polu łowiectwa, natomiast powstaje pytanie, czy można taki medal nadać osobom spoza PZŁ na co jest § 8 Odznakę za Zasługi dla Łowiectwa nadaje sie osobom i instytucjom spoza Zrzeszenia za upowszechnianie idei łowiectwa w społeczeństwie. Ale nigdzie nie ma napisane, że nie można. A tak w ogóle to co w tym jest złego, że dostał medal?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 10:06
leśny 1 Praktycznie nic. Określanie zasad demokratycznych w modelu przez zaledwie kilka osób z wąskiej grupy "władzy" jest przecież czymś naturalnym.

Autor: Kobczyk  godzina: 10:16
Dlatego więc, aby być w "zgodzie" z w/w paragrafem, wpisano go w oficjalne "papiery" jako "pracownika (członka)" ZG PZŁ - a nie jako urzędnika MŚ - co widać na stronie oficjalnej PZŁ (drugi link rycerza). Więc "wilk jest syty a i owca cała", w mniemaniu "odznaczających" - tak mi się przynajmniej wydaje A tu zaraz wielkie "halo". Psy szczekają a karawana idzie dalej, jak mawiają "starzy Indianie", bo "nauka radziecka" zna nie tylko takie "przypadki odznaczeń". :)) Więcej luzu, panowie - aż tak wam zależy na tych "blaszkach" ?.

Autor: WIARUS  godzina: 10:34
Zamiast paplać głupoty to powinieneś wiedzieć, że wymieniony jest w komunikacie KOŁ o nadaniu odznaczenia jest ten, kto składał wniosek o odznaczenie. Zgodnie z ustaleniem § 10 (www.pzlow.pl/palio/html.media?_Instance=www.pzlow.pl&_Option=NewserMedia&_Connector=data&_ID=909&_CheckSum=-605381345). Okręgi nie są pracodawcami dla odznaczanych a znajdują sie w komunikacie KOŁ;-))) Darz Bór!!!

Autor: Kobczyk  godzina: 10:42
O, uderz w stół - to nożyce się odezwą. To może jeszcze przytocz paragraf 11 - tak dla jasności - wraz z uzasadnieniem w odniesieniu do paragrafu 6, jeżeli odznaczony nie jest członkiem (pracownikiem) PZŁ.

Autor: WIARUS  godzina: 12:15
Sam to sobie wytłumacz, bo jak widzę czytać potrafisz! Jeszcze tylko włącz ... Darz Bór!!!

Autor: Hupert  godzina: 12:57
leśny 1, przecież minister i poseł w jednej osobie Stanisław Gawłowski jest myśliwym i członkiem PZŁ, więc nie szukaj dziury w całym.

Autor: leśny 1  godzina: 14:31
ad; Hupert Jeżeli jest myśliwym to sorry i już w ogóle nie widzę problemu. To o co chodziło Arturowi 123? Czyzby ZG PZŁ nie mógł występować o nadanie medalu? Witam pana Kobczyka w "gronie".

Autor: Hupert  godzina: 15:19
Nie wiem o co chodziło Arturowi123, ale z kolejnych postów wynika, że medalu nie przyznała Kapituła, tylko jej prezydium, które nie ma takich uprawnień. Dla zainteresowanych sposobem, jak z powyższego chce wyjść PZŁ, to zapraszam jeszcze raz na stronę z informacją PZŁ (www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=112&_RowID=3234&_CheckSum=740177607), gdzie właśnie zniknęło Prezydium i teraz wynika, że cała Kapitula przyznała to odznaczenie 3 października. 11 osób z całej Polski zjechało się raz 3 a drugi raz 7 października, żeby w każdy z tych dni przyznać po jednym medalu. Bogaci jesteśmy, bo przecież nie przyjechali za swoje, tylko za nasze.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:00
Wyniki pracy kapituły podawane sa zawsze na stronie ZG oraz w Łowcu Polskim. Odznaczeń przyznanych w dniach 3 i 7 nie znalazłem w ŁP a i na portalu ZG PZŁ pojawił się po serii bolesnych pytań do zainteresowanych stron. Obstawiacie finał sprawy?

Autor: ŁOWCZY  godzina: 19:44
Całe nieporozumienie i wszelkie wątpliwości wyniknęły ze zwykłego błędu jaki popełnił piszący informację o uroczystości w Manowie koło Koszalina. Żeby zamknąć dyskusję informuję, że medal Panu Ministrowi przyznała Kapituła, a nie jej prezydium na co są odpowiednie dokumenty. Nie ma więc o co kruszyć kopi. Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór! Rzecznik prasowy PZŁ Marek Matysek

Autor: harap  godzina: 19:45
Zadziwiające, bo niektórzy z Szanownych Kolegów i ich teksty w tym temacie, jak ulał mieszczą się w ramach i pojęciu tez zawartych w tekście " Pieniactwo i nie najwyższy poziom/.../" zamieszczonych w Hyde Park Corner . Istotnie nie najwyższy... ! Pozdrawiam harap

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 20:12
Na poparcie ŁOWCZEGO podam, że informacje jakoby liczna grupa członków kapituły w dniach 3 i 7 przebywała w miastach odległych od Warszawy i w tym czasie wykonywała inne czynności jak przyznawanie odznaczeń to jedynie plotka..... Pomyłką (szkoda, że kolejną w tej sprawie) jest także brak nazwisk uznanych w dniu 3 i 7 w "normalnych" komunikatach o odznaczeniach. Pomyłką jest także zestawianie dat przyjęcia Kolegi ministra do PZŁ z czasem przyznawania 3 milionów dotacji. Nie mając wątpliwości udaję się na spokojny sen.