Piątek
22.11.2013
nr 326 (3036 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: PO wyroku TK czyli wzmocnienie "demokratycznych" represji  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 10:34
Dziwnym zbiegiem okoliczności posiedzenia komisji sejmowych odbywały się w ukryciu przed mediami a ich odbycie było ogłaszane na stronach sejmowych dopiero po odbyciu posiedzeń zamiast na co ajmniej kilka dni wcześniej co uniemożliwiło zainteresowanym mediom obserwacje obrad. Nic dziwnego bowiem chodziło o to aby wprowadzić maksymalnie zamordystyczne przepisy pozwalające za byle g... ścigać myśliwego w okresie przedawnienia o wiele dłuższym niż przestęstwa z kodeksu karnego (np. za zasady etyki, które jak wiadomo są kwestią sumienia a nie represji karnych!). Proponuje się aby za byle g... łowiecki wymiar "sprawiedliwości" mógł wszczynać postępowania do 5 lat! (było do trzech). Mimo wyroku TK delegalizującego rzeczników i sądy łowieckie proponuje się działanie w stecz czyli wszystkie sprawy ścigać wg. nowej ustawy co w sposób wyraźny narusza zasadę zabraniającą działania prawa wstecz. Jakie jeszcze "baty" i "kagańce" na myśliwych zgotował PiS (Szyszko) członkom PZŁ wraz z koalicjantem SLD (Wziątek) można zobaczyć: w plonie ich przyjacielskich działań w tym linku. KLIK! Mam nadzieję, że myśliwi podziękują tym posłom (pełną listę nazwisk podam przed wyborami), którzy z taką pracowitością umacniają stalinowskie zasady sprawowania rządów w monopolistycznym związku.

Autor: azil II  godzina: 11:04
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: naruszenie dóbr osobistych osób trzecich.

Autor: WIARUS  godzina: 11:47
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Syncerus  godzina: 14:20
Myślę , że takie rozwiazanie wychodzi na przeciw oczekiwaniom społecznym, ukrucenia bezkarności myśliwych, rozbudzonymi ostatnimi artykułami pań Środy i Sowy. Zaostrzenie odpowiedzialności w środowisku tak "kryminogennym i patplogicznym" jak polscy myśliwi, wyjdzie wszystkim na dobre ! :)

Autor: WIARUS  godzina: 14:47
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Syncerus  godzina: 14:58
Nie tylko w sejmie zastrza się polityka karna wobec myśliwych członków PZŁ, tak że powinieneś uważać WIARUS. :)

Autor: Jerzy 030  godzina: 15:27
Panie Stanislawiew Pawluk. Z wieloma Panskimi pogladami i spostrzezeniami zgadzam sie w zupelnosci, ale w wypadku poblazania i niekaralnosci nie do konca. Srodowisko mysliwych to ludzie roznych zawodow, pochodzenia i o zroznicowanych pogladach i wartosciach moralnych, a te ostatnie z koleii nie maja nic wspolnego z pochodzeniem i wykrztalceniem, ale za to bardzo duzo z ranga i statutem spolecznym oraz zajmowanym stanowiskiem. Czyli innymi slowy im szersze plecy tym wiecej ci wolno. Przesledzmy tylko opisywane tutaj wpadki i przyjzyjmy sie aktorom tym ktorzy za tym staja oraz poniesionym konsekwencjom. Znam kilka spraw w ktorych winowajcy nawet wlos z glowy nie zlecial bo mial uklady ( za komuny sie mowilo mial GARBA). Skoro tesknimy za prawem chroniacym oszustow, zlodzieji i ignorantow to za dzeisiec lat nie wyjdziemy na ulice bo bezkarnosc osaiagnie rozmiar dzis niewyobrazalny. Ja pragne tylko jednego; aby taki mysliwy Adwokat Kowalski zostal potraktowany na rowni z mysliwym ktory jest kierowca autobusu. Miom zdanie prawo powinno siegac w stecz w zaleznosci od rodzaju i rozmiaru przweinienia, zadnych ulg dla nikogo.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 16:57
Jerzy 030 Na tym polega wolność wypowiedzi (w przeciwieństwie do PZŁ), że możemy się kulturalnie róznić w wielu sprawach. Rzecznicy i sądy łowieckie nie gwarantowały (i "wybierany" w takim systemie jak był) nie gwarantowały równosci członków wobec prawa. Ze znanych mi przypadków w większości służyły do zwalczania tych, którzy różnego rodzaju przekręty ujawniali narażając się wyżej usytuowanym sprawcom tych przekrętów. Od wstrzymania funkcjonowania tych organów minęło ponad rok i nie ma żadnych przykładów aby negatywnie odbiło się to na dyscyplinie w PZŁ. Oznacza to, że bez aparatu represji myśliwi potrafią funkcjonować prawidłowo. Jeśli okres ścigania proponuje się wydłużyć z trzech do 5 lat to świadczy o jednym: chęci dłuższego trzymania w szachu czyli posiadania tzw. haków. Jest to okres o wiele dłuższy niz sciganie za łamanie przepisów karnych w tym pewnej ilości z ustawy Prawo Łowieckie i kodeksu karnego. Paradoksalnie za to samo "przestępstwo" ściganie prokuratorskie ustanie a PZŁ będzie mógł ścigać jeszcze trzy lata! Takie prawo jest chore! I do tego, bedzie można karać za "przestęstwa sumienia" czyli za zasady etyki czyli za coś, co nigdy do końca nie było doprecyzowane i nagminnie nadimpretowane. Przykład" "niekoleżeństwo".

Autor: jabloneczka14  godzina: 18:41
Kol. Pawluk a czy są jakieś organizacje społeczne tak duże jak PZŁ czy korporacje zawodowe np lekarzy, którzy nie mają nazywanego przez Ciebie apartau represji a ja nazwę to postępowaniem dyscyplinarnym? I czym ta ustawa różni się od innych ustaw tego typu? W czym niby kolega widzi te zamordystyczne przepisy?

Autor: marcino  godzina: 18:46
DOBRE DOBRE

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 18:55
- okres ścigania dłuższy niż za przestęstwa z kodeksu karnego (zwiększony do 5 lat) - olewanie sadów powszechnych (zapis: postępowanie "może" być zawieszone zamiast ma być zawieszone i uwzględnić wyrok sądu powszechnego). - wyolbrzymione sankcja jak za przewinienia statutowe - działania rzeczników i sądów wybiórcze (swoi nie odpowiadają np. "szef" GKR jako prezes koła nawywijał finansowo i spowodował oskarżenie W. Tajera za wykonanie praw gwarantowanych konstytucją. OSŁ a następnie GSŁ wykazał się w tym przypadku wyjatkowo skandalicznym zachowaniem dzięki czemu wymiarem represji zajął się TK - i zapewne jeszcze się zajmie pod rządami nowej "demokratycznej" ustawy Wziątkowo-Szuszkowej). - etc... etc... etc... resztę zostawię dla Senatu, Prezydenta a w dalszym ewentualnym etapie dla Prokuratury Generalnej, HFPC i w końcu TK. Czasu mam sporo, uniemożliwia mi się wykonywanie prawa do polowania więc pomysłów zbiore więcej.

Autor: Syncerus  godzina: 19:47
Jest jeszcze Senat :). Nie ma się co martwić.

Autor: Bars11  godzina: 20:11
W obecnej sytuacji aż chce się cytować pewien fragment z Wesela Wyspiańskiego

Autor: Alej.....  godzina: 20:32
Spokojnie. To wszystko ma krótkie nogi. Z tego co słyszałem, to chyba dziś uwlnili działkowców od monopolu PZD. Jutro od obowiąkowego Blocha uwolnią myśliwych. Już jest bliżej niż dalej...

Autor: jabloneczka14  godzina: 21:39
kolego Pawluk jak masz tyle czasu to przestudiuj sobie ustawę o radcach prawnych, ustawę o komornikach sądowych, ustawę o izabach lekarskich, itp, Porównaj a potem kombinuj. Miłego wieczoru! I dobrze, że wreszcie będzie porządek, co pewnie kolegę bardzo martwi. Darz Bór!