Czwartek
05.11.2015
nr 309 (3749 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: „Koniec polowań" - prawda czy fałsz?

Autor: canis_aureus  godzina: 00:43
Nie wierzę w to, że dając sobie siana z polowaniem nagle przyjdzie jakieś ogromne grono potrzebujących nasz przedstawicieli jakiejś tam grupy społecznej. A gdzie tam.... ze znikomego dziś odsetka społeczeństwa jakim są rolnicy przed ministerstwo pofatyguje się może z 10-20 \% rolników, którzy posiadają hektary i odszkodowania to dla nich biznes. Reszta oleje albo będzie się o to bujać po sądach, ale w mediach ich nie uświadczysz. Za to o "zakazie polowania" na pewno zrobi się bardzo głośno i nasi "przyjaciele" czyli ludzie z miast, miłośnicy kotków, piesków, sarenek i przyrody (no bo my do takich przecież ponoć nie należymy) oraz działacze tak nakręcą bęben medialny, że możliwe, że sytuacja "bez polowań" unormuje się lub przybliży do niej właśnie....

Autor: harap  godzina: 07:37
No przecież rolnicy od dawna są "podjudzani" przeciwko myśliwym przez osoby wymienione przez Kolegę "canis aureus", ale n ie tylko , bo pewien odsetek, piszących w tym tytule i ponoć znających się na rzeczy, ma w tym swój znaczący udział, nie wspominając o "bezstronnej" Redakcji. Pozdrawiam harap

Autor: xaafuun  godzina: 11:01
@karlik "Może by i większość z nas wytrzymała te kilka miesięcy bez polowaczki, tym bardziej że po 20.01. zbiorówki już się zakończą, tyle tylko że na złość to zrobimy chyba sobie (konieczność wypłaty odszkodowań) a przy okazji znacznie pogorszymy i tak już niezbyt dobre stosunki z rolnikami." Heh, z tym prawem. W innym wątku inny kolega pisał, że jeśli nie ma PŁ, to nie ma również podziału na obwody łowieckie, więc szkód też nie ma kto wypłacać. Ja na (nie?)szczęście jestem inżynierem i u mnie w branży nie ma możliwości interpretacji, 2+2 zawsze jest 4, nie to co w dziedzinie prawa... DB Rafał

Autor: PiotrD  godzina: 11:12
Zygmunt23 - zielony ludek nie do końca może mieć rację. W tak kryzysowej sytuacji ktoś może wpaść na pomysł, aby np.: przeprowadzić akcję chemicznej kastracji zwierzyny czyniącej szkody. Tego typu pomysły w Europie mają miejsce (przypadek Holandii, gdzie zamiast polować na gęsi, zagazowuje się je tlenkiem węgla). Organizacje eko-fiko bardzo chętnie przyklasną takiej akcji. A wtedy do likwidacji łowiectwa będzie już zupełnie prosta droga. Piotr

Autor: Kubczasty  godzina: 12:49
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-gospodarce-lowieckiej.html Czynsze na terenach prywatnych....nieźle. A co jak po 21.01 rolnik zadzwoni na policję i zrobi zdjęcia myśliwym lub ich nagra, że polują bezprawnie na jego terenie ? Nie byłbym takim optymistą jak niektórzy, że nic się dla nas nie zmieni.

Autor: 28rafal  godzina: 13:17
Kubczasty ,,masz rację zmieni się zmieni. Wszystko co będzie robione bez zgody właściciela gruntu będzie nielegalne.Był czas na poprawki,,,,,,

Autor: gregorianin  godzina: 14:22
Witam. U nas w obwodach jak narazie rolnicy powiadamiają myśliwych, że dziki rąbią pastwiska i łąki, Koledzy polują i pozyskują przeganiając czarnuchy. Ciekawe komu będą rolnicy zgłaszać szkody i kto za nie zapłaci od powiedzmy lutego? Wojewoda? Już to widzę. Oj będzie się działo. D.B.

Autor: Właściciel polowania  godzina: 14:26
Scenariusz, że od 22 stycznia 2016 roku nie polujemy jest bardzo realny.

Autor: 28rafal  godzina: 14:40
Właściciel snu,,mycia i biegania,,,masz rację o ile właściciel racji przyzna Ci rację..

Autor: PaSta  godzina: 15:17
28rafal piszesz cyt. "Wszystko co będzie robione bez zgody właściciela gruntu będzie nielegalne." Czy mógłbyś podać podstawę do takiego twierdzenia? Chyba, że ci się tylko tak pierdło, to wtedy Ok.

Autor: 28rafal  godzina: 15:36
PaSta,,,pierdło mi się,,bądź dzielny,,zatkaj nos i pomyśl. Po 20.01. wszystko co stwierdził TK jako niezgodne z konstytucją będzie niezgodne z prawem.(skrót).Jeśli uważasz inaczej to po "ch" ten trybunał i jego orzeczenia? Chyba,że wasze Walne orzekło inaczej niż TK i podjęło stosowną uchwałę. Wtedy możecie mieć w d-pie każdy trybunał.

Autor: xMateusz  godzina: 18:10
Trybunał orzekł, że niezgodne z konstytucją jest prawo pozwalające na tworzenie obwodów bez udziału właścicieli. Tyle i aż tyle. Nie orzekał, ze obwody utworzone przestają istnieć. Podobnie jak z uchwałą w kole: mimo, że podjęta wadliwie do czasu jej uchylenia funkcjonuje. Istnienia obwodów ani zawartych umów nikt nie uchylił! Jeśli nic sejm nie będzie robił przez nawet 100 lat to ten stan będzie trwał 100 lat. I polować będzie można na dotychczasowych zasadach. I nie straszcie mnie, ze nie będę polował bo nic mi tego nie zabroni.

Autor: zwiorinx  godzina: 18:31
A co sie stanie jak swygasna umowy dzierzawne?

Autor: 28rafal  godzina: 18:38
"to ten stan będzie trwał 100 lat.",,, Kolego powiedz to tzw. posiadaczom- ziemsko-rolnym Ad. uchwały w kole. Kto ponosi odpowiedzialność za bezprawne działanie zgodne z bezprawną uchwałą?

Autor: xMateusz  godzina: 18:41
Nic. Podpisanie nowych umów na już istniejące obwody to nie tworzenie nowych obwodów. Nic nam nie grozi!

Autor: 28rafal  godzina: 18:54
xMateusz ,,,trzeba to było powiedzieć "trybunałowi",, a tak pieprzyli o niczym. A może ten wyrok jest bez sensu,,,ładu i składu i nie ma żadnego znaczenia?

Autor: xMateusz  godzina: 19:10
Dla faktu dalszego polowania nie ma najmniejszego znaczenia. Problem zaczyna się z tworzeniem nowych obwodów lub zmianą granic dotychczasowych. Ps. Wyroki TK są niezbadane. Ostatnio powiedzieli, że doniesienie na mamusię czy tatusia nie jest niczym złym. Wolno nie donieść jeśli zabiją kogoś ale za fotoradar trzeba.

Autor: Kubczasty  godzina: 20:02
Ja bym dla rozpoznania sytuacji np. wysłał jednego z "mądrych" myśliwych 22.01 z bronią na prywatne czyjeś pole i zadzwonil do odpowiednich oraganów, że tu poluje taki nielegalnie, niezgodnie z wyrokiem TK etc ..... kto się podłoży aby upewnić się czy wszystko jest po staremu skoro mamy tyle wątpliwości i różnych opinii ? DB

Autor: Artur123  godzina: 20:08
„Albo ZG PZŁ z LP, albo MŚ ogłoszą, że myśliwi mogą polować, nie wydając jakiekolwiek interpretacji sytuacji prawnej po 21/01/2016”. (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=119034&t=118961&v=t)

Autor: kujawiak pomorski  godzina: 21:17
Za niemca sie polowalo to i za PiSu bedziem;)