Piątek
21.04.2017
nr 111 (4282 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: „W POSIADANIU ZARZĄDU GŁÓWNEGO..."  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur1234  godzina: 10:35
W POSIADANIU ZARZĄDU GŁÓWNEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO JEST 16 OŚRODKÓW HODOWLI ZWIERZYNY, W TYM SPECJALISTYCZNA STACJA BADAWCZA W CZEMPINIU”. Czytamy na oficjalnej stronie internetowej PZŁ - klik (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www&_PageID=11&_RowID=1245&newser=no&_Lang=pl&_CheckSum=1848887256). Jeżeli „w posiadaniu Zarządu Głównego”, to mamy rozumieć, że w posiadaniu panów Lecha Blocha i Zbigniewa Boniuszko? Czyli co – mogą robić sobie w tych OHZ-ach, co tylko chcą i guzik komu do tego? Przykładowo może mnie pan Bloch (domyślam się, że pan Boniuszko nie ma w tym duecie za wiele do powiedzenia) zaprosić na kilkudniowy bezpłatny pobyt w takim jednym czy drugim OHZ-ecie, z wszelkimi atrakcjami typu polowania czy biesiady, i wszystko będzie w zgodzie z prawem? Czy ktoś w ogóle sprawdza, co dzieje się w takich OHZ-ach, kto i z kim tam przebywa oraz poluje, jak często, jak długo i na jakich zasadach? Czy ktoś to w ogóle nadzoruje, w jakiś sposób kontroluje?

Autor: aurora borealis  godzina: 11:21
No właśnie. [...]

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 12:39
Proszę zapytać oficjalnie. W jakim celu wrzucacie te "rewelacje" na portal?

Autor: Artur1234  godzina: 13:00
Zapytać oficjalnie, to tak jakby od razu się zgodzić z tym, że odpowiedzi nie będzie. „W jakim celu wrzucamy"? Przede wszystkim... wrzucam, a nie wrzucamy, bo jestem jeden, choć pod dwoma nickami. Więc w jakim celu „wrzucam"? Aby poznać odpowiedzi. Nawet takich jak Ty, obrońców modela. To jak, odpowiesz? Czy raczej za trudne, bo niewygodne pytania?

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 13:08
Podajesz niezweryfikowane fakty. Nie pytacie u źródła, a wiecie, że odpowiedzi nie będzie. Pokażcie pismo o podanie interesujących Wasz faktów, a w przypadku braku odpowiedzi załączcie swoją opinię. Ja na pewno nie będę wśród tych, którzy pochwalą milczenie adresata. Niewiele mniej bym zmienił w "modelu" od Was, bo są błędy. Nigdy jednak - takimi, jak Wasze - metodami.

Autor: MENTO  godzina: 13:14
OHZ-ety nie istnieją tylko i wyłącznie po to aby ci dwaj panowie mieli gdzie polować a jeżeli od czasu do czasu z nich korzystają to mi to lotto bo u siebie polowań, biesiad i innych atrakcji mam tyle że nie zawsze mam czas aby w nich wszystkich uczestniczyć a nie jestem jakoś szczególnie zapracowanym człowiekiem dysponuje raczej sporą ilością wolnego czasu.

Autor: Artur1234  godzina: 13:23
ZOMO, Napisałem tak: Zapytać oficjalnie, to tak jakby od razu się zgodzić z tym, że odpowiedzi nie będzie. W którym miejscu tego zdania „podałem niezweryfikowane fakty"? Niezależnie od tego pytam tam, gdzie mi wygodnie, a Tobie guzik do tego. Rozumiem, że odpowiedzi nie znasz lub nie chcesz ich udzielić?

Autor: Artur1234  godzina: 13:39
Przypomnę zasadniczą część tych pytań: Może mnie pan Bloch (domyślam się, że pan Boniuszko nie ma w tym duecie za wiele do powiedzenia) zaprosić na kilkudniowy bezpłatny pobyt w takim jednym czy drugim HZ-ecie, z wszelkimi atrakcjami typu polowania czy biesiady, i wszystko będzie w zgodzie z prawem? Czy ktoś w ogóle sprawdza, co dzieje się w takich OHZ-ach, kto i z kim tam przebywa oraz poluje, jak często, jak długo i na jakich zasadach? Czy ktoś to w ogóle nadzoruje, w jakiś sposób kontroluje?

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 13:42
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Artur1234  godzina: 14:01
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Artur1234  godzina: 14:02
Spróbujemy jednak merytorycznie? A co Ty na to, ZOMO, gdyby tak poprosić panów Blocha i Boniuszko (wszakże to w ich „posiadaniu” „jest 16 ośrodków hodowli zwierzyny”) o przedstawienie: „1. Wykazu upoważnień do wykonywania polowań indywidualnych wydanych w każdym z prowadzonych przez nich ośrodków hodowli zwierzyny, w sezonach łowieckich 2006-2016 r. 2. Protokołów z polowań zbiorowych, które odbyły się w każdym z prowadzonych przez nich ośrodków hodowli zwierzyny w sezonach łowieckich 2006-2016 r. 3. Cenników za wykupienie polowań, w odniesieniu do każdego z prowadzonych przez nich ośrodków hodowli zwierzyny, w sezonach łowieckich 2006-2016 r. 4. Dowodów uiszczenia opłaty za wykupienie polowania w ośrodku hodowli zwierzyny przez każdą z osób wymienioną w dokumentach o jakich mowa w pkt 1 i 2 lub dokumentów, z których wynikałoby zwolnienie jej z takiej opłaty (www.lowiecki.pl/aktualnosci/odp_na_pozew_przeciw_Izdebski.pdf)"?

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 14:10
Czytając ew. odpowiedzi mógłbyś się mocno zdziwić. Co do pyskówek. Hasło do ZOMO maja niemal wszyscy jego członkowie. ;-)))) Wiesz doskonale, czym skutkuje prowadzona w inny sposób dyskusja z W A M I . Pozdrawiam jeszcze cieplej, jak wyżej. ;-)))

Autor: xMateusz  godzina: 14:25
MENTO napisał: ...."siebie polowań, biesiad i innych atrakcji mam tyle że nie zawsze mam czas aby w nich wszystkich uczestniczyć"...". Myślę, ze wykażesz się koleżeństwem, przestrzeganiem zasad etyki łowieckiej i sprawiedliwości i będziesz systematycznie zapraszał Kolegów z KŁ "Zlot" na polowania, które utracili w wyniku pazerności i braku jakichkolwiek zasad u tych, co co tym Kolegom obwody zrabowali korzystając ze swoich stanowisk i kumoterstwa. (www.lowiecki.pl/newsy/tekst.php?id=201)

Autor: nowa era samogonu  godzina: 19:02
a Ty naprawdę chcesz wszystkim zainteresowanym wmówić że wraz z innymi autorami projektu ustawy oraz Izdebskim chcecie sprawiedliwego polowania dla mas? Już ktoś tu pisał, jaki przewodniczący, taka reszta. pan Sławomir jest człowiekiem pokroju ludzi spod sklepu z piwem i winem, jedyne o go od nich wyróżnia to tupet i to że gumowce zostawił w stodole przepisanej na syna. PS myśliwych z koła ZLOT oczywiście zapraszam na polowanie, a przedstawione fakty, o ile prawdziwe, są druzgoczące dla działaczy i pracowników Nowego Swiatu 35

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 19:30
Arturze....myślę ze Kolega Bloch o niczym innym nie marzy niż zaprosić Cię na darmowe łowy w OHZcie:D

Autor: xMateusz  godzina: 19:41
Co mnie obchodzi jaki jest jakiś przewodniczący? Wisi mi to kalafiorem. Jeśli dajesz sobie coś wmówić to twoja sprawa - mi się wmówić niczego nie da ani ja nie zamierzam nikomu nic wmawiać. Też mi się wydaje, że ten film jest reżyserowany, księdza gra Linda, prezesa koła Sztur - tylko Pola Raksa nie dojechała aby zagrać Dianę Serafin-Piotrowską i zabrakło Grabowskiego z gościnnie zagraną rolą Blocha.

Autor: Artur1234  godzina: 20:19
Miłośniku OHZ, to niech zaprasza. Na pewno nie odmówię :-)