Poniedziałek
19.06.2017
nr 170 (4341 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Sztandar !  (NOWY TEMAT)

Autor: GABRYŚ  godzina: 00:10
Pytanie brzmi co koledzy sadzicie na temat sztandarów kół które ponoć posiadają osobowość prawną i prowadzą samodzielnie gospodarkę łowiecką , czyli magą stanowić o swoim istnieniu i funkcjonowaniu czy też muszą ślepo się podporządkować zarządom ,zo i zg ponieważ sami nie mogą niczego . A mianowicie poszło o sztandar koło obchodzi 70rocznice istnienia, postanowiono ufundować sztandar koła ,chociażby po to aby godnie żegnać członków koła którzy odchodzą do krainy wiecznych łowów , opracowano wzór na awersie logo koła i jego nazwę a na rewersie umieszczono patrona myśliwych św Huberta i napis św Hubercie módl się za nami, większość członków koła jest wierząca i chciała sztandar wyświęcić w kościele na mszy przez księdza i ok Ale nadgorliwość prezesa zniweczyła ten plan , on poczuł się w obowiązku zameldować o sztandarze i jego wizerunku prezesowi ZO z czym on się nie zgodził bo na rewersie ma być logo pzł i zamiast napisu módl się za nami ma być polski związek łowiecki, Mógłbym zrozumieć sytuacje że to zo nadaje nam sztandar i on go nam funduje więc wtedy co na nim jest to trudno ale skoro my sami sobie fundujemy to mamy prawo na nim umieścić logo naszego koła i patrona myśliwych na rewersie . Widziałem takie sztandary i nikomu korona z głowy nie spadła a i w nazwie naszego koła niema frazy polski związek łowiecki wiec skąd takie wytyczne

Autor: 28rafal  godzina: 02:42
Zróbcie sztandar ze złożonego kartonu po telewizorze i kija od kosy. Macie wtedy kilka płaszczyzn do uświęcenia. Jedna dla dziewicy,,druga dla jp2,,Smoleńsk, Hubert i pojemnik na czarodziejską wodę do uroczystego zmywania występków i draństwa.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 06:39
Sztandar musi wskazywać nazwę PZŁ! ŁO winien mieć wszystkie prawa do prawa pierwszej nocy włącznie. (www.lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=346&szukaj=Wojna)

Autor: WIARUS  godzina: 07:57
GABRYŚ - myślę, że czytaliście? (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www&_PageID=5&newser=no&_C=C_DZIALY.KULTURA.ZWYCZAJE_I_CEREMONIALY.SZTANDAROWY&_Lang=pl&_CheckSum=1774266380)

Autor: lelek_nowy  godzina: 16:46
Typowe zachowanie wielu zarządów. Jak jest coś nowego, to się pytają w ZO, czy i jak mają to zrobić. Brak wiedzy o samodzielności kół. Przewodniczący ZO nie ma nic do tego, jak wyglądać ma sztandar koła.

Autor: Onufry wuj  godzina: 17:11
Sztandar koła łowieckiego Opis sztandaru 1.Sztandar stanowi płat tkaniny o wymiarach zazwyczaj 100 x 100 cm, przymocowany do drzewca zakończonego grotem (głowicą sztandaru). Barwa tkaniny nie powinna nawiązywać do barw państwowych (biało – czerwonych). Celowym jest, aby lewy płat (rewers) był w kolorze zieleni (P ANTONE 568C, 369C, 376C), na którym umieszcza się aktualny znak organizacyjny PZŁ.

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 20:07
Wk....mnie takie cos! Wasze pieniądze,Wasz sztandar.... Moze zwolajcie NWZ,stworzcie w ramach kola KLUB SW.HUBERTA i nadajcie mu sztandar.. I bedzie funkcjonowal jako oficjalny...