Poniedziałek
17.07.2017
nr 198 (4369 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: System informatyczny PZŁ

Autor: Jagar  godzina: 06:25
Rafał J i Czif - nie obrażam się tak szybko :) Kochani racjonalne uzasadnienie jest banalnie proste, może nie wynika wprost z formalnych wymogów (umów, zarządzeń etc.) ale jest elementem dobrej współpracy z nadleśnictwami, które zestawiają raporty pozyskania z obwodów dzierżawionych w ich zasięgu terytorialnym. Może i obowiązku nie ma ale ja przynajmniej nie mam problemów w kontaktach z nadleśnictwami. Tak na marginesie macie świetnie opanowane czepianie się wszystkich i o wszystko ;) faktycznie chyba nie nadaję się do dyskusji na tym forum. Zbyt prosty jestem w pojmowaniu tak zawiłych kwestii.

Autor: Rafał J.  godzina: 11:50
Nadajesz się, nadajesz :-) Jagar, piszesz: „Kochani racjonalne uzasadnienie jest banalnie proste, może nie wynika wprost z formalnych wymogów (umów, zarządzeń etc.) ale jest elementem dobrej współpracy z nadleśnictwami, które zestawiają raporty pozyskania z obwodów dzierżawionych w ich zasięgu terytorialnym. Może i obowiązku nie ma ale ja przynajmniej nie mam problemów w kontaktach z nadleśnictwami”. Mam nadzieję, że w ramach „dobrej współpracy” te Twoje „raporty miesięczne” wysyłasz także do wójta (burmistrza czy prezydenta). On zapewne też chciałby „zestawiać raporty pozyskiwania z obwodów dzierżawionych w jego zasięgu terytorialnym". Nie zaszkodziłoby wysyłać tych raportów także do miejscowego plebana, a i wiceminister Konieczny nie obraziłby się, gdyby co miesiąc takie raporty spływały na jego biurko. W innym przypadku rozumienie przez Ciebie tejże „współpracy” byłoby jakieś takie pokraczne. Nie uważasz? PS Ustawa Prawo łowieckie: „Art. 11 3. Dzierżawcy i zarządcy obwodów łowieckich oraz wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast) i nadleśniczowie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe WSPÓŁDZIAŁAJĄ w sprawach związanych z zagospodarowaniem obwodów łowieckich, w szczególności w zakresie ochrony i hodowli zwierzyny”.

Autor: Rafał J.  godzina: 11:58
Wasze komentarze wynikają raczej wyłącznie z waszego punktu widzenia nie popartego wiedzą...". Oczywiście.

Autor: Jagar  godzina: 13:08
Rafał J mam nadzieję, że innych dziedzinach życia też tak ściśle trzymasz się litery prawa ;-) DB

Autor: Rafał J.  godzina: 14:28
Jagar, tu nie o moje działania chodzi, a o Twoje, a w dodatku jako łowczego. Ba, chełpiłeś się tu trochę wcześniej, zarzucając mi i czifowi brak wiedzy. Pamiętaj o jednym - nie jest czymś nagannym robić błędy. Najgorsze jest uparte tkwienie w błędzie. Na koniec małe przypomnienie mojego tekstu, skierowanego wcześniej do czifa: Sądzę, że nie jest to kwestią "dzwonienia", ale on po prostu to czyni, bo tak został nauczony, ale nie miał na tyle zmysłu krytycznego, aby poddać w wątpliwość racjonalność narzuconych mu procedur. Jagar, możesz już nic więcej na ten temat nie pisać. Tak chyba nawet będzie najlepiej, ale jedno Ci sugeruję - nie wysyłaj więcej tych "raportów miesięcznych" do nadleśnictwa. Dawałeś tym zły przykład. Po prostu trzeba się więcej szanować. Albo inaczej - wysyłaj sobie dalej, ale nie chwal się tym na Łowieckim, w dodatku zarzucając innym brak wiedzy w sytuacji, w której Tobie jej brakuje.