Poniedziałek
17.07.2017
nr 198 (4369 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Letnia obserwacja zwierzyny.  (NOWY TEMAT)

Autor: werant  godzina: 13:28
Narada łowczych kół w okręgu i w porozumieniu z RDLP; wprowadziła "letnią obserwację zwierzyny" (określenie struktury płci poszczególnych gatunków) w okresie wakacyjnym, która stanowi problem dla kół łowieckich. W związku z tym, zachodzi pytanie; czy osoba funkcyjna koła (łowczy), może składać wolę w imieniu koła - par. 66 ust. 1,2 stanowią, że bez stosownego "pełnomocnictwa do lub czynności szczególnych, związanych z kierowaniem bieżącą wykonywania czynności prawnych określonego rodzaju lub czynności szczególnych, związanych z kierowaniem bieżącą działalnością koła"?

Autor: Rafał J.  godzina: 14:44
A TU (www.zielonagora.pzlow.pl/sprawy-biezace.html) w którym miejscu napisane jest o tej "naradzie łowczych kół okręgu i w porozumieniu z RDLP"? A TO (www.zielonagora.pzlow.pl/images/stories/Pliki/2017/Biezace/Aktualnosci/Spotkanie_Lowieckie_w_Powiecie_Zaganskim.pdf) ma z tym coś wspólnego? Werant, nabierz głęboko powietrza i jeszcze raz wyłóż, o co Ci chodzi, bo inaczej nie za bardzo wiadomo o co.

Autor: Kordesky  godzina: 15:43
Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie odpowiedz znam jedną. Zarząd koła wybiera dwóch członków do reprezentowania koła w np. podpisywaniu umów dzierżawnych. To ma podobny charakter.

Autor: werant  godzina: 18:07
Czy, ZO PZŁ może zobowiązać koła łowieckie do przeprowadzenia "letniej obserwacji zwierzyny", na wniosek w/w podmiotów i dotyczy takich aspektów jak: 1. podstawy prawnej w/w działań, 2. zasadności wprowadzenia tego rodzaju działań w kołach łowieckich na terenie okręgu X, 3. względów organizacyjnych i ekonomicznych?

Autor: werant  godzina: 18:30
PS. Zespoły składające się z przedstawicieli PZŁ, wojewodów i dyrektorów RDLP ustalają szczegółowe zasady dla każdego okręgu PZŁ, zakres selekcji populacyjnej i osobniczej oraz kryteria odstrzału dla poszczególnych gatunków zwierzyny grubej.