Środa
01.11.2017
nr 305 (4476 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemowe



Temat: Komisja oceny rządzi  (NOWY TEMAT)

Autor: Ryszard  godzina: 11:15
ZO PZŁ w ........... Zgodnie z WYMOGIEM POSTAWIONYM PRZEZ KOMISJE OCENY , trofea winny być oznakowane przez opisanie ich na kości podniebieniowej, z podaniem: – imienia i nazwiska myśliwego, – numeru obwodu łowieckiego, – nazwy koła łowieckiego, – daty odstrzału i ciężaru tuszy. Komisja nie będzie oceniała trofeów niewłaściwie oznakowanych, lub opisanych na dołączonych kartkach. po sąsiedzku ZO PZL w ...... " Każde trofeum winno być zaopatrzone w wypełniona metryczkę (wzór metryczki w załączeniu). Dane dotyczące myśliwego Imię i nazwisko myśliwego - adres zamieszkania nazwa koła macierzystego Dane dotyczące odstrzału gatunek zwierzyny rodzaj otrzymanego zezwolenia klasa wieku zwierzyny dzierżawca obwodu łowieckiego miejsce dokonania odstrzału nr obwodu łowieckiego nadleśnictwo województwo data odstrzału Dane dotyczące upolowanej zwierzyny masa tuszy z drugiego końca PL: ZO PZL w ..... Myśliwy ma obowiązek przedstawić trofeum do oceny starannie spreparowane wraz z żuchwą i metryczką na której należy umieścić dane jak w arkuszu oceny tj. 1. Nazwisko i imię myśliwego. 2. Okręg PZŁ. 3. Numer obwodu łowieckiego 4. Data odstrzału. 5. Masa tuszy. Trofea bez metryczki z opisem trofeum nie będą przyjmowane do oceny przez skład oceniający Komisji Oceny Trofeów ZO PZŁ gdzie najwięcej strzela się sarny: Przypominamy, że przedstawione do oceny trofea powinny być właściwie spreparowane, kompletne (czaszka wraz z żuchwą i pełnym uzębieniem) oraz opatrzone metryczką z wpisanymi danymi ZGODNIE Z ARKUSZEM OCENY.*) Trofea bez metryczek nie będą oceniane. *)tzn: 2 nazwisko i imię myśliwego 3 macierzysty Zarząd Okręgowy PZŁ myśliwego wym. w kol. 2 4 klasa wieku według upoważnienia 5 data odstrzału 6 masa tuszy (kg) a mówią i piszą, że w PZŁ nie ma demokracji :)) - co zarzą , to inne 'prawo'. Taki drobny drobiazg: na arkuszach oceny przyjętych przez ZG ZPŁ jest zapis: "UWAGA: rubryki 1-6 wypełnia dzierżawca/zarządca, rubryki 7-15 Komisja Oceny Prawidłowości Odstrzału"

Autor: REALISTA.  godzina: 14:08
Dawniej było tak, że trofea znakowane były tylko numerem obwodu / nr kolejny według listy. Najlepiej by było, aby parostki i wieńce nie miały żadnych oznaczeń - jak komisja taka mądra, to niech się "wyzna". A właściwie to po co ta selekcja? Wnet wilki całkowicie wyselekcjonują zwierzynę płową, sami wytniemy w pień czarną a na resztę ustanowi się wiekuistą ochronę. Broń będzie można używać tylko bezhukową i z pociskami papierowymi ze względu na zapewnienie zupełnej ciszy, którą będą mogły zakłócić tylko ryki silników samolotowych, quadów i motocykli crossowych oraz ochrony środowiska zmąconej wyłącznie obłokami pięknego, niebieskawego smogu i promieniowania RTG. Ekolodzy będą mogli wówczas bez przeszkód hucznie biesiadować, popijając ekologiczny kompot na bezkresnych łąkach, powstałych w wyniku wymuszenia u rolników totalnego bezrobocia z dopuszczeniem skoszenia łąki dla rozrywki - tylko jeden raz w roku - istna sielanka.

Autor: WJarek  godzina: 16:07
"Dawniej było tak, że trofea znakowane były tylko numerem obwodu / nr kolejny według listy. " U mnie tak właśnie jest. Po ocenie komisja dopisuje obok wiek i ocenę, np 6/O, 4/X. Metryczki (sporządzone według uznania myśliwego) są pomocą dla łowczego przy sporządzaniu listy i przy późniejszym wracaniu trofeów do myśliwych.

Autor: lelek_nowy  godzina: 22:40
Art. 32 ust. 3 ustawy 'Prawo łowieckie': Polski Związek Łowiecki oraz koła łowieckie działają na podstawie ustawy oraz statutu uchwalonego przez Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego. Na jakiej podstawie prawnej ZO zarządza "metryczki"?