Piątek
10.11.2017
nr 314 (4485 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Pasowanie?

Autor: gravling  godzina: 06:12
Jeśli ceremonia pasowania przebiegałaby w sposób mniej "widowiskowy",to owe-jak piszesz Ulmusie "-lewackie media" nie zająknęłyby się nawet na ten temat bo nie dałoby to oczekiwanego rozgłosu.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 06:37
WIARUS O wiele większe skandale i to notorycznie mające miejsce przechodzą bez echa. Ten to pikuś.

Autor: Alej.....  godzina: 08:11
Należy być otwartym na zmiany. Tradycja może przecież ewoluować - co też czyni. Kto powiedział, że na dzisiejszego Nemroda nie należy wylewać całego wiadra farby? Osobiście zapoznawałbym go nawet lekko, z... treścią żołądkową. Przyda mu się to na pewno...

Autor: ULMUS  godzina: 10:53
Jaaasne, też uważam że należy być otwartym na zmiany dla tego na polowanie jeżdżę samochodem a nie koniem , używam nowoczesnej lunety, jeżeli jest mi ciemno to świecę latarką na baterie a nie pochodnią, jak chcę przesłać wiadomość na drugi koniec świata to nie używam gołębia tylko komputera. Rozumiesz Aleju sens i potrzebę uczestniczenia w takich zmianach ? Natomiast nie ma potrzeby zmieniać obrzędu tylko dla tego że jakiś lewak uważa że trzeba być otwartym na wszystkie zmiany jakie jemu się wydaje że będą właściwe. Nie ma takiej potrzeby. Nie ma przymusu , nie ma powodu najmniejszego. Zmiany owszem - ale tylko takie z których wynikają jakieś sensowne pożytki. Zmiana spowodowane lewackim jazgotem, zmiana jako sztuka dla sztuki "bo oni uważają że trzeba" to bezsens i tchórzostwo. Podkreślam jeszcze raz. Nie ilość farby była problemem, ani nie brak gałązki w ryju ani nie brak muzyczki , nabożnego skupienia czy stosownej odzieży . Problemem była MAKABRA związana z MORDOWANIEM ZWIERZĄTEK. Jak przejdzie nowa ustawa o ochronie zwierząt to Koledzy wyraźnie zrozumieją co mam na myśli. Gravling - samo zabijanie zwierząt na polowaniu wystarcza do rozgłosu . Jak nie farba, to tradycją do zmiany jest zabranie dziecka na polowanie , jak nie zabranie dziecka to piórko w kapelutku , jak nie piórko to pokot itd itd - wszystko to trzeba zmienić ? hahahaha Koledzy co jeszcze , jakież to kolejne tradycje trzeba będzie wiecznie zmieniać? Będziemy tak uciekać w nieskończoność ? W końcu dojdziemy do ściany , nie róbcie sobie bzdurnych nadziei, że jak nie pomażecie frycowi czoła farbą albo schowacie pokot za chałupę a na pokocie będzie leżał symboliczny plastikowy kurczak, to ONI was nie znajdą. Znajdą i zrobią kolejny film jak rozbieracie tuszę jelenia, czyli makabryczne bezczeszczenie zwłok. Nie mówiąc o tym że potem je pożeracie i karmicie tym dzieci przez co dostają traumy. ONI istnieją :)

Autor: Bulwa76  godzina: 11:23
Ad ULMUS Pięknie i z dystansem (którego brakuje w dzisiejszym świecie) komentujesz tą MAKABRĘ którą ZWYRODNIALCY MORDERCY odprawiają na oczach bambistów :) Tu nie chodzi o ilość farby, czy subiektywne granice poczucia smaku przy tradycyjnych obrzędach. Tu chodzi o to że można się zbulwersować, ocenić, wyznaczyć wroga i niszczyć go. Życie w pokoju i tolerancji z akceptacją innych jest nudne i smutne. Tak już jako naród mamy.

Autor: ULMUS  godzina: 13:52
Dokładnie tak Kolego , dokładnie tak. Mnie by zupełnie nie przeszkadzało Aleju, gdybyś z własnej nieprzymuszonej woli,przy dźwiękach piszczałek i tamburynów przykładowo, życzył sobie umoczyć paszczę w treści żołądkowej lisa :)))) Twój wybór i jeżeli znalazł byś naśladowców, wasza rzecz - maczajcie:) Zwyczaje ewoluują :) Oby nie było to przymusowe dla wszystkich :)

Autor: Alej.....  godzina: 14:07
Ja akurat myślałem o treści żołądkowej... kaczora, ale może być jak uważasz, Ulmusie.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 18:24
Bez ewolucji tradycji już występuje malowanie fekaliami. Można? Można.

Autor: trucizna  godzina: 19:42
Tego co wstawił ten film do sieci wyp.....powinni z koła . Tak dla zasady i ku przestrodze innych tępaków .