Wtorek
13.03.2018
nr 072 (4608 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: A GDYBY TAK...

Autor: LDormus  godzina: 00:03
A gdyby tak jak u Anglosasów? Zwierzyna w stanie dzikim jest niczyja - nikt nie płaci za szkody. Żeby ją zastrzelić potrzebny państwowy odstrzał. Zastrzelona staje się automatycznie własnością strzelca. Państwo decyduje ile i kto może zastrzelić. Koszt odstrzału to koszt znaczka pocztowego. Prawo do polowania powiązane z prawem do ziemi, czyli moje jest wszystko co nad i pod ziemią ale, będąc właścicielem nie mogę bez państwowego zezwolenia tego zwierzaka uśmiercić. Żeby go samemu uśmiercić trzeba mieć uprawnienia (egzamin) i zgodę od państwa. Ciekaw jwstem ilu tych chłopków roztropków zdało by ten egzamin?

Autor: zwiorinx  godzina: 03:20
Artur trafiasz w sedno. Jedyna szansa moim zdaniem to ucieczka do przodu. Zakladajcie stowarzyszenia łowieckie przy kołach. Starajcie się ten punkt wpisać do planu najbliższego walnego. Niech to stowarzyszenie przejmie cały majątek koła uchwałą WZ. W ten sposób uciekamy spod walacego się gmachu starego pezeteł, a także fizycznie odseparowujemy się od nowego Państwowego. Warto by przy takim stowarzyszeniu zalozyc klub kolekcjonera broni by mogli ratować się ci, którzy będą relegowani przez Dobrą Zmianę ze stanu myśliwskiego. Co według mnie niechybnie nastąpi. Kaczyzm jak każda ideologia lewicowa darzy do rozbrojenia społeczeństwa. Nadmiar zwierzyny dzikiej można wytruc.

Autor: kriss/sieradz  godzina: 08:19
ad zwiorinx trochę się mylisz - nie wchodzi w grę żadne przejmowanie majątku a jedynie faktyczne kupno i to za realną wartość. Jest w polskim prawie instytucja skargi pauliańskiej i wszelkie wyzbycie się majątku 5 lat wstecz ( od daty jakiegoś roszczenia ) jest przez sąd uchylane i można prowadzić egzekucję .

Autor: Kulwap  godzina: 09:51
kriss/sieradz W jaki sposób udowodnisz, że majątek celowo wyprowadzono? Ja takiej możliwości jako praktyk nie widzę! Majątek należy przekazać zaufanej instytucji działającej jakiś czas wcześniej a nie powołanej w tym celu swojej z tymi samymi osobami.

Autor: Kulwap  godzina: 09:58
"w poszukiwaniu wolnej ambony"???? Ciekawe.

Autor: Lesław  godzina: 13:34
mam nick jak nikt troszkę mylne odnosisz wrażenie. Nie uważam żeby 100% przekazywanej kwoty rozwiązywało sprawę. Jednym z powodów likwidacji rozliczania szkód przez nadleśnictwa były nagminne zawyżanie szkód i dzielenie się kasą przez rolnika i wyceniającego. 25% było by wartością adekwatną. Wiarus co do tego felietonu się nie wypowiadam gdyż pisze tam że "64% obszarów leśnych stanowi prywatną własność" cóż Lapland to obszar ok 400 na 200 km gdzie nie ma praktycznie tzw obwodów prywatnych za to praktycznie las. Hmm to gdzież te 64 % ? Patrząc się na działanie klubów i również stowarzyszeń fińskich myśliwych to nic innego niż nasze koło. LDormus, zasady o których piszesz są bardzo podobne również w Finlandii. "Majątek należy przekazać zaufanej instytucji działającej jakiś czas wcześniej ..." czyli komu ?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:28
@ Lesław Ale co nas to obchodzi czy będą zawyżać czy zaniżać? Niech sobie Państwo korupcję ściga w szeregach własnych urzędników. Ma do tego narzędzia i dużo "trzyliterkowych komandosów". Nie tak dawno każdy kierowca miał naszykowane 50 zł za okładką dowodu rejestracyjnego. Teraz już ten numer nie przechodzi. Jak Państwu będzie zależeć to proceder ukróci. To jest właśnie clue. Płaci ten kto ma pożytki. Myśliwi powinni tylko płacić za szkody spowodowane polowaniem. Np. takiego bałwana co musi na środek pola wyjechać autem żeby kozła 18 kg ściągnąć należałoby karać - najlepiej jakby taką szkodę musiał pokrywać z własnej kieszeni. PS.Jest tylko problem komu Koło może płacić alimenty aby uczciwy wierzyciel nie mógł odzyskać własnych pieniędzy ;)))

Autor: Kulwap  godzina: 17:43
Wnukom. Najpewniejsze.

Autor: J.Chudy  godzina: 17:52
Pani mam nick jak nikt, pozbędziemy się cwaniaków z kół, którzy są nieuczciwi. Super. Proszę mi przybliżyć, jaka jest kontrola nad tuszą od strzału i wypatroszenia do momentu zważenie jej w skupie? Dla złodzieja i kłusownika nie będzie problemu coś zakombinować. Nie okradnie koła, a Skarb Państwa. To i w interesie koła nie będzie pilnowanie i kontrola takiego delikwenta. Czy bardzo się mylę?

Autor: gravling  godzina: 17:56
Kulwap-faktycznie ciekawe-szukasz wolnej ambony?Rozdwojenie jazni?

Autor: Kulwap  godzina: 18:17
?

Autor: gravling  godzina: 18:31
Zastanawiam się,czego dotyczy Twój wpis z g.9.58.

Autor: Kulwap  godzina: 19:10
Nastąpił przeskok z innego tematu (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=126899&t=126861)