Wtorek
13.03.2018
nr 072 (4608 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Transmisja z komisji senackej  (NOWY TEMAT)

Autor: F.N.S  godzina: 16:09
TRANSMISJA (dziennik.lowiecki.plhttps://www.senat.gov.pl/transmisje/biezace-transmisje/)

Autor: F.N.S  godzina: 16:32
Kwiatki: 1. Dzieci mają kontakt z ołowiem w trakcie polowania - co za bzdury! Pewnie żują. 2. Nie jedzmy dziczyzny - nie będzie dodatkowych badań lekarskich - następny kwiatek.

Autor: karlik  godzina: 16:43
F.N.S.- lepiej spasuj z tym oglądaniem na żywo, bo faktycznie można dostać ciśnienia po wypowiedziach "znafców" od wszystkiego. Niestety niektórzy w swych opiniach gadają jakbym słyszał Zenka... Niestety, propaganda eko-świrków przyniosła plon.;(

Autor: kedaT  godzina: 16:56
Za chwilę głosowanie .

Autor: F.N.S  godzina: 17:02
Spoko Karlik :) Brawo senator Bąkowski! Tylko te 200 metrów... I to dokarmianie - nieco chłop się nie zna. Poprawka o szkoleniu zakazie przeszła - ilu wstrzymujących! ale się senatorzy boją ekofijołków

Autor: F.N.S  godzina: 17:11
Może ktoś to ogarnąć po głosowaniu? Co przeszło - co nie? Czy nie ma chętnych ochotników? Jak do zarządu koła łowieckiego?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:17
Poprawki: 1) Wykreślenie ewidencji postrzałków w RPŁ 2) psy i sokoły mogą być szkolone na żywych zwierzętach 3) zakaz polowania Z UDZIAŁEM dzieci do lat 15 4) nie przeszła poprawka zakazująca przeszkadzania w polowaniach zbiorowych natomiast będzie wniosek mniejszości aby ten zakaz utrzymać 5) poprawki numeracji i odesłań przyjęto

Autor: F.N.S  godzina: 17:19
Regres do zarządu nie był podnoszony? Nie oglądałem od początku.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:29
Nie. Poprawka nie została przez żadnego Senatora zgłoszona.

Autor: remington700  godzina: 17:31
Kol. mam nick jak nikt co to jest dokładnie punkt 5 w Twoim ostatnim wpisie? Darzbór.

Autor: F.N.S  godzina: 17:31
Jaja jakieś TO ZARZĄDOM KÓŁ ŁOWIECKICH W CAŁEJ POLSCE DZIĘĘĘ KUUUU JEMY!!! AKTUALNYM I PRZYSZŁYM

Autor: karlik  godzina: 17:35
A co się spodziewaliście po izbie tzw refleksji? Czas ucieka, do 1 kwietnia czasu mało to trzeba klepnąć wypociny posłów z małymi kosmetycznymi poprawkami, żeby nie było że senatory nic nie robią... Szkoda było tylko naszych nadziei.

Autor: marcino  godzina: 17:36
PZŁ miał przygotować poprawki Co ze szkodami i regresem?

Autor: J.Chudy  godzina: 17:37
Panie Karlik, pisze Pan o nadziejach "reformatorów", czy "Obrońców" ?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:40
@remington700 Chodzi o to, że w przyjętym przez Sejm druku były jakieś błędne odwołania zamiast do punktu 11 to było do jakiegoś innego. Nie panuję nad tym, bo na piśmie tych poprawek nigdzie nie ma wiec trudno dociec o "so chodziło" To co udało mi się wychwycić to była zmiana "i" na "lub" w art. 33c

Autor: remington700  godzina: 17:42
Kol. mam nick jak nikt dziękuję.

Autor: F.N.S  godzina: 17:43
marcino WIDAĆ, DAŁ PZŁ D.......PY w tym temacie!! Ciekawy jestem jednak argumentacji. Z tego co czytałem na facebooku PZŁ - miało to być podnoszone.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:51
Spróbuję jeszcze raz. Zaznaczone "i" zamieniono na "lub" Image and video hosting by TinyPic (pl.tinypic.com?ref=2s7jq1j)

Autor: karlik  godzina: 17:54
J, Chudy- oczywiście chodziło o nasze nadzieje-polujących myśliwych, nie "reformatorów". Jeżeli PZŁ faktycznie nie przedstawił nawet własnych poprawek w kwestii regresu do zarządów kół, to chyba sam pojadę na ten Nowy Świat i z pomocą znajomego rolnika zaoramy traktorem Crystal całe to towarzystwo!

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:59
@karlik Trudno było się spodziewać rewolucji w Senacie. I tak uznaję, że reakcja Senatorów była bardziej odważna niż można było się spodziewać. Zwłaszcza np. w obliczu poprawki o 18 roku życia, która była popierana i rekomendowana przez Min. Środowiska a jednak Senatorowie przegłosowali poprawkę wykreślającą w tym przepisie "w obecności" oraz obniżają barierę wieku do 15 lat. Teraz jeszcze Senat będzie głosować. Na ostateczny kształt trzeba jeszcze poczekać.

Autor: kompot z rabarbaru  godzina: 18:06
Ulegli oszołomom ktorzy wpieprzaja sie w sprawy łowiectwa. Za zakaz udzialu dzieci w polowaniach dostana podziękowania przy urnach wyborczych. Pornografią sie zajmijcie a nie wychowaniem cudzych dzieci.

Autor: MARS  godzina: 18:29
Czy dobrze rozumuję w takim razie sens poprawki o dzieciach po wykreśleniu "w obecności", że "przy udziale" znaczy czynny udział w polowaniu np. w formie naganki, pomocnika przy transporcie etc, natomiast nie jest nim bierna obecność obok myśliwego w roli widza? Znaczy że na przykład mogę zabrać dzieciaka pon. 15 lat na ambonę i może tam sobie ze mną siedzieć, ale nie mogę go angażować do pomocy w ściąganiu tuszy?

Autor: kartonik  godzina: 18:50
MARS, ciiiiiiiiiiiiiiiiicho, bo oni tu mają sygnalistów i jeszcze mogą zmienić:-))

Autor: karlik  godzina: 18:53
Mars- na tak popier.....y przepis trudno nawet oczekiwać jego interpretacji. Nawet jego " tfórcy" nie odpowiedzą Ci na to pytanie, bo nie odróżniają naganki od nagonki czy nawet "w obecności" od "przy udziale". Idę o każdy zakład że 80% z nich nawet nie wie, o czym dokładnie debatuje... Taką mamy parlamentarną rzeczywistość!

Autor: BaT78  godzina: 19:46
Witam Czy ktoś może wkleić dokładną treść poprawki odnośnie dzieci. Mars w pierwszej chwili to samo przyszło mi na myśl :) DB

Autor: Davson  godzina: 20:01
Do 15 lat nie mogą brać udział w polowaniu

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 20:05
@MARS Obawiam się, że nikt Ci na tym etapie wiążącej interpretacji nie da. Z całą pewnością możesz to po wejściu przepisu w życie przetestować i zastosować samodonos. Nie zapomnij zrelacjonować :)))

Autor: arek121222  godzina: 20:36
Witam A ja myślę że wiążąca interpretację na tym etapie da nam Artur123...:) I z niecierpliwością czekam:):) Pozdrawiam

Autor: tomeck  godzina: 23:04
Jak tak słuchałem pani wypowiadającej sie o wrażliwości i podatności na urazy umysłów dzieci do lat 18, to doszedłem do wniosku że przede wszystkim powinien być zakaz przyprowadzania młodocianych do kościoła na msze. No bo jak to jest że nieletniego można indoktrynować od najmłodszych lat jedną ideą a inną nie? Czy nie powinien zdecydować dopiero po osiągnięciu 18-tki? Co do ołowiu w środowisku wodnym to czy przypadkiem wędkarze nie zostawiają go jakoś ..1000 razy więcej? I nikt się ich nie czepia. Dlaczego?