Środa
14.03.2018
nr 073 (4609 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Jak by koś interesowało - senat  (NOWY TEMAT)

Autor: F.N.S  godzina: 17:03
LINK do obrad (dziennik.lowiecki.plhttps://av8.senat.pl/9Sen582)

Autor: F.N.S  godzina: 17:05
Do głównej strony (dziennik.lowiecki.plhttps://www.senat.gov.pl/transmisje/biezace-transmisje/)

Autor: F.N.S  godzina: 17:33
Wiecie co...komentuje sam siebie... ale słabo to widzę - te obrady to jakiś skecz jest... Monty Python po polsku Borusewicz w ogóle nie zorientowany..... ale Łyczak czeka na pytanie o bankructwo... ciekawe czy padnie? I raczej słabo przygotowany - niestety.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:48
O ku@#$%^& ja $%^&*()!!!! Sentor Łyczak samozaoranie poziom HARD!

Autor: F.N.S  godzina: 18:06
"Styl życia i hobby a tu nie o to chodzi aktualnie" - Mioduszewski senator. Przedstawiciel rządu: obwody skrajne (w dwóch województwach) nie będą mogły istnieć. Przedstawiciel rządu: "dochodzenie w wypadku bankructwa do koła" ..... czy zarządu? Kompetencja wypowiedzi na wysokim poziomie :( Reformatorzy się cieszą naiwnie myśląc, że to chodzi o rozbicie tzw monopolu.

Autor: F.N.S  godzina: 18:43
Głosować na CZARNOBAJA !!!!! Zając dobrze. Ale myślę, że senat nie odrzuci - polityka i przyszłe wybory priorytet.

Autor: F.N.S  godzina: 19:03
A.MIODUSZEWSKI - EKOFIKO DOTARLI - "nie jestem przeciwko myśliwym, ale ..." lis umiera na zawał, a dzik w zamknięciu bez szabel ... co za głupoty, kalka LPM!

Autor: pawelDS  godzina: 19:04
Andrzej Tadeusz Mioduszewski, twierdzi że nasze dzieci są wychowywane po staroświecku a trzeba je wychowywać nowocześnie, czyli jak ??

Autor: F.N.S  godzina: 19:22
Radziwił : "ile w tym prawdy do końca nie wiem" "ale jestem zdania, że ustawa jest dobrym kompromisem" "poprawki komisji mi się nie podobają" "dzieci do lat 18 bez kontaktu z łowiectwem - jestem za" "popieram projekt poselski i częste badania lekarskie dla myśliwych bo inni użytkownicy broni palnej mają te badania" Z. PUPA dobrze prawi.

Autor: pawelDS  godzina: 19:24
Kolejny kwiatek, Konstanty Radziwiłł, dzieci nie, szkolenia nie, badania co 5 lat tak ale na wstępie mówi że nie ma pojęcia o temacie...

Autor: F.N.S  godzina: 19:33
Główny powód uchwalenia zmian: dostosowanie się do wyroku trybunału.

Autor: canis_aureus  godzina: 19:35
Nie oglądam, bo szkoda mi nerwów. Kiedy się skończy i będzie wiadomo co jest na tacy?

Autor: F.N.S  godzina: 19:42
J.CHRÓŚCIKOWSKI : "Może państwo powinno uczestniczyć w wypłacaniu za szkody jeśli koła i zarządy nie będą sobie dawały rady z wypłatami " Tu ja FNS pozdrawiam wszystkie zarządy kół po 1 szym kwietnia. "ASF - może nie polować tylko zostawić niech natura sobie poradzi"

Autor: Gończak  godzina: 19:42
Podoba mi się wystąpienie senatora J.Chróścikowskiego - wprawdzie poprzez pryzmat ustawy łowieckiej mówi o rolnictwie ale pytania które zadaje odnośnie szacowania szkód są jak najbardziej na miejscu.

Autor: kandydat111  godzina: 19:45
Brawo Peczkis!!!

Autor: F.N.S  godzina: 19:45
G.PECZKIS "Co się stało z zającami?" "Zamknięty charakter kół łowieckich" Człowiek do niego (senatora) się zgłasza, majętny a koła nie chcą go przyjąć. Trzeba to wyjaśnić. Będą wnioski legislacyjne ekofiko na piśmie. KKKKK oooooo NIEC

Autor: F.N.S  godzina: 19:47
Kandydat 111 ja wszystko rozumiem w twoim wykonaniu .... ale tego akurat nie

Autor: F.N.S  godzina: 19:49
Dziękuję wszystkim za wysłuchanie mej quasi relacji.

Autor: kandydat111  godzina: 19:49
fns Peczkis pyta dlaczego koła łowieckie są hermetycznie zamknięte???

Autor: Wingdragon  godzina: 19:50
Jakim cudem ten od zajęcy został Senatorem - nie wiem i nie chcę wiedzieć

Autor: F.N.S  godzina: 19:51
Bo na tym polega pasteryzacja z jątrzącego elementu 111 Wingdragon obejrzyj całą relację ... na początku było gorzej jeśli chodzi o merytoryczność. Na koniec lepiej. Ale ten ostatni (zające) wymiata. Nie wiem czy wie, ale wróble też giną

Autor: Gończak  godzina: 20:00
Senator Peczkis " Dlaczego Koła są zamknięte i nie chcą przyjmować. "Gość" jest majętny i mógłby wiele ambon postawić a oni go nie chcą" . A może w tym m.in. tkwi błąd PZŁ ,że w ostatnim okresie na pierwszym miejscu stawia się grubość portfela delikwenta a nie to co ktoś sobą reprezentuje. Mam przykre doświadczenia łowieckie z "nowobogackimi"

Autor: canis_aureus  godzina: 20:42
Szczerze mówiąc po wczoraj miałem nadzieję, że jakoś to będzie. Że senatorzy wprowadzając poprawki rzeczywiście poszli na kompromis. 150m zostało, zmienili na 15 lat, udział a nie obecność, zakaz przeszkadzania w polowaniach... wyłączenia terenów zostały bez obowiązków wyłączających, szkolenia psów przywrócono. Nie było by tak źle. Ten regres na zarządy to szczerze mówiąc kosmetyka... wrócili by do tego za jakiś czas a zieloni nie protestują przeciw takim zapisom. Najważniejsze było w tym wszystkim powrócenie do merytoryki i racjonalnego podejścia do polowania i zgaszenie tego celebrycko fałszywie ekologicznego peta. Z tego co relacjonujecie było odwrotnie, zmiany i poprawki komisji poszły w popiół a dyskusję zdominowało wizerunkowe chronienie taboretów. Po tym mam wrażenie, ze po przeczytaniu druku 752A naczelnik państwa wykonał telefon gdzie trzeba i powiedział - sposób jest mój albo ch**.

Autor: Gończak  godzina: 20:50
Ustawę odesłano do komisji - jutro o 8,30 rozpatrywane będą zgłoszone wnioski o charakterze legislacyjnym. Boję się, że ustawa przyjmie pierwotny kształt. Niestety!

Autor: karlik  godzina: 20:50
canis- i tak to zapewne wyglądało. Na nic nasze przekomarzania, listy, pisma- wystarczył dzisiaj jeden telefon i u niektórych senatorków z wątpliwościami, którzy próbowali coś merytorycznie zmienić, nastąpiła zmiana stanowiska o 180 stopni. To jest jeden wielki polityczno-propagandowy cyrk! Nasze racje, choćby w 1000% merytoryczne nie były tu w ogóle wzięte pod uwagę. Amen.

Autor: kandydat111  godzina: 21:19
Prezes powinien zdelegalizować cały ten PZŁ!!!

Autor: Nun  godzina: 21:25
Prezes to może nam buty wyczyścić :) niech zda egzamin na prawo jazdy ,założy rodzinę to wtedy będzie mógł cos o życiu powiedzieć bo obecnie to jest nikim zero życiowego doświadczenia- ogrodnik ,służąca ,szofer i on ma dawać nam życiowe rady ....pajac. DB

Autor: F.N.S  godzina: 21:33
111 słabooo. Spróbuj coś bardziej inteligentnego bo się nudny robisz.

Autor: MENTO  godzina: 21:44
Nun Nie oceniaj pochopnie, naczelnik ma rodzinę z kotem ale niestety mimo starań nie mogą mieć mieć dzieci....

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:21
Jestem tak zniesmaczona, że po prostu trudno to w parlamentarnym języku wyrazić. Senator Łyczak nie wiem jakim cudem został myśliwym skoro nie zna PODSTAWOWYCH przepisów obowiązujących od kilkudziesięciu lat. Nie zna projektu, który sam przedstawia. Nie zna praktyki łowieckiej. Pani Zosia z obuwniczego przedstawiłaby to lepiej, bo przynajmniej nie dukałaby jak pierwszoklasista przy czytaniu z kartki. Skandal, skandal i jeszcze raz skandal. Z takimi przyjaciółmi nie potrzeba nam wrogów! @MENTO In vitro mogłoby być tutaj jakąś próbą rozwiązania. Cóż z tego skoro padre z Torunia nie pozwala?

Autor: ilmari  godzina: 22:25
Halo, co jest? na lowieckim jeden temat i generalnie cisza w eterze. Gdzie dyżurni reformatorzy? Tyle się dzieje w senacie a tu żadnych pyr,pyrów, wielonikowców, manlicherów i innych. Chyba powoli trzeźwieją i czytają w końcu projekt ze zrozumieniem i rury miękną. Chociaż ich w większości pewnie prawo łowieckie nie dotyczy bo polują tylko jak sobie gierkę na kompie załączą. Jak uważacie Koleżanki i Koledzy jak długo to wszystko pociągnie? Ile ZK ustąpi i nie będzie kandydatów na następców? Ile kół zejdzie z dzierżawy? Daję 2 lata - 2 sezony i będziemy znowu dyskutować poprawki do poprawek tego bubla. PZŁ pewnie już nie będzie bo się kasa na szkody się rozpłynie po upadłych kołach. Ech, i tak miałem znowu wyjeżdżać zagranicę, tylko teraz pojadę na północ, może jeszcze popoluję. DB

Autor: F.N.S  godzina: 22:41
Już piszę hehe Po prostu walka trwa naciski lobby reformy, ekof, przepychania ... co by tu jeszcze dla siebie up...ić. Wyrwać chociaż punkt. canis_aureus "Ten regres na zarządy to szczerze mówiąc kosmetyka..." To będzie ciekawa kosmetyka. Spróbuj wymyślić jakiś prawdopodobny scenariusz negatywny dla twojego koła, no w pierwszej kolejności zarządu oczywiście i tej reszty członków z koła która się nie skapnie, że może za moment być w majtach mokro. Tak w ramach ćwiczeń przed klasówką. A może jakiś inny kolega? Na marginesie kolego ilmari - masz rację - bardzo ciekawa sytuacja, bardzo ciekawa.

Autor: marcino  godzina: 22:55
senator Peczkis to jest hit - "co się stało z zajęcami?"

Autor: krzysiek25  godzina: 23:14
Od kiedy Pisowcy tak respektuja wytyczne poprzedniego Trybunału Konstytucyjnego, skoro był taki dobry to po co go zmieniali. Poprostu boją sie Jarka i ekologów. Z tego co przeczytałem to nic sprawiedliwego. Niech ten PZŁ sie obudzi i odgórnie zawiesi, wstrzyma polowania. Niech sami rolnicy i ekolodzy pilnują pól. W Polsce zwierzętami zaczynają się bardziej martwieć niż ludźmi w tym dziećmi. Ponad 61 osób zamarzło tej zimy, ale co to kogo. Dłuższy reportaż o chorym bocianie robią. Masakra. Wstyd w takim kraju mieszkać.