Czwartek
12.04.2018
nr 102 (4638 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Kiedy?

Autor: pasat  godzina: 08:21
Artur1234, tak mi przykro. Ty zdajesz się nadal nic nie rozumieć z tych wszystkich dyskusji..., tematem jest "Kiedy?" a nie analiza moje postu. Dziwię się że Admin nie kasuje twoich postów, jako nie związanych z tematem - pewno masz tam znajomości. "Opinia, czy jak tam zwał z IPN" - to jest to "jak tam zwał", które IPN wystawi delikwentowi, który chce być delegatem.. Wystawienie tego "jak tam zwał potrwa minimum 2 miesiące a pewno znacznie dłużej. Więc ten twój wyssany z palucha termin na koniec sierpnia, to sobie możesz włożyć w ..... buty!

Autor: Artur1234  godzina: 11:48
"Opinia, czy jak tam zwał z IPN" - to jest to "jak tam zwał", które IPN wystawi delikwentowi, który chce być delegatem.. Pasat, „delikwentowi, który chce być delegatem”, ale jednocześnie jest „czysty”, IPN nie musi wystawiać absolutnie żadnej „opinii”. Tobie się mylą kwestie wyborczo-pezetełowskie z procedurą wyłaniania kandydatów w wyborach powszechnych. Wystawienie tego "jak tam zwał potrwa minimum 2 miesiące a pewno znacznie dłużej. Więc ten twój wyssany z palucha termin na koniec sierpnia, to sobie możesz włożyć w ..... buty! To Twoje „wystawianie trwające 2 miesiące” i obowiązek oczekiwania na nie, nie posiada żadnego odzwierciedlenia w zapisach prawa. Mimo kilkudniowej dyskusji na ten temat, zdajesz się nadal nic nie kumać. W pokrewnej dyskusji mam nick jak nikt (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=127903&t=127812&v=t) wyraźnie Ci napisała: Po długiej, jakże poważnej oraz niewątpliwie konstruktywnej dyskusji, wniosek jest następujący: - kto chce kandydować na delegata Koła na Okręgowy Zjazd a miał nieszczęście urodzić się przed 1 sierpnia 1972 roku, powinien we własnym zakresie złożyć oświadczenie lustracyjne w swoim Zarządzie Okręgowym PZŁ. Druk oświadczenia stanowi załącznik do Ustawy . Zatem poniekąd pasat miał rację, że jest potrzebny kwit- nie tyle "w zębach", ale złożony. w ZO. Wydaje się też zasadne, że po złożeniu takiego oświadczenia dobrze jest uzyskać pokwitowanie od ZO. Dodałbym – i tyle na ten temat. Ona to rozumie, ja to rozumiem, a Ty z upartością godną małego dziecka nie chcesz zrozumieć. No cóż, Twój problem. Pogrubienia mojego autorstwa

Autor: Artur1234  godzina: 12:07
Tu masz jeszcze inne spojrzenie na sprawę - pogląd Piotra Gawlickiego. (www.lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=412) Ucieszy się on, gdy z uwagą przeczytasz jego przemyślenia, a następnie w poważnym wystąpieniu odniesiesz się do nich. Spróbujesz?

Autor: pasat  godzina: 18:53
Artur1234, nie, nie spróbuję, bo to jest nie temat i mój post zostanie skasowany a ja dostanę czerwoną kartkę. Nie każdy ma fory jak ty, że może pleść byle co i byle gdzie i jest chroniony. Co do poglądu Piotra, to znajduję tam takie coś " Nie złożą, to ZO PZŁ ma podstawę, żeby uchylić uchwałę o wyborze tej osoby, bo jej postpowanie po wyborze narusza prawo.' Czyli wychodzi na moje. To, że koła wybrały delegata, to nie znaczy, że on nim zostanie. Uchylona uchwała WZ o wyborze tej osoby i ... i co? Koleje wybory w kole na NWZ i kolejna uchwała do ZO, którą on znowu może uchylić i tak do us... śmierci. No więc tytułowe "kiedy?" i twoje marne przypuszczenia, że końcem sierpnia możesz sobie wsadzić w .... buty! Ps. w ostatnim poście zapomniałeś o kolorkach, coś się stało, jakiś problem, może pomóc?

Autor: PeBe  godzina: 20:11
Może być np. tak: Jeżeli NRŁ dostarczyła ministrowi nazwiska kandydatów 6-go, to za około 2 tygodnie poznamy ŁK, jak zostanie zlustrowany. Patrząc w ten sposób i przyjmując okres 3 tygodni na wskazanie kandydatów, lustrację i powołanie na każdy szczebel to: 3 tyg ŁK 3 tyg ZG 3 tyg ŁO 3 tyg ZO czyli po około 3 miesiącach, może z małymi poślizgami, możliwe będzie zwołanie OZD z terminem +2 miesiące, czyli za prawie pół roku.

Autor: Artur1234  godzina: 23:44
PeBe, dobrze liczysz. Może, tak niejako tylko przy okazji, wiesz, dlaczego pasat nie jest takim sprytkiem jak Ty? Ty masz wiedzę i wiesz, jak ją wykorzystać, a pasat ani nie ma wiedzy, ani nie wie, jak sobie z tym poradzić. Wracając jednak do meritum: 4 x 21 dni + 2 miesiące = 145 dni Zakładając więc, że PZŁ będzie opóźniał maksymalnie, a MŚ wcale, wychodzi nam... - licząc od dnia 1 kwietnia - 4 miesiące + niecały miesiąc. W jaki czas trafiliśmy :-)? Powiedz to, z łaski swojej, pasatowi, bowiem mi nie uwierzy :-) Póki co, jego obliczenia opierają się na takim rozumowaniu: - wybory na WZ - do połowy maja - składanie oświadczeń lustracyjnych - do połowy czerwca - wysłanie oświadczeń - koniec czerwca - opinia, czy jak tam zwał z IPN - koniec sierpnia /optymistyczna wersja 2 m-ce/ - czas na zwołanie OZD lekko licząc miesiąc - koniec września. Bez wiedzy, składu, ładu i logiki. Brak słów :-(