Wtorek
17.04.2018
nr 107 (4643 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Rezygnacja z Łowiectwa

Autor: lucznik7x64  godzina: 07:52
Inni muszą pracować, na rzecz koła a ty jako leśnik spijasz śmietankę patologia!!!

Autor: ULMUS  godzina: 09:27
Tak na marginesie bo dyskusja ciekawa. Czy broń myśliwska można "przepisać" na kolekcjonerską po uzyskaniu stosownych pozwoleń od miłościwie panujących nam seocjalistycznych władców ?

Autor: Martes  godzina: 11:55
@ lucznik7x64 Zwisa mi twoje zdanie . Łowiectwo będzie istnieć w takiej czy w innej formie . Dopóki mi finanse pozwolą i zdrowie będę polował tak jak chcę . Przynależność do koła i praca na jego rzecz to twój wybór . Kołchozy mnie nie interesują . Łowiectwo dla mnie ma być przede wszystkim przyjemnością . Innej opcji nie biorę pod uwagę.

Autor: lucznik7x64  godzina: 12:08
Jak ci finanse pozwalają jedz na safari, a dziadujesz o odstrzał w kołchozach

Autor: Martes  godzina: 12:31
@ lucznik7x64 To ty dziadujesz i na dokładkę chcesz się dowartościować pracą w kołchozie .

Autor: Marcinpoluje  godzina: 17:55
Do ulmus : jeżeli zdobędziesz takie pozwolenie kolekcjonerskie to możesz wystąpić o kolekcjonerskie na broń do celów łowieckich , ja posiadam pozwolenie na krótką do celów kolekcjonerskich i mogłem starać się też o kolekcjonerskie na broń myśliwska , policjant mówił że mogę złożyć taki wniosek ale już nie chciałem kombinować , a to wszystko było przed zmianą ustawy ... Ale czekam dalej co będzie z tym łowiectwem

Autor: czif  godzina: 18:13
Marcinpoluje, mijasz się delikatnie z prawdą, co nieco Została Ci wydana decyzja w sprawie wydania pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich, w której mieści się broń palna myśliwska. Nie możesz więc wystąpić o pozwolenie koleckjonerskie na broń do celów łowieckich

Autor: ogór  godzina: 18:34
Niestety -nie wiedzieć czemu kołchoz ma monopol na wydawanie odstrzałów

Autor: Martes  godzina: 19:05
Jest tylko kwestią czasu gdy polować będą tylko ci co mają kasę . Komercjalizacja wchodzi drzwiami i oknami do łowiectwa i nie pyta się o pozwolenie. Na PZŁ na razie trzeba bulić składkę roczną . Polować można w OHZ -tach . Lasów Państwowych lub PZŁ . Odstrzał dostaje się bez problemów . Nie jest to tanie ale kto powiedział , że łowiectwo ma być tanie ?