Wtorek
17.04.2018
nr 107 (4643 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: FEUDALNO-NIEWOLNICZE ZASADY W PZŁ

Autor: jacekl  godzina: 10:48
Mars daj mi to na piśmie o Zlocie !!!!!! jak nie to cię pozwę do Sądu !!!! za fałszerstwo. Zarząd koła nigdy nie podejmował takich uchwał, Walne koła nie uchwalało takich uchwał .Zarząd któremu przewodniczyłem nigdy takich form nie praktykował...... Facet zbieraj informacje i to na poważnie , bo jak nie to pozwę Cię w imieniu koła, nie żartuję. Albo odszczekaj to natychmiast w formie przeprosin !!!!!!!!

Autor: MARS  godzina: 12:17
jacekl Bardzo Cie PRZEPRASZAM. Rzeczywiście to nie koło ZLOT. Przeleciałem swoje dawne posty by to znaleźć i te uchwały były we wzorowym kole Ryś Opole (dziennik.lowiecki.plhttps://www.kololowieckierys.opole.pl/uchwaly) a nie kole ZLOT. Jeszcze raz PRZEPRASZAM za swą pomyłkę. DB

Autor: pawelDS  godzina: 12:37
wow w tym RYSIU to za mordę krótko trzymają, ludzie tam chcą należeć??? Takimi właśnie kołami powinien się redaktor zainteresować a napewno ZO.

Autor: jano123  godzina: 13:23
Autor: Stanisław Pawluk Data: 16-04-18 10:51 ..................... " .... Najmniej mi zależy na twoim szczęściu! ...". Mnie natomiast zależy na pomyślności łowiectwa, jako dobra narodowego a nie prywatnego. Nie chodzi tutaj o moje szczęście. Nie wkładaj wszystkich tzw. esbeków i komuchów do jednego worka (bo kto to jest ???, hydraulik, elektryk i sprzątaczka, która pracowała w biurze, również sa esbekami ?) . Temat wielokrotnie poruszany. Ja natomiast twierdzę, że prace gospodarcze w kołach łowieckich są potrzebne i nic tutaj feudalizm i niewolnictwo nie maja wspólnego (chyba, że patologie w kole, a to już inna bajka).

Autor: jacekl  godzina: 14:54
Mars , szlachetny jesteś człowiek. Moje koło rozebrano wolą ZG....

Autor: zwiorinx  godzina: 15:45
ad pawelIDS mamy cel: zagospodarowanie łowiska; nie sprawdzaja się roboty przymusowe: z roznych wzgledów; nie chce mi sie powtarzac: to jak? marne szanse by wz koła zwiekszylo skladki; w kole sa rozni ludzie; czyzby prywatyzacja była nieuchronna?

Autor: czif  godzina: 18:16
Prywatyzacja? To dopiero niewolnictwo. Te prace ktoś wykona, za cięzki grosz

Autor: pawelDS  godzina: 19:08
Ad. Zwiorix Wiadomo że takie prace muszą być wykonywane w łowisku. Muszą jedynie istnieć jakieś zasady żeby nie nadużywać tego. Żeby taki redaktor albo jeden z drugim nie miał do czego się przyczepić, wpisując się do koła znasz i akceptujesz zasady . Czyli tak: 1. Członkowie decydują czy prace mają być wykonywane we własnym zakresie czy wynajmujemy firmę zewnętrzną, jak zewnętrzna to składka w górę 2. Osoba zasobniejsza i np. nie mająca czasu albo chęci ma mieć możliwość zapłaty 3. Osoba mniej zasobna albo taka dla której praca w gronie kolegów to przyjemność i okazja do jakiegoś spędzenia miło czasu też musi mieć możliwość takiej formy pracy albo usługi na rzecz koła 4. Roboczo-godzina powinna być jakoś realnie wyceniona, powiedzmy 25zł. 5. Odgórnie narzucona liczba RB na rok, taka sama dla WSZYSTKICH , jak dla mnie optimum jest ok 32h 6. I co najważniejsze, nie ma świętych krów. Nie płacą i nie robią osoby starsze albo schorowane, jakaś funkcja np. w ZK nie zwalnia. I jest demokratycznie bo nie musisz robić to płać, zresztą tak jak w życiu nie umiesz malować to malarza bierzesz, nie masz ogródka to kupujesz w sklepie. Tym co nie pasuje z jakiś powodów polecam OHZ albo polowanie za granicą.

Autor: Adam Wasilewski  godzina: 22:39
Autor: pawelDS Zasady jakie wymieniłeś na pozór naprawdę wydają się być fajne :-). Pod warunkiem gdyby w kołach łowieckich naprawdę było normalnie, demokratycznie i wszystko w rodzinnej atmosferze. Jednak co w momencie kiedy zarząd koła nie będzie miał dobrej woli tylko nastawienie będzie na pieniądz i to choćby nawet na te 25zł/h. W takim momencie osoby mniej zasobne, choćby rwały się do pracy to i tak znajdą się na marginesie. Mało nawet nie będą mile widziane w kołach. To oczywiste, że każdy woli gotówkę z którą może zrobić co chce niż jakieś tam prace.

Autor: jacekl  godzina: 22:45
Tylko monopol produkuje patologie..............