Czwartek
17.05.2018
nr 137 (4673 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Art.32.ust.4 pkt3 okręgowe organy PZŁ (ilość).

Autor: Artur123  godzina: 09:22
No, dobrze, werant, możemy pogadać :-), ale najpierw bądź łaskaw doprecyzować: Obecna ilość okręgowych organów PZŁ, jest świadectwem pozostałego systemu władzy PZŁ w Polsce, bo nie kumam.

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 10:19
Czy przypadkiem już na ful w główce komuś z takimi oczekiwaniami się poprzestawiało? Tylu łowczych, co województw.? Jeśli władza wyznacza urzędnika Ł K to niech z budżetu całe społeczeństwo, za jego wynagrodzenie płaci. Kolejnym urzędnikiem też opłacanym z budżetu państwa winien być łowczy powiatowy. (dziennik.lowiecki.pl) W tym nowym zamyśle funkcjonowania tej organizacji po likwidacji tych przysiółku jak ORŁ – y. Może jednak tylko Pani Basia z pieczątką - jedynie szaraczkom jest na dziś potrzebna. I miejmy ten strukturalny haj lajf – władza bliżej obywatela.

Autor: werant  godzina: 10:19
Artur123, podział administracyjny w Polsce nie idzie w parze z podziałem na okręgowe organy PZŁ. Jedna z zasad racjonalnego gospodarowania, dotyczy minimalizacji kosztów i utrzymanie takiej ilości okręgów, jest jej zaprzeczeniem - "kumasz". PS. Takie tam skojarzenie - WORD-y są odpowiednikiem PZŁ w terenie, a te "kasę trzepią aż miło".

Autor: Artur123  godzina: 11:37
...podział administracyjny w Polsce nie idzie w parze z podziałem na okręgowe organy PZŁ. Ślepy nie jestem, chociaż pewnie chciałeś zauważyć raczej odwrotnie, a mianowicie że – podział na okręgowe organy PZŁ nie idzie w parze z podziałem administracyjnym w Polsce. Jedna z zasad racjonalnego gospodarowania, dotyczy minimalizacji kosztów i utrzymanie takiej ilości okręgów, jest jej zaprzeczeniem – "kumasz". Nie to było przedmiotem mojego zapytania, więc przypomnę moją prośbę: Bądź łaskaw doprecyzować: Obecna ilość okręgowych organów PZŁ, jest świadectwem pozostałego systemu władzy PZŁ w Polsce, inaczej mówiąc, skąd Ci się wzięło to sformułowanie: „pozostały system władzy w Polsce”.

Autor: Artur123  godzina: 12:16
Inaczej pytając, skąd Ci się wzięło to sformułowanie: „pozostały system władzy w Polsce” czy „świadectwo pozostałego systemu władzy PZŁ w Polsce"?

Autor: werant  godzina: 12:29
PZŁ było Zrzeszeniem i jest Zrzeszeniem (Art.32ust.1 Pł).

Autor: Artur123  godzina: 13:01
Jeeezu, a co niby chcesz przez to powiedzieć? Jak to się ma do meritum? No, dooobra. Palnąłeś, bo palnąłeś, niemniej problem, który tu poruszyłeś, uważam za niezmiernie istotny. Można by wiele jeszcze o nim pisać, tyle że...

Autor: werant  godzina: 13:07
"Nie wzywaj imienia Pana Boga nadaremno" - Amen.

Autor: Artur123  godzina: 13:11
A skąd ta rozbieżność w liczbie województw i okręgów? Skąd ona się wzięła? Mógłbyś to w kilku zdaniach opisać, skoro ten problem już ruszyłeś. Ludziskom się to należy...

Autor: werant  godzina: 13:24
W kontekście tematu, dalsze drążenie pozostawiam, komu?

Autor: Artur123  godzina: 13:46
Obecna ilość okręgowych organów PZŁ, jest świadectwem pozostałego systemu władzy PZŁ w Polsce. No tak... Jak nietrudno zauważyć, bąka każdy może puścić; to nie sztuka. Gorzej rzecz idzie, gdy trzeba puszczenie bąka jakoś uzasadnić. Werant, strasznie mało profesjonalne wydaje mi się to, co i jak czynisz. Rzucasz problem, który zrodził się prawie 20 lat temu i nie potrafisz dwóch zdań do tego dodać.

Autor: werant  godzina: 14:45
Nieprawdę piszesz, cyt. "... nie potrafisz dwóch zdań do tego dodać". Przepraszam, cztery zdania, w tym jedno pytające - z matematyką były problemy?