Czwartek
17.05.2018
nr 137 (4673 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Jaki powinien być PZŁ?  (NOWY TEMAT)

Autor: Dianna  godzina: 20:07
Do wszystkich tych, którzy krytykowali, krytykują i zapewne będą krytykować. Wszystko wiecie najlepiej, macie pomysły, zatem poproszę o konkrety dot. tego jak Waszym zdaniem powinien działać PZŁ, co chcielibyście zmienić? Jakieś propozycje? Do jakiego modelu dążyć i dlaczego?? Pokażcie wreszcie swoją dobrą wolę, a nie tylko krytykę?

Autor: ogór  godzina: 20:08
Powinno go nie być wcale

Autor: Porcupine - bez czerwonej kartki  godzina: 20:13
Dobrze powiedziane Kolego Ogor !

Autor: ogór  godzina: 20:14
Jeszcze nie tak dawno niejaki Rakowski zapytywał jak zmienić socjalizm -bo wiadomo bez socjalizmu zyć się nie dało Aż znalazł się taki co nie wiedzial że sie nie da -w nagrode zrobili go Bolkiem

Autor: 28rafal  godzina: 21:07
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Jarecek  godzina: 21:15
Proste, jawne zasady zajmowania stanowisk , jawne wynagrodzenia , i to myśliwi mają decydować " Delegaci" o tym kto gdzie i kim zostaje a nie PIS !!!

Autor: jacekl  godzina: 21:35
Diano, taki aby Łowczy Krajowy stojąc na tle czarnej ściany był biały a nie szary. Czysty bez kolesiostwa i zasług tak ciekawych jak artykuł w Wirtualnej ostatni. Taki bez " wtyk, wtyczek, TW małych i tych emerycko - dużych" Taki łowiecki nie związkowy, blisko myśliwego nie kumpli do obsadzenia lub odebrania innym obwodów. Małe, ciche, skromne marzenia....................

Autor: Lauris  godzina: 21:38
Łowiectwo jak wędkarstwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych spełniając wymagania niekaralność itp... likwidacja kół. Max podział według powiatów. Odstrzały sprzedawane przez LP np;dzik 20zł,rogacz 30zł ,byk 50zł. Wpisywanie w rewiry tylko elektroniczne. Szkody wycenia gmina z LP. Pieniądze za strzeloną zwierzynę w 80% do skarbu państwa.20% dla myśliwego. Okręgów tylko tyle co województw. Żadnych Rad Okręgowych ,zjazdów delegatów to wszystko pachnie komuną!

Autor: jano123  godzina: 22:01
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Stolem  godzina: 22:05
Nie wiem po co to Pani Dianie ale ok , z tych najwazniejszych to : 1. Likwidacja pozawojewodzkich okregow, 2..Okreslone wymierne cele dla ZG i ZO ( def celi to temat sam w sobie) 3. System wynagrodzenia uzalezniony od realizacji celów, 4. Wszystkie orzeczenia w kontekscie łowiectwa powinny miec normalna sadowa droge odwoławcza - nawet pokusilbym sie o likwidacje SŁ, 5. Wpisy tylko elektroniczne, 6. Kadencyjnosc Zarzadow - np max 2x 4 lata, 7. Znowelizowany statut utrudniajacy ferowanie stronniczych zachowan i tworzenia kamaryl - to co nazywa sie proper corporate gowernance.... Etc etc To pytanie wymaga wypracowania pelnej odpowiedzi w pracy warsztatowej i dialogu Osob ktore maja kombinacje kompetencji lowieckich, przyrodniczych , managerskich i etycznych. Do zrobienia jesli jest realna wola.....

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 22:05
Przyznam lubię na tym portalu gdy pojawia się taki kabareciarz jak Pan Lauris  … Zaimponował mi tym jajcarskim cennikiem i sposobem dystrybucji . Dzik – 5 euro Rogacz – 7 euro Byk – 12 euro Napisz gdzie już można ustawić się w kolejce do tych kas LP Stacze kolejkowi będą kosztować mnie relatywnie grosze - nawet przez trzy lat Wykupuję na pniu całą ofertę na max dwa lata . Bo następni już tylko na wróbelka zapolują . Helmucie Jorgensenie podaję adres ; Bayerischer Gebirgsschweisshund  - konik – ‘’ słup podstawiony’’ - jak kto woli … nr mojego konta ; kasa kasa kasa ….

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 23:13
Pani Diano … Łatwiej dla rewolucyjnej tłuszczy udzielić odpowiedzi – jaki mają negatywny obraz PZŁ itd. itp. . to mają opanowane perfekcyjnie . Gdy przychodzi do konkretów - jaki model oni oczyma wyobraźni widzą - to już mi nawet szkoda nafty pastwić się nad bzdetami które upubliczniają . By pisać o zmianach ‘’modela ‘’ w pierwszej kolejności winna dokonać się dogłębna analiza uwarunkowań finansowych ,kulturowych , obyczajowych i własnościowych . Ja tu już zadałem fundamentalne pytanie mędrkującemu reformatorowi . Jaki ma pomysł na przeprogramowanie ‘’ może nawet metodą naukową ‘’ mózgów tego samego a nie innego materiału ludzkiego po likwidacji PZŁ i nazwania go czy ich np. ‘’Wolne Samorządne Niezależne Hobbistyczne Pif Paf ‘’ . Na zdrowy rozsadek - by utożsamiać się z modelami zachodniej europy bez przeprowadzenia w tym państwie dużej ustawy reprywatyzacyjnej to tego typu pomysły można oceniać - że z mlekiem matki - piszący wyssał bolszewizm . Ja na zdrowy organizm swoje pomysły z rozpisaniem na drobne prezentowałem . Pisanie nowego statutu winno się rozpocząć od najbardziej gorzkiej pigułki jaką przyszło by przełknąć obecnym przy korytach – ordynacja wyborcza .

Autor: Leonsjo  godzina: 23:35
Dianna. Ja bym zapytał mądre głowy z rządu RP. Wspaniałą nowele wymyślili i wprowadzili PŁ pewnie mają wizję przyszłości PZŁ??!. A moim skromnym zdaniem PZŁ w danej chwili przechodzi agonię, ale mimo kolejnych pewnie niebawem wspaniałych zmian w PŁ- NIC się nie Zmieni ,agonia będzie powolna- Tylko kasa będzie większa do płacenia- składki do PZŁ!! Ps. Kto ZLIKWIDUJE taką krowę dojną!? NO KTO?! JURGIEL wspaniałomyślny??😀.