Czwartek
12.07.2018
nr 193 (4729 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Należy pomagać  (NOWY TEMAT)

Autor: labul  godzina: 08:44
Troska o słabszych i potrzebujących jest jak najbardziej potrzebna i należy ją popierać. W przypadku , np. dla Fundacji WOPŚ, jestem za zorganizowaniem zbiórkek pieniędzy na ten cel podczas np. polowań zbiorowych w kołach i zebraną kwotę dla Niej przekazać. Natomiast uchwała zarządu koła o przekazanie określonej kwoty z konta koła na ten cel, uważam za przekroczenie uprawnień zarządu koła (ZK w kole w którym poluję podjął taką uchwałę). Obecnie podobną uchwałę podjął Zarząd Główny PZŁ w dn. 12 .06.2018. : ,,4). Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego, po zapoznaniu się z wystąpieniem Fundacji „Pożywienie – Darem Serca” postanowił dofinansować jej działalność. Fundacja „Pożywienie Darem Serca” powstała w 1992 r. Od 26 lat wspiera przedszkola i szkoły w zakresie dożywiania dzieci. Organizuje wydarzenia edukacyjno – rekreacyjne dla dzieci z domów dziecka oraz szkół specjalnych. Pomagam dzieciom, młodzieży, osobom starszym, chorym, z niepełnosprawnością ruchową/intelektualną." Uważam, że nie mia uprawnień do podjęcia tej uchwały wynikającej ze Statutu PZŁ. Próbując poprawić swój wizerunek można to uczynić w inny sposób niż uchwałami tego typu.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 08:46
Od kiedy ZG PZŁ musi się trzymać jakichś normalnych zasad? On ma własne prawo i własne zasady (do czasu).

Autor: marcino  godzina: 09:45
do czasu aż nie będzie żadnych zasad - i wtedy nasz reformator odetchnie ....pełna piersią ...

Autor: bogu6005  godzina: 11:22
Pomaganie, a przede wszystkim sposób pomagania, to niełatwy temat. Ja w fundacje nie wierzę. Miałem do czynienia z wieloma i uważam, że karmią najpierw siebie, a po obiedzie z trzech dań i przystawek zafundują komuś bułkę z masłem przed kamerami. Jak się chce na prawdę pomóc to bez pośredników. Zarząd koła jak się nudzi lub chce się komuś przypodobać to niech się rozejrzy wokół, na pewno znajdzie jakiś np dom dziecka czy noclegownię. A co do tematu, taka wypłata to jest rozdawnictwo (wspólnych przecież) pieniędzy co nie jest chyba zgodne ze statutem ? To nie należy do celów stowarzyszenia. Dać nie swoją kasę i oczekiwać na poklask... tfu ! Co do pomagania; dać trochę kasy jest najłatwiej. Przecież jesteśmy myśliwymi. Może lepiej więc zorganizować np. wycieczkę do lasu dla dzieci unieruchomionych na wózkach czy inaczej niesprawnych i poopowiadać o zwierzętach, pokazać tropy, poobserwować sarnę przez lornetkę, zrobić ognisko itp. Leśnicy często są wśród nas - mogą pogadać o gatunkach drzew... Raz w lecie, raz w zimie tą samą trasą, pokazać zmienność. Takie dzieci bardziej tego pragną niż obfitego jadłospisu. Byliśmy dziećmi, nie pamiętacie ??? A jaki mogłyby mieć wpływ na nasz wizerunek takie akcje ? - o poprawę wizerunku powinniśmy zacząć walczyć sami w swoim środowisku, tam gdzie polujemy. To będzie skuteczniejsze. W mediach nie mamy na kogo liczyć, a "nasi" urzędnicy (pzł) też nic nie zrobią. Noo aale to trzaa sie troszku wysilić....panietego....trza mieć czas...któren to zrobi.... ------------Dać nie swoją kasę i oczekiwać na poklask... tfu ! ----------------

Autor: Artur123  godzina: 14:15
Natomiast uchwała zarządu koła o przekazanie określonej kwoty z konta koła na ten cel, uważam za przekroczenie uprawnień zarządu koła (ZK w kole w którym poluję podjął taką uchwałę). Labul, trudno dyskutować o uchwale, której nie znamy treści. Z całym szacunkiem do Ciebie, do Twoich uwag, ale do czasu przynajmniej zacytowania jej (przez Ciebie), wszelkie rozważania na ten temat będę uważał za niepoważne.

Autor: chris_xx  godzina: 22:29
to idźcie im zabrać! ... ok - może coś przekroczono, ale w szczytnym celu, ale jak komuś nie pasuje to niech się podpisze imieniem i nazwiskiem i powie, że zabiera swoje pieniądze! znowu to samo: dali - źle! nie dali - jeszcze gorzej!

Autor: Artur123  godzina: 23:55
ok - może coś przekroczono, ale w szczytnym celu Chłopie, czy Ty sam siebie słyszysz? Tak mówili wyłącznie nacjonaliści, faszyści i naziści. Tu mamy cywilizowany portal w ciągle demokratycznym państwie.