Czwartek
12.07.2018
nr 193 (4729 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: "Stanowisko PZŁ w sprawie..."  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur123  godzina: 16:10
Stanowisko PZŁ w sprawie audycji programu ALARM z dnia 11 lipca 2018 roku (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/index.php/aktualnosci/430-stanowisko-pzl-w-sprawie-programu-alarm): "Polski Związek Łowiecki wyraża kategoryczny sprzeciw odnośnie treści wyemitowanych w materiale w dniu 11 lipca 2018 r. pod tytułem „Alarm” w telewizji TVP. [...] Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego oświadcza, że podejmie działania prawne wobec osób szkalujących dobre imię PZŁ i myśliwych, jak również przeanalizuje sprawę opisaną w programie pod kątem odpowiedzialności prawnej. Łowczy Krajowy /-/ Piotr Jenoch"

Autor: Artur123  godzina: 16:19
Dlaczego Piotr Jenoch, tymczasowy Łowczy Krajowy, robi reklamę jakimś g#wnianym programom telewizyjnym o tematyce łowieckiej? Nie obejrzałem tego programu, bo szkoda było mi czasu, a teraz, wobec takiej reklamy, czuję się niejako zmuszony do wysłuchania - jak się domyślam - ekofikołów. I o to chodzi panu Jenochowi? W imię czego?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 16:25
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Artur123  godzina: 16:25
No to jedziemy, zgodnie z oczekiwaniami pana Jenocha. Po drodze oczywiście klika reklam, za które... No właśnie... Kto w istocie rzeczy bierze pieniądze? ALARM z wczorajszego dnia (dziennik.lowiecki.plhttps://vod.tvp.pl/video/alarm,11072018,38040788)

Autor: Artur123  godzina: 16:48
No i obejrzałem. Wrażenie? Od wielu miesięcy pokazywane te same obrazy, w roli narratorów te same osoby. Nudne to jak flaki w oleju. Tak dla przypomnienia, na wyraźne życzenie pana Jenocha – panowie Zenon Kruczyński, były myśliwy oraz Tomasz Zdrojewski, koalicja „Niech żyją”. Niech żyją, bo chyba tego chce ZG PZŁ. I tak w kółko... Raz w TVN, innym razem w telewizji publicznej. Jestem zdania, że jeżeli ZG PZŁ już ma interweniować, to niech interweniuje i tyle, a nie , że zapowiada, straszy, tupie nogami.... A z tego jak zwykle – więcej dymu niż ognia. Pożytku absolutnie żadnego.

Autor: Artur123  godzina: 17:10
Z jednym jednak tymczasowy Łowczy Krajowy szczególnie przesadził, a i przy okazji... ośmieszył się. W związku z wczorajszym programem telewizyjnym, pismo (forum.lowiecki.pl/download.php/15,138754,1430/PISMO.pdf) do wszystkich zarządów okręgowych z dnia dzisiejszego, a w nim m.in: Jednocześnie prosimy o przypomnienie myśliwym, aby wszelkiego rodzaju wywiady oraz udział w programach, gdzie poruszane są elementy związane z prowadzeniem gospodarki łowieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania polowań były konsultowane i uzgadniane z zarządami okręgowymi”.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:22
Piotr Jenoch nie jest w stanie wznieść się ponad poziomy i odrzucić propagandę jaką nasiąkł pod wpływem swego mentora, wspólnika od działań co najmniej nieuczciwych i przyjaciela: "Lecha Blocha". Ta sama narracja jaką posyłała w świat Diana Piotrowska czyli buta, straszenie, zakazy itp. Co się zmieniło? NIC!!!!!!!!!!! A będzie jeszcze gorzej. Hipokryzja aż bije po oczach: Andrzej Barczuk, Grzegorz Kruk, Marek Haus, Marek Michalik, Marian Flis nadal traktują wszystkich jak "bydło składkowe" i "pożytecznych idiotów" i śmieją się w nos drwiąc z uczciwości i prawdy o koleżeństwie nie wspominając. A wszystkiemu jak widać słychać i czuć patronuje łowczy krajowy z układu esbecko-mafijnego systemu zarządzania gospodarką łowiecką.

Autor: Artur123  godzina: 17:30
I nie trzeba przy tym odwoływać się do praw konstytucyjnych, aby zauważyć, że panu Jenochowi kompletnie się pomyrdało. Jakby żył jeszcze czasami słusznie minionymi lub przynajmniej u boku swojego Guru. Co panu przewodniczącemu Zarządu Głównego się wydaje? Że przykładowo ja, zwykły, szary tzw. członek Polskiego Związku Łowieckiego, zanim otworzę usta do jakiegoś dziennikarza, to koniecznie muszę przedzwonić do tego czy innego Ławrynowicza, Pawliszaka, Plewki, Wilczewskiego albo innego Kurkusa, i poprosić o pozwolenie wypowiedzenia się? A poza tym – czego od nich można się dowiedzieć? Czego od nich nauczyć? Jakie wzorce zaczerpnąć? Hm?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:31
HIPOKRYZJA! Kto mu ten "apel" czyli "orędzie do bydła składkowego" pisał? Pijany rzecznik, Diana Piotrowska tuż po pokazaniu pleców dziennikarzowi czy inny Marian Flis - potęga "uczciwości inaczej"? Dla egzekwowania tego nakazu konsultacji proponuję utworzyć oddziały terytorialne uzbrojone w kije od bejsbola. Na dowódców można wyznaczyć prostych ale wiernych łowczych okręgowych z Chełma Mirosław Sawicki i Romka Laszuka z Białej Podlaskiej. Jak ktoś się nie podporządkuje to go pałą! Ps. Napisałem durnotę bo jak ma się zachować myśliwy np. podczas uroczystości hubertusowskich gdy podejdzie dziennikarz z mikrofonem? Ma powiedzieć niech zaczeka a ja skoczę do ZO przekonsultować? Dziennikarz wstrzyma popołudniowe wydanie wiadomości bo tak sobie Piotr Jenoch wymyślił? Pomijam wolności o których pisze Piotr Gawlicki.

Autor: Artur123  godzina: 18:05
A może tymczasowy Łowczy Krajowy traktuje członków PZŁ jak swoich podwładnych, a Polski Związek Łowiecki jak jakąś organizację paramilitarną, w której obowiązuje ścisła droga służbowa? Normalne to? Ile jeszcze czasu musi upłynąć, zanim pan Henryk Kowalczyk (z jego przemiłą zastępczynią – panią Małgorzatą) zrozumie, że im prędzej tym lepiej? Jak długo chce jeszcze czekać na wysłanie tymczasowego Łowczego Krajowego na księżyc? Ile jeszcze kompromitujących ruchów musi on wykonać, aby cierpliwość ministra się skończyła?

Autor: Artur123  godzina: 18:34
W uzupełnieniu... Jest: A może tymczasowy Łowczy Krajowy traktuje członków PZŁ jak swoich podwładnych, a Polski Związek Łowiecki jak jakąś organizację paramilitarną, w której obowiązuje ścisła droga służbowa? Normalne to? Zmieniam na: A może tymczasowy Łowczy Krajowy traktuje Polski Związek Łowiecki jak jakąś organizację paramilitarną, w której obowiązuje hierarchiczne podporządkowanie jej członków? Normalne to?

Autor: janko3  godzina: 19:22
Panowie, mielicie trzy (naście) razy tę samą mąkę... I to sami ze sobą. Poczekajcie z łaski na działanie prawne ZG PZŁ + wyniki z tego działania i wtedy do tego się odnieście. Bo z tego co widać i czytać, to tu od tego na forum jesteście - chociaż każdy pełni nieco inną rolę. "Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego oświadcza, że podejmie działania prawne wobec osób szkalujących dobre imię PZŁ i myśliwych, jak również przeanalizuje sprawę opisaną w programie pod kątem odpowiedzialności prawnej." Ze swojej strony oczekiwał bym by tego typu działania były wreszcie podejmowane. Na myśliwych w Polsce pluje się z każdej strony - nawet niestety tu na forum się to zdarza. Składkę przecież jak każdy wnoszę. I mam taką prośbę - by słowo "bydło" w dyskusjach zastąpić innym. (dziennik.lowiecki.plhttps://synonim.net/synonim/byd%C5%82o)

Autor: xMateusz  godzina: 19:46
cytuję:" " "Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego oświadcza, że podejmie działania prawne wobec osób szkalujących dobre imię PZŁ i myśliwych, jak również przeanalizuje sprawę opisaną w programie pod kątem odpowiedzialności prawnej." Tylko straszyć potrafi? Nadal uprawia terror i zamordyzm? To członkowie PZŁ pozbawieni są prawa do własnej opinii? Te działania wzmacniają chęci zlikwidowania PZŁ! I w oczywisty sposób te działania podsycają. Zobaczymy jak daleko zajadą ci butni propagandziści uprawiające własne zasady demokracji zamordystycznej na etatach sowicie opłacanych przez "bydło składkowe"!

Autor: Artur123  godzina: 19:46
Janko3, a ja proponuję, Tobie, klik (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=138750&t=138750). I to razy...3. PS Panowie, mielicie trzy (naście) razy tę samą mąkę... I to sami ze sobą. I to ma być początek pierwszego Twojego merytorycznego postu na Łowieckim, w dziale dotyczącym problemów PZŁ? Hm... Ładnie zaczynasz.

Autor: Artur123  godzina: 20:04
A tak niejako przy okazji... „2. Podana w materiale informacja, jakoby w „męczarniach” ginęło ok. 30 % zwierząt niepoparta jest żadnymi wynikami badań naukowych i według oceny PZŁ jest niezgodna z prawdą. Niemożliwe :-) Od kiedy to PZŁ bazuje na wynikach badań naukowych? Może, przykładowo janko3, wskażesz mi takowe na poparcie chociażby zasad (lowiecki.pl/prawo/selekcja_uchwala_nr_14_2015.pdf) selekcji osobniczej samców zwierzyny płowej i muflonów?

Autor: janko3  godzina: 20:15
Tu się nie ma o co obrażać Arurze123. Jestem na forum bo mam jakiś tam problem nie związany z polityka łowiecką. I nie bardzo mi zależy na "merytoryczności" moich wypowiedzi w tym temacie. Ale przeglądam go jak i wiele pewnie innych będę jeszcze przeglądał. Jeśli chodzi o to na niebiesko: to jest faktycznie jeszcze wypowiedx mam nick jak nikt ale skasowana. Te "trzy (naście) razy" itd to przenośnia taka. Czytając forum od czasu do czasu wpadam na takie tematy wiec mnie to po prostu razi. Ale może pewnie to taka specyfika więc muszę się przyzwyczaić - proszę się nie gniewać. xMateusz - No właśnie mam nadzieję ze nie bedzie tylko straszyl tylko za pieniądze które place wexmie się do bronienia dobrego imienia polskich mysliwych.

Autor: janko3  godzina: 20:19
xMateusz "Tylko straszyć potrafi" właśnie doczytałem do końca twój post - piszemy o czymś innym :)

Autor: Nun  godzina: 20:49
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: janko3  godzina: 21:11
Oj przykro mi :) nie wykażę. Pisałem tylko o moich odczuciach i nadziejach jako mysliwy względem "stanowiska". A niejako przy okazji, (dot. dość ciekawie zmontowanego programu w TVP) Zenono K jest specyficznym człowiekiem (byłym mysliwym) Nikt za bardzo o nim nic nie wie, gdzie polował, na co, ile upolował, z kim i w jakim kole ale było tego tysiące i to w Polsce. Ale jest specjalistą i wszyscy go słuchają. Rozgłasza telewizji internecie i na yutube rózne negatywne rzeczy o polskich myśliwych. Chyba każdy z moich kolegów mysliwych o nim słyszał a ja nie słyszałem opinii o nim pozytywnej i mnie też się jego wypowiedzi nie podobają. Jest "opiniotwórczy" inaczej. Dąży do zdelegalizowania łowiectwa. A w tym problemu nikt nie widzi. Z tym się nie zgadzam. Nun Zgodnych z prawdą i zgodnie z prawem - bez naruszania praw innych. Chyba działalność łowiecka jest zgodna z prawem? Jak sie myśliwcze czujesz jak ktoś nazywa cie mordercą i pisze że np nadajesz się do krematorium albo że powinno sie ciebie odstrzelić? Albo o zbiórkach na zakłócanie polowań bo sezon zbiorówek sie zaczyna niedługo albo o "paleniu ambon" Poczytaj forum onetu lub gdzie indziej pod artykułem o mysliwych z wypowiedziami Zenona Kruczyńskiego w tle. I piszę to w kontekście stanowiska PZL przedstawionego na wstępie. A teraz myk do mojego tematu :)

Autor: Nun  godzina: 21:21
W moim środowisku nie mam takiej patologii , podziękuj redachtorkom co ciągle łowiectwo opluwają i wyciągają brudy na zewnątrz ,a potem się dziwisz ,że wielu podłapuje temaciki i robią szoł :)