Czwartek
12.07.2018
nr 193 (4729 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Prośba Łowczego Krajowego  (NOWY TEMAT)

Autor: michalloo  godzina: 15:49
W załączeniu prośba od Łowczego Krajowego. Może i admin portalu wrzuci jakąś prośbę przy galerii, żeby chociaż nie wrzucać zdjęć z truchłem, farbą itp...

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 16:46
...."Jednocześnie prosimy o przypomnienie myśliwym, aby wszelkiego rodzaju wywiady oraz udział w programach, gdzie poruszane są elementy związane z prowadzeniem gospodarki łowieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania polowań były konsultowane i uzgadniane z zarządami okręgowymi."... Art. 31 ust. 2 Konstytucji RP: 2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Art. 54.ust. 1 Konstytucji RP: 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Czy przynależność do Polskiego Związku Łowieckiego ogranicza myśliwym prawa konstytucyjne? Czy za wypowiedzi publiczne związane z prowadzeniem gospodarki łowieckiej i wykonywaniem polowania grozi postępowanie dyscyplinarne lub karne? Czy Łowczy Krajowy zechciałby przybliżyć członkom PZŁ zagrożenia związane z nie przestrzeganiem przez nich "prawa powielaczowego", które rozpowszechnia?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:04
@ Piotr Gawlicki Czy mógłbyś wskazać zapis konstytucyjny zabraniający zwracania się z prośbą o konkretne działania? Nie każdy jest mówcą, nie każdy umie się zachować przed kamerą. Nie ma tam zakazu wypowiadania się a jedynie prośba o skonsultowanie takiego wystąpienia. W moim odczuciu w tym przypadku po prostu wpadasz w zupełnie nieuzasadnioną histerię.

Autor: xMateusz  godzina: 17:45
Myśliwi sami wiedzą co mają robić! (media.lowiecki.pl/zdjecia/wyswietl.php?gdziennik=1&nr=171135&dszer=612&dwys=459&nocount=)

Autor: Artur123  godzina: 17:54
Mam nick jak nikt, pan Jenoch „prosi o przypomnienie” jego oczekiwania, a ono brzmi jasno, przejrzyście i zdecydowanie – myśliwi, mordy w kubeł! Poza tym – chyba zapominasz o tym (a przede wszystkim zapomina pan Jenoch) – „przed kamerą” nie każdy musi być piękny, niczym róży kwiat i wypowiadać się płynnie, na sposób złotoustego b. posła Stanisława Wziątka. Dajmy szansę wszystkim. To, że były tajny współpracownik TW „Kazimierz” miał problem z wypowiadaniem się do mikrofonu i przed kamerami, nie znaczy, że takimi samymi niemotami muszą czuć się zwykli członkowie PZŁ. Niech mówią, co czują i myślą. Nie przeszkadzajmy im!

Autor: Hupert  godzina: 18:05
...przypomnienie myśliwym"... Jak przypomnienie to wcześniej musiała być o tym mowa. Gdzie? Kiedy? Kto?

Autor: Nun  godzina: 20:44
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: fox31  godzina: 21:06
A co się dziwicie? Wystarczy wywiad Kruczyńskiego czy Pawlaka i już ambaras gotowy!!

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 21:17
Czyli mogę mieć do koleżanki prośbę o skonsultowanie ze mną każdego wystąpienia na temat forum i portalu Łowiecki? Nie? A, czyli do funkcyjnych w PZŁ już inną miarę przykładać?

Autor: Wojtek1987  godzina: 21:17
Cały Świat zamieszcza zdjęcia i filmy z polowań. Robią to nie tylko zwykli obywatele,ale również znane osobistości. A w Poslce... Łowczy Krajowy uczula by tego nie robić.... W Polsce do 18 stki na polowania chodzić nie można. A reszta świata dzieci zabiera i nic się nie dziej. PZŁ,ja mam prośbę... Do Zarządu Głównego i Okręgowych. Bądzcie w końcu za nami,za zwykłymi myśliwymi i zróbcie w końcu coś dla nas, stańcie w obronie.... A nie nakłaniacie do chowania głowy w piasek. Jestem dumny,że jestem Polakiem i że jestem myśliwym. Tylko dumą można wygrać,tchórze zawsze przegrywają.

Autor: chris_xx  godzina: 21:24
Ale właśnie dyskutanci dają jednoznaczny przykład aby się nie wypowiadali, skoro mają z tym problem! Samo podniesienie tematu i odwoływanie się do konstytucji to przykład braku wiedzy i podstaw do wypowiedzi. Co odwieczny i totalny krytykant może powiedzieć ...?! Jenoch - zwrócił uwagę - źle nie zwrócił uwagi - jeszcze gorzej! czy naprawdę jesteście tak zdesperowani aby "świat podpalić" i namawiać do takich chorych działań i wypowiedzi!? przecież to jednoznacznie szkodzi łowiectwu - a nie tylko PZŁ! a co z waszym "esbecko mafijnym folwarkiem pseudołowiecki!" Kol. Nun - to świetnie podsumował!

Autor: chris_xx  godzina: 22:04
Kol. Wojtek 1987 - czyli że, ... ZG i ZO maja Cię namawiać do polowania z udziałem dziecka a potem to "godnie" odsiedzieć?! Oczekujesz wsparcia w łamaniu prawa?! Z tego co wiem, to coś w tematach wskazanych przez Ciebie jest robione, ale nie oczekuj, ze wszystko wróci do dawnego stanu w tydzień! ...chyba że jesteś "małym marszałkiem z żoliborza"!

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 22:54
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.