Piątek
10.08.2018
nr 222 (4758 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Przywileje okiem ministra Ardanowskiego

Autor: jacekl  godzina: 11:05
A ja uważam, że brak monopolu dla łowiectwa będzie korzystny. PZŁ będzie posiadał 50 do 70 tysięcy członków, w większości towarzyszy emerytów, 20% młodzieży "rodzinnej". Dobry czas na poszanowanie człowieka - myśliwego. Minister MSWiA ostatnio coś zaczyna opowiadać o kursach i egzaminach na broń myśliwską przez Komendy Wojewódzkie Policji, co uważa za przygotowanie najlepsze. PZŁ utraci kasę z układowych kursów. Dobre zmiany idą dla skorumpowanych działaczy związkowych. Dobre zmiany zawsze są krytykowane przez ludzi odsuwanych od koryta.

Autor: Lesław1  godzina: 13:11
"...Dobre zmiany zawsze są krytykowane przez ludzi odsuwanych od koryta..." to dlatego je krytykowałeś jak miałeś obwód i byleś przy korycie ? "Minister MSWiA ostatnio coś zaczyna opowiadać o kursach i egzaminach na broń myśliwską przez Komendy Wojewódzkie Policji" ok, będzie to dobre. Tylko najpierw Policja niech się dokształci w tym temacie to raz, a dwa niech zacznie przestrzegać prawa w tej materii.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 13:37
„Państwowe egzaminy, ok, ale chyba bardzo dawno nie miałeś do czynienia z kadrą LP (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=139328&t=139251&v=t)”. „Tylko najpierw Po (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=139329&t=139248&v=t)licja niech się dokształci w tym temacie to raz, a dwa niech zacznie przestrzegać prawa w tej materii”. „Kadra LP” – do bani. Policja – „niech się dokształci”. Hm... Lesławie1, wiem! Nie ma lepszej od kadry PZŁ! To chciałeś powiedzieć? A tak swoją drogą, jeśli posiadasz jakieś argumenty, świadczące o niekompetencji w sprawach łowiectwa „kadry LP” czy Policji (tu także w kwestii nie przestrzegania prawa), przytocz je merytorycznie. W innym przypadku – zamilcz, bo tylko obniżasz już i tak nie za wysoki, średni poziom dyskusji na Łowieckim.

Autor: jacekl  godzina: 14:05
Lesław1, wypowiadałem się na innym, mniejszym forum. Lesław1 , dlaczego miałby PZŁ być monopolem łowiectwa,....... dlaczego? Dla wielu ku tradycji,dla innych dla zdrowego wizerunku, dla innych aby zlikwidować patologie .................. A dla mnie możliwość wyboru w wolnym post komunistycznym państwie. Pasja powinna sprawiać przyjemność i uczestnictwo w jej realizowaniu. PZŁ jest kulą u nogi wielu myśliwych. Ja przynajmniej czekam na wiosnę ludów w łowiectwie.

Autor: Renegat  godzina: 14:33
Wielu czeka na wiosnę ludów w łowiectwie, niby blisko coraz bliżej tylko strasznie wolno postępują te zmiany .

Autor: Lesław1  godzina: 14:45
Artur jeśli uważasz żądanie Policji telefoniczne (WPA Wrocław), o konieczności zmiany wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na broń do celów łowieckich o dopisanie typu, marki, modelu oraz kalibru broni to proponował bym żebyś również dokształcił się w tej materii. Co do kadr LP to odpisał Ci Piotr Gawlicki porównując ich działanie do lisa w kurniku. Również Piotr Gawlicki pisał o występkach policji w tej materii. Proponuje również stronę bron.iweb.pl gdzie przykładów "znawstwa" Policji w materii broni nie tylko do celów łowieckich, znajdziesz bez liku. Odnośników do wyroków sądowych też jest trochę. jacekl. Monopol łowiectwa powinien przynależeć tylko i wyłącznie do państwa. Od szkoleń, ustalania planów odstrzałów, do sposobu i przydziału obwodów. Tylko jestem ciekaw, przeszkadza wam monopol na wydawanie uprawnień do PZŁ a nie przeszkadza do PZW ? Też czekam, na to że nie będę zmuszony polować z ludźmi którymi nie chcę i nikt nawet sąd nie będzie mi narzucał z kim mam polować.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 16:31
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 18:04
Lesławie1, [...] Co do kadr LP to odpisał Ci Piotr Gawlicki porównując ich działanie do lisa w kurniku. Co to niby ma mieć do „niekompetencji” „kadr LP”? Hm? Piotr Gawlicki wypowiadał się na temat chybionego, jego zdaniem, pomysłu, aby przyszłe zarządzanie znalazło się w rękach LP, ale nie przywoływał argumentu „niekompetencji” „kadr LP”. [...] ...jeśli uważasz żądanie Policji telefoniczne (WPA Wrocław), o konieczności zmiany wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na broń do celów łowieckich o dopisanie typu, marki, modelu oraz kalibru broni to proponował bym żebyś również dokształcił się w tej materii. Acha, teraz z kolei ja się mam „dokształcić”. Najlepiej niech wszyscy się dokształcą, [...] Lesławie1, jeśli przywołasz konkretne pismo WPA Wrocław lub zapis rozmowy telefonicznej, będziesz wiarygodny. […]. Poza tym, za takie pomawianie WPA Wrocław, można mieć duże nieprzyjemności. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się trzy razy, zanim [...]. Licho nie śpi. Pomyślę czy przypadkiem nie podesłać WPA Wrocław Twojego postu, z zapytaniem, co oni na to. Mam to zrobić? Jedno słowo, a wysyłam... Wypada brać odpowiedzialność za słowa, które się wypowiada... [...].

Autor: Martes  godzina: 18:43
,, Co to niby ma mieć do „niekompetencji” „kadr LP”? Hm? Piotr Gawlicki wypowiadał się na temat chybionego, jego zdaniem, pomysłu, aby przyszłe zarządzanie znalazło się w rękach LP, ale nie przywoływał argumentu „niekompetencji” „kadr LP”. [...] " Artur Piotr Gawlicki wielokrotnie podważał kompetencje kadr LP jeżeli chodzi o gospodarkę leśną , której składnikiem jest także łowiectwo .

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 19:14
Odnoszę wrażenie, że błędnie interpretujesz.

Autor: jacekl  godzina: 22:40
Lesław1 niekiedy bywasz przyjacielem. Fajnym człowiekiem........................