Środa
10.10.2018
nr 283 (4819 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Kolejna ustawa - kolejny bubel?

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 00:32
Zapraszam do dziennika "Łowiecki" na szczegółowe przedstawienie projektowanych zmian w prawie łowieckim, środa godz. 12:00

Autor: karlik  godzina: 09:29
"- za zgodą rodziców dzieci mogą uczestniczyć w polowaniu itp." A czy do tej pory dzieci brały udział w polowaniach bez zgody rodziców? Ech, to jest tak jak urzędasy narzucają obywatelom własne, chore i pozbawione logiki przepisy. Przy okazji: co z tą inicjatywą Kukiz-15- podobno zbierali podpisy, żeby skierować przyjętą nowelizację ustawy Prawo łowieckie do TK jako niezgodną z Konstytucją? Mam nadzieję, że ZG PZŁ też w końcu ruszy 4 litery i zacznie inicjatywę i lobbowanie w sprawie np. uchylenia rozporz. w sprawie szaf z atestami S-1, obowiązku badań myśliwych co 5 lat itd. Jest co robić, więc do roboty!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:32
ZG PZŁ zajęty jest własnymi sprawami. Np. uwłaszczaniem "swoich" na zabranych obwodach. Na "pierdoły" nie mają czasu. Do uchwał wciskają (starają się) jedynie te zapisy, które umacniają ich stanowiska. Szaraczków mają w "głębokim poważaniu"!

Autor: Nun  godzina: 09:50
Szaraczków tak :) mają co widać ,innych nie do końca i nic jeszcze nie proponuje ,żadna ustawa bo jej nie ma. Pozdrawiam szaraków.

Autor: NowaEra  godzina: 13:26
Na FB gorąca dyskusja w tym temacie. Szkoda tylko, że mało merytoryczna. Większość wypowiada się, czy to dobrze, że Dudkiewicz opublikował treść tych poprawek. ZG nawet wystosował do niego pismo, w którym nakazuje mu niezwłoczne przekazanie informacji o źródle uzyskania tego dokumentu. Tylko czekać jak naszego pana redaktora ,,powieszą" za ujawnienie tego projektu, wszak ,,publikowanie wewnętrznych dokumentów PZŁ jest działaniem na szkodę PZŁ"

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:34
Oj tam! Podpiszą kolejne "porozumienie" i nadal będą w jedną trąbkę dmuchać.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 13:51
NowaEra Możesz dać link do tej dyskusji?

Autor: NowaEra  godzina: 14:15
a proszę Cię bardzo (www.facebook.com/photo.php?fbid=10212509181900908&set=pcb.10212509525749504&type=3&theater)

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 16:04
a dziękuję :))

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:29
Czy uprawnienia lucznicze ma wydawac PZL?, Czy moze polowac kazdy? Powinno byc i gospodarstw rolniczych ( aby rolnicy mogli zarabiac na lucznictwie ) za zgoda wlasciciela ziemi.

Autor: kubek82  godzina: 19:12
Kol. karlik, do tej pory nie można wykonywać polowania w obecności dzieci. Czyli nie tylko własnych myśliwego, ale również przypadkowo lub celowo zabranych na polowanie. Na podstawie dyskutowanych przepisów myśliwy mógłby zabrać swoje.

Autor: karlik  godzina: 19:49
Kubek82- tyle to wiem. Chodziło mi o stan prawny przed wejściem w życie tego gniota z 23.02. (nowelizacji ustawy). Przecież wtedy zabierając dziecko na polowanie godziłeś się również na to, czyż nie? Teraz dziecko zabierane na polowanie będzie pewnie musiało mieć powieszone na szyi oświadczenie obojga rodziców (notarialnie poświadczone) i zatopione w plastik..;-) Cóż- nowoczesność i postęp pukają do drzwi skomuszonego i zacofanego modela!