Czwartek
11.10.2018
nr 284 (4820 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Kolejna ustawa - kolejny bubel?

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 09:04
Uważam, że ten projekt nie będzie miał ciągu dalszego: 1. Ryczałt za dziki strzelane sanitarnie - w jaki sposób propozycja z projektu przyczyni się do wzrostu pozyskania ? W żaden ! Tylko kasa płacona do ręki myśliwym jest jakimś bodźcem. 2. Mianowanie ŁO na podstawie wskazań Zjazdu Krajowego - w ten sposób Minister pozbył by się pośredniego wpływu na te nominacje. To są stanowiska operacyjne, które zdaniem MS muszą być dynamiczne. Czyli istnieje konieczność bieżącego monitoringu ich działań i ewentualnego reagowania jak coś jest nie tak. 3. Fatalny zapis o nie wykonywaniu planów łowieckich - obecnie zapis ten dotyczy zwierzyny grubej. W projekcie jest szersze pojęcie. Czyli jak nie wykonam planu lisów to mogą mi zabrać obwód. 4. Projekt ani o milimetr nie zwiększa dostępności do polowania nowych adeptów. 25 członków w kole ? Nie znam żadnego koła gdzie byłoby poniżej 30. Pół roku stażu ? Niby krócej ale co dalej ? Na staż koło musi przyjąć ale na członka już nie. 5. Kursy organizowane przez PZŁ - moim zdaniem czas od tego odejść. Poziom kandydatów może być sprawdzany na egzaminach organizowanych przez PZŁ, bo pewnie taki argument się pojawi. Cena za egzamin w całym kraju taka sama. Na zasadzie analogii do prawa jazdy - szkoła dowolna (jej ceny też) ale egzamin w jednej cenie.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 16:10
DD na facebooku: "Zresztą, z informacji jakie otrzymałem jest to tylko propozycja i już nieaktualna, o co więc ten hałas?"

Autor: F.N.S  godzina: 16:43
"Punkt 9 podpunkt 1 - staż skraca się do pół roku. I dobrze, ja poszedłbym jeszcze dalej. Zrezygnować ze stażu w ogóle a poprzestać na porządnym szkoleniu, egzaminie i dostępie tylko do broni gładkolufowej przez rok oraz obowiązku wykonywania przez ten rok polowania tylko w towarzystwie myśliwego selekcjonera, co jest jak wiadomo następnym progiem wiedzy łowieckiej." "Ciekawa" propozycja panie Dutkiewicz... Nieco rzekłbym "idealistyczna" i od razu zapytam chyba retorycznie : czyżby? Bo się tak zastanawiam jaki jej cel (obojętnie kto to proponuje) ? Ja niektórych po 2 albo 3 lata - patrząc na ich zachowanie w łowisku - bym stażował a tu rezygnacja. Dziwię się tym opiekunom co ich puszczają. Arturze Jesionowicz A jaka jest aktualna ? :))

Autor: Adam Wasilewski  godzina: 18:24
Autor: F.N.S Chyba nie jesteś poważny to, co mówisz, będzie oznaczać już upadek wszystkich możliwych standardów...

Autor: F.N.S  godzina: 19:53
W którym momencie? :) A tak poza tym zadałem ci pytanie. Jak się odnosisz? Dasz radę?

Autor: karlik  godzina: 19:56
Jakich znowu standardów? Może bardziej twojego widzimisię. Podejmując krótko temat uważam, że skracanie stażu łowieckiego do pół roku będzie dużym błędem. Stażysta umiejętnie prowadzony przez opiekuna powinien poznać łowisko i zwierzynę w 4 porach roku. Ma to sens i logikę. Naprawdę nie ma się do czego spieszyć z tym wydawaniem pozwolenia na broń, no chyba że np p. Ardanowskiemu będą na gwałt potrzebni nowi strzelacze i egzekutorzy prowadzących loch.

Autor: F.N.S  godzina: 20:09
Rządzić niedouczonym (parafrazując pana Stanisława) "bydłem składkowym" to marzenie decydentów. Wszystkich. Panie Wasilewski Pan promujesz totalitaryzm? :)))))

Autor: Hupert  godzina: 23:02
Wczoraj Dudkiewicz na Facebook'u: Dlaczego NIKT z krytykujących mnie za umieszczenie tego postu nie odnosi się NI SŁOWEM do samej jego treści... Niżej był wpis, że odniesienie do treści można znaleźć na http://www.lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=417, ale dzisiaj już tego wpisu nie ma. Czy to macki ZG? A może DD uznaje tylko siebie w dyskusji o treści?