Piątek
12.10.2018
nr 285 (4821 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Kolejna ustawa - kolejny bubel?

Autor: trucizna  godzina: 09:38
Łowca A niby dlaczego Koło ma przyjmować wszystkich ze stażu ? Co ma piernik do wiatraka ?

Autor: Reset  godzina: 12:39
Trucizna, na razie koło nie ma obowiązku przyjmować wszystkich po stażu. Na razie! Weź pod uwagę co już zmieniono w prawie łowieckim w tym roku i w jakim kierunku przyszłe zmiany będą podążać. Być może będziemy musieli przyjmować wszystkich chętnych do kół (pieniaczy, strzelaczy, kłusoli itp). Jak tak dalej będą wprowadzać zmiany jak ostatnio, to wszystko jest możliwe.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 14:21
Kolego Reset, Z jednej strony to prawda co piszesz. W naszym kole też mieliśmy skuchy. Na początku grzeczny i miły. A potem kłusol całą gębą ! I jak nie złapiesz z "dymiącą strzelbą" to możesz gościa w 4 litery pocałować ! Z drugiej strony jest wielu odrzuconych przez system. Kiedyś chciałem się dostać do koła na własną rękę. Kolejne koła mnie olewały. W końcu musiałem poprosić Tatę o pomoc.

Autor: karlik  godzina: 15:22
Pomorski- ja chcąc zostać myśliwym nie znałem dosłownie żadnego nemroda z okolicznych kół, który mógłby mnie wprowadzić, przedstawić zarządowi itd. Jednak bardzo chciałem(!) i byłem uparty, podzwoniłem tu i tam i na staż przyjęto mnie bez problemów. Podczas stażu starałem się jak mogłem, poznano mnie a po egzaminach przyjęto do koła również bez jakiejś tam łaski. Osobiście nie słyszałem, by ktoś, kto rozumie o co chodzi w łowiectwie, szanuje innych, daje coś z siebie- miał jakiś duży problem ze znalezieniem koła. DB