Czwartek
06.12.2018
nr 340 (4876 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: WŁADZA NARZUCONA!  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 10:50
W dniu dzisiejszym Naczelna Rada Łowiecka zamierza powołać min. Okręgowych Rzeczników Dyscyplinarnych i Okręgowe Sądy Łowieckie. Sprawdziłem jak wyłaniano kandydatury i w tym celu odbyłem rozmowy z kilkunastoma łowczymi okręgowymi w kraju. Większość z nich nic nie wie o tym, aby mieli przedstawić kandydatów na te stanowiska. Tak więc ponownie w ramach Jenochowej neopseudodemokracji będziemy mieli rzeczników i sady narzucone odgórnie i będą to "wafle" królika. Zapewne kandydatury podawane były na zasadzie kto bliżej ucha prezesa tzn. Piotra Jenocha. Jeśli rozpoczynające się za 10 minut obrady odbędą się pod dyktando Piotra Jenocha to można spodziewać się pogłębienia i tak wielkiego bałaganu w PZŁ, pogłębienia kumoterstwa, zwiększenia niesprawiedliwości i dalszego ograniczania praw członkowskich.

Autor: MirekGrab  godzina: 10:52
Stanisław A miało być tak PIĘKNIE.hahahahahahahahahaha

Autor: Lesław  godzina: 11:01
To jest to słynne pyr..pyr...pyr

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:05
Lesław! Dokładnie tak.

Autor: Zaranek  godzina: 11:26
Jak widać wbrew temu o czym niektórzy śnią nie ma w PZŁ bałaganu. Sprawy idą naprzód.Widać ze jest jedno centrum kierowania związkiem. Inna sprawa to czemu niektórzy już się boją . Czyżby były sprawy dla Okręgowych Rzeczników Dyscyplinarnych i Okręgowych Sądów Łowieckich .

Autor: WIARUS  godzina: 11:32
Stanisław Pawluk - nie wiem dlaczego się dziwisz - cyt z Zaranka: - "Widać ze jest jedno centrum kierowania związkiem." i stwierdzam - identycznie jak w RP! Wzorzec jest powielany na wszystkich możliwych do obsadzenia miejscach!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:37
WIARUS! Ja się niczemu nie dziwię - opisuję fakty! Jestem w pełni świadomy, że w esbecko-mafijnym systemie zarządzania gospodarką łowiecką, którego tradycje kontynuuje Piotr Jenoch na nawet najmniejszy element demokracji miejsca nie ma! Nie ma miejsca na wybory bezpośrednie, konsultacje, jawność obrad obserwowanych np. przez media itp.

Autor: .Marek Bublej.  godzina: 11:42
W PZŁ nigdy nie będzie takie jak powinno być, nepotyzm, kumoterstwo, kolesiostwo i brak kompetencji a w wielu przypadkach zaniżony iloraz inteligencji. Niestety, i na tym wszystkim kto traci? Pan Kowalski, Piekarski, Młynarski i wielu , wielu innych uczciwych, sumiennych i spokojnych, ludzi, którzy przez przez zmowy i knowania swoich kolegów wyjątkowo "ambitnych" dostali się w tryby tej machiny. Nie mówię o rzeczywistych i stwierdzonych faktach łamania prawa, to jest odrębna sprawa nie podlegająca jakimkolwiek rozważaniom. Mówię o takich przypadkach gdzie spokojny człowiek znalazł się w nie tym miejscu, zobaczył nie to co powinien i powiedział temu czy tamtemu co widział i gdzie. Za to wielu ludzi z PZŁ zostało wyrzuconych i pozbawionych możliwości własnej realizacji i życia w przekonaniu że łowiectwo jest etyczne, koleżeńskie i w razie potrzeby i konieczności wezwania pomocy każdy z myśliwych może liczyć na bezinteresowną pomoc w każdej chwili i każdym momencie to jest teoria a rzeczywistość. Czy to jest tak dużo?

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 11:42
To zasługuje na wyeksponowanie :-) ....jest jedno centrum kierowania związkiem. Mnie się to baaardzo podoba :-). To wręcz zasługuje na miano tezy roku!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:44
Przecież to jest jawna definicja PZŁ jako dyktatury!

Autor: .Marek Bublej.  godzina: 11:44
A co jesteśmy armią kolonizacyjną bezmózgowych kosmitów z doktryną realizacji jednoosobowego dowodzenia?

Autor: zygi  godzina: 11:59
Jeżeli teraz też PZŁ jest rodem z PRL to ten cały ministerialny nadzór i cały rząd jest też rodem z PRL.Może należy walczyć z tym rządem nie tylko z PZŁ bo to przecie jaki pan taki kram. Pozdrawiam.

Autor: WIARUS  godzina: 12:00
Stanisław Pawluk - cyt:- "........................… - opisuję fakty!" Nie tylko!

Autor: kiryk  godzina: 13:12
Zaranek, wiesz czemu niektórzy już się boją? Bo znają rzeczywistość kto zostaje rzecznikiem lub sędzią w PZŁ (www.lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=421)

Autor: Zaranek  godzina: 13:43
Nie robić przekrętów nie kłusować i nie trzeba się będzie bać.

Autor: Lesław  godzina: 13:45
Czyli Stanisław pasuje ci to ? Taka forma reformy łowiectwa ? Tak ma wyglądać to słynne pyr..pyr...pyr... ?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:46
Jakby za przekręty karali to na Nowym Świecie nie było by komu Darz Bór powiedzieć. Jakby za kłusowanie karali to z władzy łowieckiej zostały by jednostki. Problem w tym, że te sądy i rzecznicy służą jedynie do ściągania tych, co przekręty i lewe polowania ujawniają.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:47
Te pyr... pyr... pyr.... nie ja napędzam! Pytaj Jenocha i jego kolesi czemu od lat wraz z Blochem prowadzili PZŁ do upadku.

Autor: 28rafal  godzina: 13:53
Zaranek,,,,,jesteś moim idolem!!!

Autor: Lesław  godzina: 13:59
Do upadku przyczyniło się wielu, nie tylko tych dwóch. Największy udział maja ci którzy rozbijali środowisko myśliwych dzieląc na tych dobrych bo niestowarzyszonych i tych złych bo będących w kołach. A potem to już poszło z górki ... Jak by karali za przekręty to w wielu miejscach nie było by komu powiedzieć Darz Bór. Jakby za kłusownictwo karali to z wielu zostały by jednostki, w szczególności w jednej z grup zawodowych.

Autor: Zaranek  godzina: 14:07
Rozumiem zawód niektórych. Mają już gotowe kubły pomyj a tu trzeba czekać z ich wylaniem. Jeszcze nie zostali wybrani a już są źli. Mądrze zrobili łowczowie okręgowi nie podając przed wyborem nazwisk kandydatów na sędziów i rzeczników dyscyplinarnych. Jak nie zostanie wybrany uniknie pomówień

Autor: Bars11  godzina: 14:23
Malec. Piątkiewicz i Zalewski aut

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 15:05
Łowczowie okręgowi nie podali bo nie dostali takiego zapytania! Władza sama narzuca kto ma pełnić funkcje nawet bez wiedzy ŁO!

Autor: Zaranek  godzina: 16:03
Sprawdziłem jak wyłaniano kandydatury i w tym celu odbyłem rozmowy z kilkunastoma łowczymi okręgowymi w kraju. Znowu pan nie zajarzył. Nie chcieli powiedzieć Panu kogo podali jako kandydatów

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 16:09
O to nie pytałem. Znowu pleciesz durnoty.

Autor: Hupert  godzina: 16:43
Nie wiem o jakim Malcu myślisz, ale żaden z nich nie będzie aut. Ten wybrany Rafał Malec objął stanowisko prezesa NRŁ dzięki Jenochowi i będzie mu za to wdzięczny. Tak jak całe prezydium rady będzie marionetką w rękach Jenocha i ministra Kowalczyka. Chłopaki z prezydium mało wiedzą o meandrach władzy w PZŁ oraz o negatywnych uwarunkowaniach prawnych, w jakie koła i myśliwi są systematycznie wtłaczani. Już niedługo wszyscy tego doświadczymy, jak zobaczycie projekt nowego statutu oraz projekt zmian ustawy autorstwa Jenocha (www.lowiecki.pl/prawo/ustawa/ustawa_zmiana_projekt_24_09_2018.pdf) w pełni popierany przez prezydium i całą NRŁ, skierowany przez ministra lub posłów PiS do Sejmu.

Autor: Zaranek  godzina: 17:29
No i pozamiatane.

Autor: Hupert  godzina: 17:49
Kierownictwo organów dyscyplinarnych PZŁ też powołane (www.lowiecki.pl/nowosci_pzl_dodawanie.php?act=redir&id=345)

Autor: waldek3006  godzina: 18:38
http://www.czestochowa.po.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=85:prokuratura-rejonowa-w-myszkowie&catid=9&Itemid=90 (www.czestochowa.po.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=85:prokuratura-rejonowa-w-myszkowie&catid=9&Itemid=90)

Autor: jacekl  godzina: 18:43
Kot został W Ostrołęce? Pewnie elita elit od brata królika! !! Wszędzie układanki biedaków bezinteresownych dla dobra Starego (nowego) organu .

Autor: Adam Wasilewski  godzina: 19:32
Cóż po tylu latach funkcjonowaniu w komunie ludzie dzisiaj nawet nie wiedzą, co to jest w ogóle demokracja (szczególnie w tej specyficznej przestrzeni). Narzucanie i dyktatura to podstawy w funkcjonowaniu najlepszego modelu łowiectwa na świecie.

Autor: Zaranek  godzina: 20:08
Jeszcze pamiętasz Komunę. Ciekawe.

Autor: Tosiek  godzina: 21:27
Demokracja to sześciu głupich rządzi pięcioma mądrymi.