Poniedziałek
21.01.2019
nr 021 (4922 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: czy jesteśmy narzędziem

Autor: marcino  godzina: 02:10
A dzików jak za dużo było tak nadal za dużo jest - populację trzeba zredukować dla dobra samego dzika - trzeba to robić zgodnie z kalendarzem polowań ( tym prawdziwym) i etycznie, w tym celu niezwłocznie należy przywrócić możliwość karania za przeszkadzanie w legalnie organizowanych polowaniach, możliwość układania psów do polowań na dziki, możliwość zabierania dzieci na polowania ( ja bywałbym częściej jak mógłbym bywać ze swoimi nastolatkami) - a jeśli minister wraz ze swoją ekipa uważa, że wykonując polowanie robię coś niegodnego i mam się chować przed własnymi dziećmi to niech wytumaczy to rolnikom - dlaczego zamiast w lesie siedzę w domu:))) Kol. Malec mógł dobitniej odciąć się od głupizny i skupić się na tym, że realizujemy plan. Ale to nie była zła wypowiedź. Minister myślał, że jak kolejny raz nas upokorzy zalecając niestrzelanie loch, tak jakbyśmy my chcieli je strzelać, to zwali na nas winę za całe zamieszanie. Tak przynajmniej prosty człowiek wie gdzie kierować swoje żale. Generalnie materiał w TVN pozytwny - wydźwięk jest taki, że myśliwi są ok a ekologiści są nieskuteczni - bo tam gdzie było trzeba i tak polowanie się odbyło.

Autor: 28rafal  godzina: 06:02
Z Malcowej mąki chleba nie będzie. To widać słychać i czuć. Typ zdatny i przydatny tym którzy po grzbiecie raba na konia skaczą.

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 07:31
jak Stasio chwali Malca, to znaczy, że to największy szkodnik w ZG: MALEC MUSI ODEJŚĆ zaczynamy odliczanie do odejścia Malca 1 - słownie JEDEN cyt"Przypomnę, że to za panowania Blocha i Jenocha tworzono ustawę w której podporządkowano PZŁ niemalże całkowicie Ministrowi Środowiska. To teraz zdziwienie, " "Miszczostwo" świata, trzeba jaszcze dopisać, że to Bloch i Janoch chcieli tej ustawy i latali jak z piórkiem w d.. aby szkodzącą nam ustawę uchwalić! Ktoś tu chyba ma nas za idiotów! jacekl, czy ty masz cokolwiek do powiedzenia na tym portalu, bo jak nie, to po kiego .... piszesz. Twoje ostatnie 100 wpisów jest takich Janoch musi odejść, albo Pawluk ma rację. poproś naczelnego, da takie ogłoszenie na 1 stronę i nie będziesz męczył klawiatury. Panie/pani Ch i G Co do materiału z TV- pierwszy pozytywny dla myśliwych od niepamiętnych czasów!

Autor: xMateusz  godzina: 07:57
Akurat nikogo za idiotów mieć nie trzeba - ujawniają się sami swoimi tekstami. Z ustawy proponowanej przez inne podmioty nie wszedł nawet przecinek. Potajemnie z ustawą latał Piotr Jenoch a następnie się tego wyparł co mu Pani Olech wyraźnie udowodniła. Odeszła z ZG PZŁ nie mogąc patrzeć na krętactwa i nie mogąc swoim nazwiskiem firmować panującej tam patologii.

Autor: INKONEK  godzina: 09:03
MALEC MUSI ZOSTAĆ!!! ON JEST JEDYNY KTÓRY COŚ ZMIENI DLA SPLAMIONEGO PZŁ BRUDNYMI ŁAPAMI KOMUNISTYCZNYCH PRZYDUPASÓW

Autor: Davson  godzina: 10:33
Związek powinien być oczyszczony z kumoterstwa złodziejstwa i kolesiostwa. Rozliczenia działalności Blocha to podstawa nr. 1. Czytelne przejrzyste działania związku powinno być na porządku dziennym. Zarobki wypłaty nagrody czytelne, Zmniejszenie ZO do 16 lub mniej to podstawa naszej wiarygodności i przejrzystości działania. Współpraca ze szkołami od tego trzeba zacząć aby zmienić nasz wizerunek. Na to powinny być wykładane pieniądze a nie na Nowy Świat 35. Siedzibę sprzedać a ZG przenieść w miejsce ogólnie łatwo dostępne dla myśliwych . Powinno się zrobić centrum edukacyjne ze strzelnicą z prawdziwego zdarzenia. Mataczy którzy byli przy władzy i zrobili przekręty ze związku usunąć na zawsze.

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 10:44
Wiesz Davson, Ty masz rację. Każdy mądry wie, że zawsze należy zaczynać od siebie. cyt" Współpraca ze szkołami od tego trzeba zacząć aby zmienić nasz wizerunek." Kolego Davson, to może opisz nam tu w kilku zdaniach, jak prowadzisz współpracę ze szkołami? Tylko błagam, niech to będzie tylko kilka zdań, choć w pełni sobie zdaję sprawę, że mógłbyś tym opisem zapełnić całe forum. Czekam.

Autor: atsap bez czerwonej kartki  godzina: 10:49
Wg reformatorów Jenoch zły, Rafał dobry. To znaczy, że Ty Rafale wracaj do domu i zajmij się swoimi psami. Jenoch zostań. Skoro redachtor Cię nie lubi, to znaczy, że będziesz dobry na tym stołku.

Autor: Davson  godzina: 11:06
Nasza współpraca polega między innymi na tym że odwiedzamy szkoły. Dzieci zbierają dla nas żołędzie i kasztany. Otrzymują za to nagrody i pieniądze potrzebne na wyposażenie świetlic plansze ze zwierzętami piłki i inne potrzebne przedmioty. Dzieci w ustaleniu z dyrekcją otrzymują indywidualne nagrody za największą zbiórkę. Zawsze jest uroczysty apel gdzie przybywamy i ogłaszamy wyniki zbiórek. Kupiliśmy i przekazaliśmy najlepszym szkołom dwa porządne stoły tak zwane piłkarzyki które są na przerwach przez nie oblegane. Rywalizacja przebiega pomiędzy szkołami w naszym okręgu gminie. Na walnym określono kwoty pieniędzy do podziału proporcjonalnie za wkład na szkoły. Dzieci nas szanują i czekają na następne akcje tak samo jak nauczyciele.

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 12:54
Bravo Davson, tak trzymaj, a będzie lepiej! A teraz moje zdanie, co do 49 okręgów, które Ty chcesz likwidować. ( z tego wynikało moje pytanie) Ile razy byłbyś w tej szkole, gdybyś nie miał jak teraz 5 kilometrów, a np 100 km? Więc nie likwidować ZO, a rozwijać i pogonić do roboty. ZO, czy też jego filia z m.in zadaniami edukacyjnymi w każdym powiecie - to jest rozwiązanie!

Autor: Hupert  godzina: 13:35
Ile razy w roku statystyczny myśliwy chodzi do ZO i po co? Zlikwidować bezsensowną selekcję osobniczą z oceną poroży i przestać mamrotać o nieważności legitymacji bez pieczątki, a wystarczy jedno biuro w Warszawie, ale nie na Nowym Świecie, tylko gdzieś z boku, z parkingiem, strzelnicą, może zagrodą dziczą, gdzie trafiałyby dziki odłowione w mieście. A szkolenie przed egzaminem państwowym na uprawnienia łowieckie pozwolić robić każdemu podmiotowi. Jak będzie źle uczył, to zbankrutuje, a jak dobrze, to chwała mu. PZŁ jest do tego zupełnie niepotrzebny,

Autor: atsap bez czerwonej kartki  godzina: 13:37
z 49 biur ZO zostawiłbym 0 (sł. zero). wiadomo........ ta "firma" jest mi potrzebna wyłącznie do odebrania naklejki na legitymację.

Autor: Davson  godzina: 14:23
Utrzymywać Z O przez nas to teraz bezmyślność mamy inne problemy. Tam się rodzą te sprawy z którymi mamy teraz do czynienia. Nie wspomnę o tej byłej patologii w ZG który sterował Z O.. Mamy się trzymać razem a PZŁ zmodernizować . Po co mi Z G w centrum Warszawy korki beznadziejny dojazd , brak miejsc parkingowych Sprzedać i zrobić tak jak pisałem poprzednio na przedmieściach z dobry dojazdem. Tak aby wszystkim potrzebnym było blisko. Naklejki dostaje skarbnik po wpłaceniu kwoty pozbieranej na PZŁ przez myśliwych danego koła.. Nie miałem potrzeby przez ostatnie lata odwiedzać Z O. Dziś można to wysłać. Poza tym do ZO miałem 85 km. Ad. wiadomożeZOMO Utrzymywanie ZO za około 40 000 zł. miesięcznie mi się nie podoba. Na to wchodzi uposażenie ŁO , prochownika biura instruktora koszty utrzymania itp.

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 17:39
Davson, ale - gdy będzie tylko 16 ZO, to funkcja edukacyjna odpada. - zlikwidują 1 ZO a ludzi przeniosą do innego, bo i tak ktoś to musi robić. Nie wierzę w cuda Nawet gdyby zlikwidować wszystkie ZO i sołtys sprzedawał odstrzały, to i tak w cenie odstrzału będzie zawarta robota sołtysa, albo jego pracownika. Niestety, to musi kosztować, a taniej to już było!

Autor: trucizna  godzina: 17:54
ZOMO A ile ty razy byłeś w ZO i po co ? To jest odpowiedź na pytanie zadane Davsonowi Do czego ci jest potrzebne 49 okręgów ? Mnie i myślę, że pozostałym 80 procentom szarej masy do niczego Nie lubię nabijać kabzy leniom, którzy tak naprawdę nie wiadomo po co tam są

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 18:11
trutka, no właśnie wcześniej pisałem. Pogonić leni do roboty, a robić jest co.

Autor: Davson  godzina: 19:13
Szkolenia i funkcje edukacyjne można przeprowadzać w centrach edukacyjnych których nie brakuje. Prowadzić je będą te same osoby które robiły je do tej pory. Utrzymanie Z O w granicach 40 000 zł miesięcznie to nieporozumienie, Zresztą większość ŁO już dawno powinna być na emeryturze i od tego trzeba zacząć.

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 19:42
Davson ale u mnie żadnego centrum edukacyjnego nie ma, a ZO jest. Pogonić do roboty i tyle!

Autor: Davson  godzina: 19:47
Ale jakaś knajpa jest. Tam tez można .

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 20:02
ba, pewno, że jest i z niej nie wychodzę. Tylko te zajęcia, to mało edukacyjne są.

Autor: Davson  godzina: 20:05
Mi w takich warunkach zawsze pasowały.

Autor: J.Chudy  godzina: 20:13
ZOMO, to u Ciebie ZO odstrzały wystawia? ;-)))) Wystarczą tylko koła bez ZO i ZG. Czy ktoś prowadzący działalność gospodarczą podlega jakimś ZO czy centrali??? ZUS i US i teraz koła obserwuje. Nieprawidłowości w łowiectwie - policja, prokuratura. Nie widzę potrzeby zatrudniania nikogo poza władzami w kołach na jakąś część etatów, lub umów zleceń, ani też utrzymywania lokali.

Autor: trucizna  godzina: 20:43
Popieram likwidację gniazd nierobów na których płacimy naszą krwawicę Problem w tym, że tak naprawdę oni do roboty nic nie mają