Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: PROJEKT STATUTU PZŁ

Autor: Nun  godzina: 08:54
Jest cały czas otwarty dla wszystkich ,normalnych nie znam przypadków aby ,ktoś co chce polować nie mógł :) a przynależność do koła to inna sprawa. Kim jestem hym obywatelem ,który nie musi z każdym na siłę, zorganizuj swoje koło ,powołaj kilku kolegów i poluj obwód się znajdzie ,a nie pchaj się na siłę tam gdzie nikt ,,flustratów,, nie chce i tyle :) DB

Autor: Nun  godzina: 09:15
nowka17 Jak dzierżawie pole od chłopa ,nie jest moje, ale ja decyduje co posieje , koło dzierżawi obwód ,a koło to my więc chcę decydować z kim poluję i piwko wypiję ,a nie ktoś mi mówi z kim mam spędzać wolny czas może i żonę mi wybiorą :) Znam Twój pogląd i go szanuję ,ja mam inny. DB

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:19
Uznajesz wybieranie ci żony przez innych? Nie boisz się, że dadzą ci używana? Stoję na stanowisku, że towarzystwo czy żonę każdy powinien wybierać sobie sam.

Autor: WIARUS  godzina: 11:25
Stanisław Pawluk - towarzystwo, które nie dobiera sobie towarzyszy wg ustalonych kryteriów przestaje być towarzystwem - staje się zbieraniną!

Autor: Manlicher 308w  godzina: 11:35
Wiarus PZŁ - to przyjęcie do danego koła powinno być formalnością ( koła przecież przeznaczone są dla członków PZŁ), a brak jest określonych przesłanek do decyzji odmownych. Ponadto należy pamiętać , że koła łowieckie nie są "klubami gentelman’s" ale publicznymi jednostkami organizacyjnymi . Przy wieloletnim organizowaniu kół , powiększaniu ich majątku - nie można zapominać , że są one częścią PZŁ i nie mogą mieć one charakteru elitarnego. Kryterium przyjęcia powinno być tożsame ze spełnieniem przesłanek pozwalających na przyjęcie do PZŁ. A tak niestety się nie dzieje !

Autor: Nun  godzina: 11:38
Tylko nie każda dziewica ,zgodzi się na takiego męża więc dwie strony muszą się zgodzić :) i myśliwy i koło. ŻYCIE Postaraj się o przyjęcie do elitarnego klubu np. golfowego , zobaczysz sam jak to jest w życiu :) Życie to nie koncert życzeń i nikogo absolutnie nie interesuje co chcesz ,ważne co dostajesz, a to jest wykładnią kim jesteś . DB

Autor: Manlicher 308w  godzina: 11:43
Nun Czy elitarny klub golfowy zarządza majątkiem państwowym (publicznym) czy swoim? Jeżeli Ty i Tobie podobni tak myślicie to jesteście w strasznym błędzie.

Autor: Nun  godzina: 11:51
Twoje zdanie ,nie neguję :) załóż swoje koło i po co płakać i do czyjegoś się przyjmować na gotowe :) Nigdy przyjęcie do koła nie będzie formalnością, bo niektórzy i 50 lat pracowali na to aby zwierzyna była i wydawali mnóstwo na to swojej kasy a Ty tak na gotowe ,wstyd widać ,że pracy się boisz :)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 12:04
Pracowali aby zwierzyna była! Jakby nie zabijali było by jej jeszcze więcej. Koła bogaciły się na majątku państwowym. Obawiam się, że przyjdzie niebawem taki czas, że trzeba będzie oddać co się wzięło i jeszcze dopłacić.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 12:09
Nun Ja nie walczę dla siebie! Ja mam gdzie polować do woli ,ile chcę i gdzie tylko chcę! Fakt muszę za to płacić,muszę dawać łapówki i jest ok. Walczę dla tych, którym Wy zamykacie drogę do łowiectwa,i nie stać ich na płacenie i wręczanie drogich łapówek. I bardzo ,ale to bardzo się Wam dziwię, że tego nie potraficie dostrzec choć sami przez podobne bagno podczas swego przyjęcia przeliście. Jak można być takim egoistą? Ja tylko Ja i już jest super???

Autor: Kibic  godzina: 14:48
Kolego Nun, zwrócę uwagę, że wg projektu statutu to Związek może pozbawić Twoje koło obwodu i te 50 lat pracy i wydanych pieniędzy możesz sobie w pamiątkowej kronice opisać. Nie wszyscy jeszcze członkowie NRŁ zdążyli się w PZŁ obłowić i może obwody Twojego który przypadnie nowemu kołu założonego przez nich.

Autor: Nun  godzina: 14:50
Manlicher 308w Poczytaj ze spokojem co napisałeś . wy czyli 130tyś myśliwych przechodziło bagno :) no tak ,nie wiem opiszę Tobie moją drogę , ZO prośba o staż ok ,po odbyciu - zero łapówek danin itp. ba nawet jakiś dziwnych prać ,kilka razy dokarmianie raz w nagance :) łał ,wniosek do koła o przyjęcie , popolowałem w kole 3 miesiące jako wolny kolega ,po tym okresie zostałem przyjęty i gdzie tu jest te bagno :) KOŁA BOGACIŁY SIE tuba propagandowa reformatorów, przez ostatnie kilka ładnych lat ledwie na zero ,dzisiaj w kasie ze 15tyś zł no tak kasa jak chole.. tyle to na dobre wczasy może wystarczy :) jak by jej się nie redukowało-zabijało to koła dzisiaj by nie było ,czy to takie trudne do zrozumienia to koło łowieckie a nie gospodyń wiejskich :)

Autor: Nun  godzina: 15:09
Kibic wszystko w życiu jest możliwe , i nowy łowczy ,rada,minister i stado reformatorów tego nie zmieni ŻYCIE to nie jest bajka :) nie jestem przeciwnikiem reform ,tylko mądrych decyzji a nie pieniackiej awantury z hasłami jak małe dzieci :) wszystkim równo nigdy nie będzie i nie ma na całym świecie.