Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Taki statut ma przyjąć NRŁ

Autor: INKONEK  godzina: 06:51
Tzn że przy kielichu było ta dyskusja i dlatego tyle błędów i nie jasności? Napewno jutro będą wszyscy trzeźwi i poprawią to co przeoczyli żeby jeszcze bardziej dokopać szaremu myśliwemu😂😂😂

Autor: INKONEK  godzina: 07:04
Kibic Wracając do początku napisałeś że taki projekt przyjmie, to co już wcześniej uzgodniliście że taki syf przyklepiecie?

Autor: Lennox104  godzina: 07:35
Zgodnie z kolegow opiniami, kazdy kto przychodzi do kola a nie jest po pierwsze primo z ich rodziny albo po drugie primo miejscowym bogaczem, to kandydat na piszaca donosy gnide.Poza tymi dwiema grupami reszta to dziadostwo niegodne lowiectwa.Otwierajcie te kola albo prorokuje (piekne slowo) powstanie konkurencyjnej struktury, ktora wykupi Wasze piekne obwody i zakonczy radosna tworczosc selekcji do kola.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:39
Ten statut umacnia starą i generuje nową patologię w PZŁ. Coraz bliżej jestem przekonania, że ta NRŁ nie jest zdolna do naprawy PZŁ. Po treści tego statutu widać wolę wprowadzania jeszcze większego braku demokracji niż jest aktualnie.

Autor: Lennox104  godzina: 07:42
Statut niczego przelomowego nie wnosi.Zupelnie nie widze tutaj ani ewolucji a juz na pewno rewolucji.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:44
Ja widzę kilka kroków do tyłu! W stronę zacofania i bagna. I oczywiście rękę Jenocha.

Autor: Lauris  godzina: 08:08
Panie Stanisławie,Panie Sławomirze, Błagam Was ,rozpi....cie ten cały stary układ w drobny mak!!! Tu wszystko trzeba zacząć od nowa z zupełnie nowymi ,nie znanymi ludźmi ,którzy nie są skorumpowani,zepsuci do szpiku kość!!!starymi układami. Prawie cała nowa NRŁ to stare chachmęty,których wszędzie jest pełno i którzy myślą ,że łowiectwo to jest tylko ich dobro narodowe. Nie było i nie ma w nich deka pokory. Oni myślą ,że będą sobie dobierać ludzi według ich uznania,i własnego widzimisię. Na pohybel z nimi wszystkimi. PZŁ musi zostać całkowicie rozwalone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: Manlicher 308w  godzina: 08:11
Lauris, Ma na1000% całkowitą rację. PZŁ trzeba całkowicie rozwiązać. Mafia komunistyczna musi pójść w pi...u. Oni zawsze będą kłaść kłody pod nogi.

Autor: J.Chudy123  godzina: 08:15
A weź i odgoń głodne świnię od koryta ! To jest pokłosie USTAWEK ZJAZDOWYCH DELEGATÓW.

Autor: jeager  godzina: 09:12
Nie ma szans na lepsze jutro, bo w NRŁ zasiadają stare betony z wykoślawionymi charakterami i oni nie potrafią inaczej myśleć. O radykalnych zmianach i demokracji można pomarzyć jak to pokolenie naturalnie odejdzie w krainę wiecznych łowów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zdelegalizowanie PZŁ i utworzenie stowarzyszeń łowieckich.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:17
Na wymarcie pokolenia nie każ mi czekać. Trzeba zakasać rękawy i do roboty! Skoro Izdebskiemu udało się w ciągu 4 lat wywalić Blocha i Jenocha to na dalsze zmiany potrzeba będzie mniej czasu. Jeśli NRŁ nie zrobi kolejnych kroków w stronę rzeczywistej demokratyzacji PZŁ to czarno widzę.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:25
Panie Stanisławie, NRŁ Was oszukuje. Oni nie są w stanie nic zmienić. Są to ludzi w większość zepsuci do szpiku kość.

Autor: Husky  godzina: 09:28
Stanisławie Pawluk, przypomnij wszystkim zapominalskim - ostrzegałeś że Statut będzie pisany widłami... :) DB.

Autor: J.Chudy  godzina: 09:30
"Jeśli NRŁ nie zrobi kolejnych kroków w stronę rzeczywistej demokratyzacji PZŁ to czarno widzę." Aha, a ta demokratyzacja to ma polegać na tym, że kumotry reformatorów, będą wywalać demokratycznie wybranych członków ZK. Birut się w grobie przewraca - ze śmiechu!

Autor: kriss/sieradz  godzina: 10:04
Stnisław , przecieram oczy ze zdumienia jak czytam Twój wpis z 07.39 i jak tak dalej pójdzie to do jakiejś 15 - 16 godziny napiszesz , że Bloch musi wrócić ? Wygląda mi na to , że zamiast od przodu to wziąłeś się od tyłu za reformatorstwo A tak na poważnie - jak coś pójdzie nie tak to Koledzy będą mieć pretensje do Ciebie że spieprzyłeś. Lepiej przypilnuj.

Autor: tjarek  godzina: 10:18
Chyba jednak komisja statutowa za dużo wypiła. Par 100, ust. 2, pkt 21 odnosi się do zebrań wyborczych, o których (podobno) mowa w par. 98 ust. 2, jednak w tymże paragrafie 98 o tych zebraniach mowy nie ma. Taka sytuacja...

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 10:22
Wisi mi kto będzie miał pretensje za spieprzenie czegoś co nie leżało w zakresie moich możliwości! Moje poglądy są niezmienne: - PZŁ trzeba PRÓBOWAĆ naprawić! - Szanse naprawy dostała nowa NRŁ - NRŁ wybierając Malca zasygnalizowała chęć pójścia drogą zmian na lepsze - Opierając się na Jenochowym projekcie statutu i utrzymując jego antydemokratyczny kierunek NRŁ opowie się za uwstecznianiem a nie postępem - Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz jw. trzeba będzie powrócić do walki o przejęcie łowiectwa pod całkowitą kuratelę państwa pozostawiając PZŁ jako organizację zrzeszającą ludzi o wspólnych zamiłowaniach ale nie mającą wpływu na nic i nie zarządzającą sprawami łowiectwa

Autor: Hupert  godzina: 10:45
Poczytałbym z uwagą w 100-leciu niepodległości (prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19271100934/O/D19270934.pdf), bo może warto pochylić się nad przesłaniem podpisanego u dołu Józefa Piłsudskiego i pomyśleć, że można uprawiać łowiectwo bez obowiązkowej przynależności do jakiegoś związku i jego statutu, a polować jak wolni ludzie, a nie jak funkcjonariusze na usługach państwa.

Autor: skaflok  godzina: 10:54
Jasne! Koła gospodyń wzięli za......no niech będzie za twarz a PZŁ odpuszczą?

Autor: Artur1234  godzina: 11:31
Ten statut umacnia starą i generuje nową patologię w PZŁ. Coraz bliżej jestem przekonania, że ta NRŁ nie jest zdolna do naprawy PZŁ. Po treści tego statutu widać wolę wprowadzania jeszcze większego braku demokracji niż jest aktualnie. […] Moje poglądy są niezmienne Stanisławie Pawluk, ale rozumiem, że do Rafała Malca nadal masz zaufanie i pokładasz w nim nieograniczone nadzieję na lepsze jutro? I nawet nie przeszkadza Ci fakt jego bliskiej współpracy z wieloma... współpracownikami TW "Kazimierza", przykładowo z wieloletnim (i nadal) prezesem Zarządu Spółki z o.o. Łowiec Polski, a jednocześnie naczelnym propagandowej tuby PZŁ? I uważasz, że wszystko co złe w projekcie statutu, sygnowanym przez pana Rafała Malca, jest pokłosiem działalności wyłącznie Piotra Jenocha, a sam Rafał Malec jest tu czysty niczym Dziewica Orleańska we wcieleniu Joanny d'Arc?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 12:00
W mich wartościach nie mieści się przenoszenie win czy zasług Ojca na dzieci! Moje poglądy są klarowne i jasne.

Autor: lucznik7x64  godzina: 12:06
Apel : Koleżanki i koledzy delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów z okręgu Szczecińskiego nie podpisujcie się pod Jenochowym gniotem.!!!!!!!!!!!!

Autor: skaflok  godzina: 12:11
Win czy zasług też bym nie przenosił, ale.....Występuje w przyrodzie zjawisko zwane dziedziczeniem pozycji społecznej. Dzieci prawników zostają prawnikami, dzieci lekarzy zostają lekarzami, dzieci muzyków zostają muzykami, dzieci ubeków zostają ubekami, dzieci pedałów zostają pedałami itd. P.S. Kolega stojący obok mi podpowiada, że tak nie do końca bo dzieci ubeków są TW a dzieci pedałów są gejami.

Autor: Artur1234  godzina: 12:54
Stanisławie Pawluk, rozumiem. Nawet to, że nie przeszkadza Ci fakt współpracy prezesa Malca z "ukochanym" przez Ciebie Dariuszem Zalewskim... Twoje "poglądy są klarowne i jasne". I niezmienne. Tak trzymajmy.

Autor: Artur1234  godzina: 12:58
W mich wartościach nie mieści się przenoszenie win czy zasług Ojca na dzieci! Stanisławie Pawluk, a kto tu o czymś takim mówi? Chodzi wyłącznie o to, że Paweł Gdula wydaje się być człowiekiem starego rozdania. Ot tyle. „Winy czy zasługi” jego ojca nie mają tu nic do rzeczy.

Autor: waldek3006  godzina: 13:01
kol. Kibic Tak z ciekawości, kto, personalnie, zasiada w Komisji Statutowej NRŁ ?

Autor: Artur1234  godzina: 13:03
Apel : Koleżanki i koledzy delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów z okręgu Szczecińskiego nie podpisujcie się pod Jenochowym gniotem.!!!!!!!!!!!! Kolejny nie chce lub nie potrafi zrozumieć, że ten „gniot” nie jest już jenochowy a wyłącznie malcowy. Aby była jasność :-) Tego w najnowszej wersji, jeszcze nie analizowałem :-) Z jego oceną więc się wstrzymam :-)

Autor: Manlicher 308w  godzina: 13:07
Artur Ma 100% racji to jest już gniot Malca!!! Który próbuje wykiwać Pana Stanisława i Sławka.

Autor: karlik  godzina: 13:18
Ha,ha, ha. Kabaret!

Autor: Artur1234  godzina: 13:19
Manlicher 308w, wymienione przez Ciebie osoby posiadają swoje rozumy. Potrafią na chłodno ocenić sytuację. Jeżeli aprobują zapatrywania pana Malca, to świadomie. Nikt ich nie jest w stanie "wykiwać". Nikt też zapewne nie zamierza.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:48
Artur1234 Błędnie przyjąłeś, ze ja patrzę lub mam patrzeć przez pryzmat wróg-przyjaciel. Zapewniam, ze wrogów żyjących nie mam! Fakt, że opisuję czy krytykuje czyjeś decyzje czy sposób postępowania na niwie łowieckiej nie oznacza, że jest to mój wróg! Powtórzę po raz setny: jestem w stanie rozmawiać z KAŻDYM! Dałeś sobie wdrukować, że Pawluk wszędzie ma swój prywatny interes i traktuje opisywanych przez siebie jak wrogów! Nie! Nie! Nie! Brzydzę się tymi, którzy mówią "nie podam mu ręki"! Ja nawet takiemu rękę podam. Statut aktualny jest do bani i co ma do rzeczy kogo ja kocham a kogo rzekomo traktuje jak wroga!

Autor: J.Chudy  godzina: 13:50
Autor: Manlicher 308w Data: 24-01-19 13:07 "Artur Ma 100% racji to jest już gniot Malca!!! Który próbuje wykiwać Pana Stanisława i Sławka." oho, zaczyna się - MALEC MUSI ODEJŚĆ 1 - słownie - JEDEN

Autor: Artur1234  godzina: 14:14
Błędnie przyjąłeś.... [...] Dałeś sobie wdrukować.... Stanisławie Pawluk, co jeszcze, w odróżnieniu od Ciebie, nie tak jak powinienem, uczyniłem?

Autor: Artur1234  godzina: 14:17
Statut aktualny jest do bani... Stanisławie Pawluk, jeżeli tak uważasz, niechybnie idzie ku złemu, a jeżeli tak, czas... na zmiany. Kto "musi odejść"? Kto? Nie słyszę! PS Przypominam. Nie mam jeszcze wyrobionego zdania na temat projektu statutu, który być może jutro będzie przyjęty przez NRŁ. Nie czytałem go. Uczynię to w późniejszym terminie.

Autor: kriss/sieradz  godzina: 14:23
ad Manlicher308w Sławusiowi to do statutu WARA !

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 14:42
Wg ciebie "WARA" a wpływ będzie miał większy niż nie jeden z NRŁ? Zakład?

Autor: Kibic  godzina: 15:18
waldek3006, Masz tutaj skład komisji statutowej NRŁ (www.lowiecki.pl/nowosci_pzl_dodawanie.php?act=redir&id=348), z którą intensywnie pracowali, niby nieformalnie członkowie NRŁ Dariusz Zalewski z Olsztyna oraz Robert Kamieniarz z Poznania.

Autor: skaflok  godzina: 15:38
Skoro pozbyli się Miłosza to spoko gość musi być z niego.