Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Kość niezgody  (NOWY TEMAT)

Autor: 2dwudziestak  godzina: 14:35
Prezes NRŁ nie jest w stanie współpracować z ŁK. Rodzi się pytanie w czym tak bardzo się różnią ? Na spotkaniu z Ministrem Prezes NRŁ określił z czym się nie zgadza: PNRŁ: ... I myślę, że mamy jakieś tam instrumenty, przynajmniej Łowczowie Okręgowi mają instrumenty, które umożliwią egzekwowanie od kół zwiększonego odstrzału na dziki i większej kontroli nad tym co się dzieje. JA TUTAJ SIĘ AKURAT Z KOLEGĄ ŁOWCZYM NIE ZGADZAM, ponieważ art.29 bodajże Prawa Łowieckiego ŁK : ... Jest raz na 10 lat PNRŁ: Tak jest ale generalnie, za półtora roku kończą się tenuty dzierżawne, czyli 10-lat czekać wcale nie musimy i koła, które nieprawidłowo prowadziły gospodarkę łowiecką, mogą utracić prawo do dzierżawienia im obwodów. Także tutaj jesteśmy w szczęśliwym okresie bo nie musimy czekać 10 lat, od marca 2020 tenuty dzierżawne się kończą... Nie wszyscy z takim stanem rzeczy się zgadzają, nie wszystkim kierunek zmian odpowiada, co wyrazili wczoraj w Opolu.

Autor: J.Chudy123  godzina: 14:56
Jeżeli ci - mający w rękach pióra do podpisywania umów dzierżawnych nie podpiszą komuś umowy nie mając sensownej alternatywy na utrzymywanie populacji zwierzyny dziko żyjącej na ich terenie, miejscowi rolnicy zadźgają ich widłami w sześć miesięcy od siewu i nasadzeń. Czekam na pierwszych odważnych :-)))))))

Autor: FMJ  godzina: 15:11
Przypomnijmy zatem część treści oświadczenia prezesa NRŁ: "Moje wyrwane z kontekstu wypowiedzi mogą część myśliwych niepokoić, więc postanowiłem kolejny raz poinformować myśliwych, że NRŁ - ani jej prezes - nie ma zamiaru odbierać obwodów łowieckich. Moja wypowiedz - na spotkaniu w ministerstwie środowiska - była odpowiedzią na postulaty Łowczego Krajowego Piotra Jenocha o potrzebie wprowadzenia dodatkowych narzędzi dyscyplinowania kół łowieckich." Niestety w świetle tego co przytoczył 2dwudziestak, wychodzi jednak na to, że prezes NRŁ mija się z prawdą i to znacząco. A może to tylko Pan Gdula nieco popłynął przy tworzeniu oświadczenia?

Autor: Zaranek  godzina: 15:33
Czy malec musi odejść?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 16:04
@FMJ Ależ cytat 2dzwudziestaka dokładnie potwierdza to co było w oświadczeniu Malca. Zwróć jeszcze raz uwagę na wtrącenie ŁK: "ŁK : ... Jest raz na 10 lat" Ubolewa, że "tylko raz na 10 lat".(?) A nie wiadomo czego domagał się wcześniej.Jakich "narzędzi" chciał dla ZG, na które Malec odpowiada: JA TUTAJ SIĘ AKURAT Z KOLEGĄ ŁOWCZYM NIE ZGADZAM. Wiesz czego dotyczyło to stwierdzenie? Bo ja nie. Dlaczego wypowiedzi Jenocha nie znamy? Czyżby to była właśnie ta sławna "transparentność"? Toporna manipulacja i tyle.

Autor: WIARUS  godzina: 18:02
    W swym pierwszym wywiadzie po objęciu stanowiska Rafał Malec wyjawia, że myśli o stworzeniu szerokiej koalicji, którą roboczo nazwał „Razem dla przyrody”. W jej skład powinni wejść – obok PZŁ – leśnicy, rolnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, związek kynologiczny i wędkarski, pszczelarze i organizacje skupiające miłośników broni. W celu promocji naszej pasji prezes NRŁ chciałby wybrać kilka osób, które pełniłyby funkcje ambasadorów dziczyzny. Jakie są inne elementy jego wizji zmian w polskim łowiectwie?


Autor: WIARUS  godzina: 18:27
Ma to zaproszenie jakiś związek z wizją Rafała Malca? (www.lowiecki.pl/aktualnosci/zaproszenie_sm_opzz_1.jpg)

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 18:35
Skąd to macie?

Autor: FMJ  godzina: 20:34
@ mam nick jak nikt Jenoch jak by nie było z wykształcenia jest prawnikiem, więc specjalista od klamek może nie ogarniać prawa łowieckiego, stąd możliwy brak consensusu w tej kwestii.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 20:51
Oczywiście! Spec od rogów i kartofli byłby lepszy.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 21:02
@FMJ Zwracam Ci tylko uwagę, że NIE WIEMY jakiego stwierdzenia/prośby/ żądania dotyczyły słowa Malca "JA TUTAJ SIĘ AKURAT Z KOLEGĄ ŁOWCZYM NIE ZGADZAM".

Autor: dariuszz1971  godzina: 21:27
Zaproszenie redaktora do nowego zwiazku zawodowego http://www.lowiecki.pl/aktualnosci/zaproszenie_sm_opzz_1.jpg Jakie stanowiska pracy maja byc tam wynagradzane w owym związku? a kto finansuje związki zawodowe?