Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: STATUT JUTRO ZOSTANIE "KLEPNIĘTY"!  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 18:22
Nie miejcie złudzeń! Jenochowa obstrukcja prac nad statutem, przygotowaniem zjazdu skutkowała ponad 7-mio miesięczną bezczynnością w działaniach nakazanych ustawa. Poprzez niedopełnienie swoich obowiązków Piotr Jenoch spowodwał, że statut tworzony był w pośpiechu i niekonsultowany. Ani prezes Rafał Malec ani członkowie NRŁ nie mieli ani czasu ani możliwości aby ten statut na zimno przejrzeć, zasięgnąć opinii i wnieść o poprawienie wielu wręcz durnych zapisów. Termin na "klepnięcie" statutu mija w sobotę. Nawet gdyby NRŁ obradowała jak konklawe to i tak nie jest w stanie rozważyć zapisów tego gniota. Pod presją czasu zaakceptują nawet tekst "Świerszczyka" podany im jako statut. Do KZD czasu też niewiele a delegaci nie bardzo będą mieli czas na dyskusję o statucie. Poruszą kilka zaledwie zagadnień i na obiad. Podziękujcie "koledze" Piotrowi Jenochowi za wsadzenie was na suchego konia.

Autor: NowaEra  godzina: 18:38
Jakoś nie przemawia do mnie, że nie było czasu na zredagowanie nowego statutu. Z tego co pisano tu na forum, to członkowie NRŁ mieli wgląd do różnego rodzaju projektów, choćby projektu Piotra. Po prostu nie było woli, przyjąć statut popierany przez większość myśliwych.

Autor: dariuszz1971  godzina: 19:21
prezes Malec ZAKAZAŁ przekazania projektu statutu Łowczym Okręgowym...zostało mu to wypomniane na naradzie z łowczymi... Ciekawe czemu nie potrafił sie wytłumaczyć z swojej jednoosobowej decyzji? Gdzie tu transparentność działań Naczelnej Rady Łowieckiej?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 19:47
To łowczowie okręgowi mieliby konsultować statut? Jenoch przez siedem miesięcy nie dał i rozdanie na dwa dni przed posiedzeniem NRŁ miało być uznane za konsultacje? I to z łowczymi okręgowym jenochowcami? Nie rób z myśliwych naiwniaków. NE Czytanie statutu to nie czytanie "Pudelka". Na analizę niezbędny jest czas.

Autor: FMJ  godzina: 20:26
@Stanisław Pawluk, czy Ty wiesz kto odpowiada za statut PZŁ? Nie rób z ludzi idiotów.

Autor: jeager  godzina: 20:33
Mam nadzieję, że uchwalony Statut przez KZD nie zostanie zatwierdzony przez matematyka d/s ochrony środowiska.

Autor: jacekl  godzina: 20:39
Jenoch ( czytaj samozwańczy prawnik) swoim ponadludzkimi zdolnościami tworzył Statut na swoje podobieństwo. A urody panu OWCZEMY KRAJOWEMU nie można zarzucić !! Prace nad Statutem i późniejsze dyskusje powinny trwać kilka miesięcy dyskusyjnie wśród braci łowieckiej. Szybko kolega Jenoch wystrzelił na ŁK i szybko się skończył !!!

Autor: NowaEra  godzina: 20:45
Na miejscu prezesa NRŁ zrobiłbym wszystko, aby przyjąć projekt statutu popierany przez większość myśliwych.Jeżeli faktycznie nie było czasu na szeroko rozumiane prace nad nowym statutem i żaden projekt nie jet doskonały, to co stoi na przeszkodzie przyjąć ten, czy inny gniot?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 20:49
Tak! Wiem. Może dlatego, że nie dałem z siebie zrobić idioty.

Autor: sytywilk  godzina: 21:21
Witam. A może tak że to my myśliwi –szeregowi członkowie związku powinniśmy mieć wpływ na treść statutu PZŁ.. Osobiście w przypadku zatwierdzenia przez organy do tego uprawnione „bzdetu” zgłoszę ten akt jako sprzeczny z obowiązującym prawem nawet docierając do Strasburga

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 21:33
Wesprę! Na ile tylko będę mógł.

Autor: Artur1234  godzina: 22:33
W pełni podzielam pogląd... pana NowaEra. Jednocześnie w wielu miejscach nie docierają do mnie argumenty pana Stanisława Pawluka. M.in. gdy pisze: Ani prezes Rafał Malec ani członkowie NRŁ nie mieli ani czasu ani możliwości aby ten statut na zimno przejrzeć, zasięgnąć opinii i wnieść o poprawienie wielu wręcz durnych zapisów. Projekt statutu, jakim zajmuje się NRŁ, nie jest projektem pisanym od nowa, tylko na bazie statutu z 2005 r. Ponadto żadnemu z członków NRŁ, tym bardziej prezesowi R. Malcowi, nikt nie przystawiał zimnej lufy pistoletu do skroni, żądając pracy w oparciu o projekt, jaki NRŁ otrzymała od ludzi P. Jenocha. Wyłącznie wyborem NRŁ stało się, w oparciu o jaki materiał Komisja Statutowa NRŁ, wzmocniona (nie wiadomo na jakich zasadach) panami Zalewskim i Kamieniarzem (a może kimś jeszcze), przepracowała ponad miesiąc nad swoim projektem. Zatem NRŁ, na czele z panem Rafałem Malcem, musi teraz wziąć całą odpowiedzialność na siebie za takie, a nie inne regulacje, jakie jutro znajdą się w przyjętym przez NRŁ projekcie. Prawdą jest, że NRŁ zostanie jutro postawiona pod ścianą, ale sama do tego doprowadziła. Najpierw przez grubo ponad miesiąc nie potrafiła się zwołać, a gdy już zwołał ją na polecenie przemiłej pani wiceminister... P. Jenoch, to za tworzenie projektu statutu zabrała się z zatrważającą nieudolnością. Ot i teraz, być może jutro, ujrzymy tego efekty. Nie zwalajmy całej winy na D. Tuska i Platformę Obywatelską. Nie zwalajmy też na P. Jenocha. To po prostu śmieszne, ale przede wszystkim niehonorowe... Jutro NRŁ stanie przed dylematem – przyjąć czy nie przyjąć projektu statutu. Jedna z możliwości jest zła, druga równie zła, tyle że inaczej zła. Gdybym miał doradzać, uchyliłbym się od podpowiedzi. Jednak to nie ja doprowadziłem do takiej sytuacji. Ba, w najmniejszym stopniu nie jest ona z moim udziałem. PS Ani prezes Rafał Malec ani członkowie NRŁ nie mieli ani czasu ani możliwości aby ten statut.... Piotr Gawlicki swojego autorstwa projekt statutu sam napisał w dosłownie kilka dni. Można? Jak się mocno chce i potrafi, wszystko można.

Autor: jano123  godzina: 22:34
Statut jak Statut. Trzeba będzie niektóre postanowienia wprowadzić w życie. Tak to już jest. Trochę tylko tych pieniędzy z kieszonki wystawać, no ale, kto bogatemu zabroni polować.

Autor: kriss/sieradz  godzina: 22:53
Od kwietnia słyszałem ( czytałem ) , że Jenoch musi odejść ... może i można było zrobić ale trzeba było dać Jenochowi spokój ... Artur1234 , terminu tego ( jutrzejszego ) nie można przedłużyć ? Z czego on wynika ?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 23:42
@Artur1234 Czy kiedy (całkiem słusznie) oskarżałeś Jenocha o maksymalne przeciąganie procedury zjazdowej to również było niehonorowe? Jutro gierek ciąg dalszy.

Autor: Artur1234  godzina: 23:59
Kriss/sieradz... Ustawa z dnia 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw: „Art. 9 12. Naczelna Rada Łowiecka: [...] 2) opracuje projekt statutu Polskiego Związku Łowieckiego i przedłoży go do uchwalenia przez Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego, nie później niż w terminie trzech miesięcy od dnia jej wyboru zgodnie z ust. 11 pkt 2. 13. W przypadku niedokonania wyboru Naczelnej Rady Łowieckiej zgodnie z ust. 11 pkt 2 albo bezskutecznego upływu terminu wskazanego w ust. 12 pkt 2 projekt statutu Polskiego Związku Łowieckiego opracuje, a następnie uchwali i przedłoży go do zatwierdzenia przez ministra właściwego do spraw środowiska Zarząd Główny”. Wychodzi na to, że NRŁ nie tylko musi jutro przyjąć projekt, ale także postarać się, aby potem niezwłocznie trafił on do rąk delegatów na KZD. Nie będę sprzeczał się, że ma to nastąpić do 24.00 w sobotę czy w niedzielę. Ostatnie okręgowe zjazdy delegatów odbyły się bodajże dnia 27 października 2018 r. Jak oni to załatwią? Naprawdę nie wiem.