Poniedziałek
15.04.2019
nr 105 (5006 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: "...nikt i nigdy nie uchwali takiego statutu, który będzie zadowalał wszystkich"

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 08:46
''===='' (dziennik.lowiecki.plhttps://www.rp.pl/artykul/1077089-Jakosc-prawa--460-legislatorow-to-nieszczescie.html) Ten artykuł opublikowano 08.01.2014 a w nim w kilku zdaniach na podstawie tylko kilku przykładów mamy też tylko pobieżny obraz Polskiej legislacji . Od tej daty minęło pięć lat – czy coś się zmieniło . Jak dla takiego zjadacza chleba jak ja - przerabiającego go na g…. - zmieniło się . Otóż mamy taki obraz – dwóch ojców stanowiących prawo – Jarosław i Tadzik i trzech legislatorów Ziobro , Piotrowicz , Pawłowicz . A wszystko co wymyślą ci pierwsi a drudzy przyklepią narodowi tłumaczą Suski i Sasin . A tym mniej kumatych Jackowski i Czarnecki . Tego typu dokument jak ten obecny statut dla wieloosobowego zespołu legislatorów by był czytelny a przede wszystkim poprawnie skonstruowany . W stosunku do aktów prawnych wyższego rzędu wymaga bardzo wielu godzin jak nie tygodni żmudnej pracy . Kto się tym zajmował to wie że nawet przecinek , spójnik ma istotne znaczenie dla interpretacji każdego zapisu. Jedno zdanie dotyczące - nieprzyjętych poprawek . Może i dobrze że się tak stało - bo gdyby te poprawki nie trafiły do cenzury poprawnej legislacji - moglibyśmy mieć jeszcze większego potworka prawnego niż obecny.

Autor: Luzak-63  godzina: 09:07
Jacek Balcerzak Panie Jacku wszystko się zgadza. Jedynie można to spuentowąć anegdotą o dwóch mędrcach, gdzie jeden do drugiego mówi coś ty za bzdury napisał, ten zaś odpowiada, a kto to będzie czytał. pozdrawiam.

Autor: Luzak-63  godzina: 09:26
Flyjanku Nie bredź i nie udaj, ze nie wiesz o jaka kase chodzi. Gdyby nie było tej kasy, którą odprowadzamy do ZO, a ten do ZG pies z kulawa nogą nie interesował by się PZŁ. Dobra zmiana nie fundowała by nam wyśmienitej noweli ustawy Prawo Łowieckie, a Ministerstwo Srodowiska nie klepnęło by nam Statutu. Nie mówiąc już o przewietrzeniu ZO kadrowo. Mamy kasę, ale za niedługi czas jej nie będziemy mieli. Proszę Flyjanku nie nadymaj się tak z tymi dobrymi zaletami jakie naród Polski posiada. Niema ich za wiele. Najlepszy przykład z świętowaniem wszystkich klęsk poniesionych w zrywach narodowych. To komedia i tak dalej. Uważam, ze lepiej popatrzeć na sprawę chłodnym okiem i krytycznie, niż hura optymist. Więcej luzu, bez zbędnego nadęcia. Pozdrawiam

Autor: Lesław  godzina: 10:53
Panie Jesionowicz jak co roku na walnym będę żądał odczytania protokołu z poprzedniego walnego oraz zatwierdzenia go przez członków koła. I w doopie będę miał zapis § 116. A to co zrobią w innych kołach to już jest ich sprawa.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 11:09
Nie pytałem, czego będziesz żądał w najbliższym czasie. Interesowała mnie Twoja interpreracja dwóch zapisów starutowych. Skoro nie potrafisz ich zinterpretować, nie mogę mieć do Ciebie pretensji. Pozdrawiam Cię serdecznie

Autor: Lesław  godzina: 11:43
Panie Jesionowicz ja nie jestem od interpretacji prawa. Jak jadę drogą i widzę znak - ograniczenie prędkości do 60 km/h to zwalniam a nie kombinuję i interpretuję zapis. Ja widzę że, szanowny pan nie potrafi czytać ze zrozumieniem ani wyciągać wniosków. To napiszę tak żeby Pan zrozumiał. Jeśli piszę że czegoś się domagam to chyba jest jasne że, zgadzam się z § 43 pkt. 3. Ale to będzie się tyczyło tylko mojego koła. W przeciwieństwie do pana nie mam misji narzucania swojego światopoglądu innym.

Autor: FMJ  godzina: 15:22
Oddanie szefostwa prezydium NRŁ nie mogło być przypadkowe. Nagle przy NRŁ pojawia się nazwisko Gduli, a on sam zostaje nawet zapraszany podobno na jej posiedzenia, pomimo iż nie pełni już funkcji prezesa ŁP. Mamy więc taki statut, jacy ludzie zasiadają w NRŁ...

Autor: Flyjanek  godzina: 19:22
Luzak .Czepiłeś się tej kasy „jak piany wozu” (no to wejścia mamy na remis).kasa w PZŁ ma wmontowany mechanizm zapadkowy.wędruje w jednym kierunku i nigdy nie wraca .Sugerujesz ,że idealizuje.Nie .To szok poznawczy .Poznałem (na tym forum )piśmienną część braci łowieckiej.Zszokowany jestem Waszą naiwnością ! Wole nie poznać reszty moich kolegów nemrodów, co awersje do „pisanego”mają . Podprogowo przemycasz pretensje do PIS .Racja. Dywizja PANCERNA PIS to jeden CZŁOWIEK .choć potężny umysłem ,to 1 . Słownie ,jeden .nie czekaj co państwo zrobi dla Ciebie .ODWROTNIE . pozdrawiam . Ps. Luzak .Polska to moje Państwo (NARESZCIE !) ,a ja (wreszcie )jestem dumny ,że jestem Polakiem i planuje na najbliższą przyszłość przestać się bać .

Autor: Luzak-63  godzina: 22:28
Flyjanek A tym razem ironizujesz, ale tak Wy macie. Od jednej do drugiej ściany, nie znany jest Wam marsz środkiem. Jeden naród, jedna partia i jeden człowiek. Gdzieś już to słyszałem. Twój ideolog to PAŃSTWO TO MY, NARÓD TO MY. Natomiast my to gorszy sort, nie masz litości. Następny Twój mocarz, to ALLELUJA I DO PRZODU. masz się na kim wesprzeć, tylko dlaczego obijasz się o ściany. Flyjanku mam złe wieści dla Ciebie, żadne dyktatury długo nie trwają, a co poczniesz później, jak żyć, pewnie do podziemia. DB.