Poniedziałek
15.04.2019
nr 105 (5006 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Fundacja Ochrony Głuszca

Autor: Flyjanek  godzina: 00:02
Ptaki ,z rodziny krukowatych zlatują się tam gdzie da się ucztować .To b. przebiegle stworzenia i zaradne...

Autor: Lennox104  godzina: 08:06
Zupelnie nie wiem, jak funkcjonuje ta fundacja, i nie odnosze sie do niej, jednak musze zaprotestowac przeciwko twierdzeniu, jakoby fundacje byly dzialalnoscia non-profit.Smiem twierdzic, iz wiekszosc fundacji w Polsce zostala zalozona po to, aby z niej dobrze zyc.Pensje i koszty inne z reguly pozeraja lwia czesc zdobytych srodkow, grosze na cele oglaszane. W okolicy Palacu Kultury w Warszawie jest masa natarczywych naganiaczy ktorzy zbieraja na rozne fundacje-najczesciej na symboliczne "chore dzieci". Nie wiem jak sie to wkleja, moze moderator przerobi, poczytajcie sobie: https://www.wprost.pl/tygodnik/10117868/jak-fundacje-funduja-sobie-zycie.html Pozdrawiam

Autor: baca1051  godzina: 08:18
Jak będziecie mieć chwilę to dajcie znać, potrzeba jest ustalić kilka faktów. Nie chce za darmo, zapłacę. Np.mojemu sąsiadowi zginęły dwie kury w ubiegłym tygodniu. Wykmincie co sie mogło z nimi stać, ja zapłacę wam dniowke a sąsiad da pewnie kilka jajek.

Autor: Luzak-63  godzina: 08:41
Powtarzam raz jeszcze kasa. Jak zapewne wszyscy tu wiemy, że fundacja zbiera kasę, a nie rozdaje. Żeby rozdawać należy uprzednio zebrać. Tego nieda się zrobić jak z ziemniakami w trakcie wykopków, że się ich zbiera..Tu należy przekonać swych darczyńców programem fundacji. Większość z uczestników tego tematu traktuje Fundację Ochrony Głuszca jako górkę pieniędzy z której można brać kasę ile się chce. Panowie zachęcam zakładajcie z przyjaciółmi ciekawą fundację i grabcie kasę, ale nie bądźcie zawistni wobec innych. Tak na marginesie nie mam zamiaru zasilać tej fundacji. Pozdrawiam

Autor: WIARUS  godzina: 08:54
Zapoznajcie się chociaż z tym, czym zajmuje się Fundacja Ochrony Głuszca (www.fog.com.pl/) Jeśli ta Wam nie odpowiada i macie ochotę to możecie wesprzeć finansowo inną fundację! (dziennik.lowiecki.plhttps://www.e-pity.pl/pity-2018/program-online-epity-2019-KRS-0000319773) Obie fundacje znajdują się w KRS - FOG (www.krs-online.com.pl/fundacja-ochrony-gluszca-krs-289125.html) no i ta druga, tj. Fundacja Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt Dziko Żyjących (www.krs-online.com.pl/fundacja-hodowli-i-reintrodukcji-zwierzat-krs-307192.html) Wszakże wszechstronnie troszczący się o przyrodę żywą w naszym kraju mogą a nawet powinni mieć swój wkład w jej istnienie i rozwój populacji pozwalający na łowieckie użytkowanie teraz i w przyszłości! Darz Bór!

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 09:27
Wszakże wszechstronnie troszczący się o przyrodę żywą w naszym kraju mogą a nawet powinni mieć swój wkład w jej istnienie i rozwój populacji pozwalający na łowieckie użytkowanie teraz i w przyszłości! Populacji głuszca nie użytkuje się w Polsce łowiecko ani teraz, ani nie będzie użytkowało za sto lat. Sprawozdanie z działalności fundacji za 2017 r. wykazuje po stronie przychodów 44.570,84 zł z działalności gospodarczej i 40.424,24 zł z tzw. pozostałych. Poniesione koszty stanowią 94.951,70 zł, w tym... na działalność gospodarczą 39.567,64 zł, a na realizację celów statutowych 43.003,14 zł. Umieram z ciekawości co do szczegółów powstania tych kwot.

Autor: Duży Miś  godzina: 09:36
Coś tych słupków winien i ma rozkminić nie mogę. Chyba w moim collegu inna matematyka była.

Autor: broni  godzina: 09:43
Ad.baca1051 Jestes WIELKI, twoj post oddaje istote problemu, ale nie calkiem, bo patologia patologicznie patologiczna uniemozliwia wlasnie zaniechania tej troski o dobro wspolne naszej galaktyki w tym lowiectwa. A odnosnie twojego sasiada i jego kur, to nie wiem gdzie mieszka, ale widzialem tam nowego ŁO z Gdula seniorem jak myszkowali kolo plotu(sic). Pzdr.DB

Autor: WIARUS  godzina: 09:51
Cyt: - "Populacji głuszca nie użytkuje się w Polsce łowiecko ani teraz, ani nie będzie użytkowało za sto lat." To akurat dla myśliwego i przyrodnika w jakimś sensie może być oczywiste! Jeśli to już cała mądrość to pozostała tylko ciekawość dotycząca źródeł pochodzenia, kosztów i wydatków wynikająca z utylitarnego podejścia do łowiectwa! Ale ciekawość, jak powiedział Molier rodzi się z zazdrości. Może więc należałoby założyć jakąś fundacyjkę…...

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 10:22
Co prawda założyć jakąś fundacyjkę może każdy, ale nie każdy może liczyć na przepływ do niej środków finansowych, przykładowo z PZŁ. Jak sądzisz, zasiadanie w Radzie Fundacji takich panów jak Andrzej Gdula i Paweł Gdula, to... przypadek, który ponadto nie ma absolutnie żadnego znaczenia?

Autor: Flyjanek  godzina: 11:43
„Co prawda założyć jakąś fundacyjkę może każdy, ale nie każdy może liczyć na przepływ do niej środków finansowych, przykładowo z PZŁ. Jak sądzisz, zasiadanie w Radzie Fundacji takich panów jak Andrzej Gdula i Paweł Gdula, to... przypadek, który ponadto nie ma absolutnie żadnego znaczenia?”(Cyt . A.J.). FUNDACJE dziś robią za”pralnie odzieży” Al Capone .Nie doceniałem pomysłowości ZG PZŁ .

Autor: WIARUS  godzina: 12:31
Fundator decyduje (dziennik.lowiecki.plhttps://poradnik.ngo.pl/kto-moze-utworzyc-fundacje-jaka-jest-rola-fundatora-1538053847206) o sposobie zarządzania majątkiem (dziennik.lowiecki.plhttps://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-radzi/fundacja-prywatna-zarzadzanie-majatkiem.html) w celu realizacji swych celów, np. w zakresie ochrony środowiska a w tym zwierzostanów. Jakich ludzi do tego wybierze to jego sprawa. Nie muszą wszystkim się podobać ;-)))

Autor: Luzak-63  godzina: 22:37
Flyjanek Nie płacz bo mi Cię żal. Prawie już wiesz jak zakłada się fundację, też wiesz ,że jest tam kasiora, tylko brak Ci darczyńców. W tej Waszej ferajnie duża konkurencja z dostaniem sie do żłobu. Może zmień ferajnę. Zapomniałem Ty nie przekupny.