Poniedziałek
15.04.2019
nr 105 (5006 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Pismo Łowczego Krajowego do Komendanta Głównego Policji  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 10:25
Pismo (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/attachments/article/643/Blokowanie%20polowa%C5%84.pdf) Na stronie internetowej ZG PZŁ (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/index.php/aktualnosci/643-blokowanie-polowan-interwencja-lowczego-krajowego) jest ono tak zapowiedziane: "Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego zwraca się z prośbą do Komendanta Głównego Policji o podjęcie działań zmierzających do wypracowania procedury przeciwdziałania blokowaniu polowań".

Autor: jeager  godzina: 14:07
Ja pierdziele, ale jaja. Łowczy Krajowy dał ciała. Biedny szuka pomocy w Policji...... Życzę mu powodzenia.

Autor: Lesław  godzina: 14:31
Jeager a od czego jest w tym kraju policja ? Od wymyślania durnych przepisów w uobia czy ma stać na straży przestrzegania prawa ?

Autor: jeager  godzina: 14:34
Lesław, Ten apel powinien być skierowany do aferzysty Rydzyka w Toruniu. Miałby powodzenie a tak kicha....Policja ma to w głębokim poważaniu, bo nie ma tego zakazu w żadnej ustawie.

Autor: Lesław  godzina: 14:54
Ale zakazu czego ? Ciekawe, jak coś ZG robi to źle, jak nic nie robi też źle, jak robi troszkę również źle, jak trochę nie robi oczywiście że źle, jak markuje ruchy - źle, jak coś robią na poważne - źle. Jeager a Ty jakie widzisz rozwiązanie tego problemu ?

Autor: jeager  godzina: 15:09
Lesłąw, Obecną ustawę Prawo łowieckie do niszczarki w całości, która sprowadziła myśliwych do marginesu społecznego. Za utrudnianie polowania przez ekofiołów powinna być grzywna co najmniej 120 tyś. PLN jak we Francji 30 tyś €. Trzeba stworzyć nową ustawę a potem resztę.To tak w skrócie.

Autor: Silwerus  godzina: 15:18
Bardzo prawidłowe działanie. Podobnie powinny działać Zarządy okręgowe i Zarządy kół. Zgłaszać do policji i prokuratur. A brak reakcji, czyli umarzanie spraw - skarżyć do sądów. To jedyna droga.

Autor: REALISTA.  godzina: 15:59
Wreszcie ZG zaczął działać w kierunku poszanowania prawa i zwrócił się do właściwego organu, który jest zobowiązany do obrony praw wszystkich obywateli a więc myśliwych także. Brawo Łowczy Krajowy i ZG PZŁ. Pismo nie może pozostać bez odpowiedzi i stosownych działań. Świadome blokowanie polowań zarówno zbiorowych jak i indywidualnych oraz prowokacyjne zachowania w stosunku do myśliwych powinny mieć swój finał w sądzie.

Autor: jeager  godzina: 16:02
REALISTA, "Świadome blokowanie polowań zarówno zbiorowych jak i indywidualnych i prowokacyjne zachowania w stosunku do myśliwych powinny mieć swój finał w sądzie." Na podstawie jakiego przepisu prawnego?

Autor: Silwerus  godzina: 16:08
Wskazane w piśmie...na przykład

Autor: ULMUS  godzina: 16:19
No. Całkiem całkiem. Jestem przyjemnie zaskoczony logiką argumentów i wykonania roboty za policję i prokuraturę, poprzez wskazanie sposobu ZA CO MOŻNA ukarać ekoterroryste. Szacun. Czekam na rozwój wypadków i już mi lżej płacić składkę na PZŁ.

Autor: REALISTA.  godzina: 16:54
jeager, Od wskazania przepisów i uzasadnienia są prawnicy. Czekamy na odpowiedź KG Policji. Ważne jest to, że temat został oficjalnie wywołany i trzeba znaleźć właściwe rozwiązanie, jak w innych cywilizowanych krajach.

Autor: baca1051  godzina: 17:03
Można zrobić tak: Art. 255 kk w zw. z art.160 w zw. z art. 12 kk dla kogoś kto organizuje takie akcje.

Autor: sumada  godzina: 21:56
dobrze

Autor: czif  godzina: 23:31
Silwerus Niby co chcesz skarżyć. Postępowanie ekotroli zgodne z prawem? Dla szarego obywatela, to co niezabronione, jest dozwolone. Tak więc, gdzie widzisz naruszenie prawa przez ekoterrorystów?

Autor: czif  godzina: 23:35
Na podstawie wypracowanego porozumienia.... Koń by się uśmiał.

Autor: czif  godzina: 23:36
Jakbym siedział w KGP, to bym śmiał się do rozpuku z naiwniaków

Autor: czif  godzina: 23:39
Realista, taki temat wałkuje się w gremiach, które wpływ mają na kształt ustawy i tam się lobbuje nad zmianami. Można nawet do ucha prezesa jak dojście ktoś ma a nie wątpię, że Albert osadzony na stołku je posiada

Autor: czif  godzina: 23:41
coraz ciekawiej ...hmmm