Środa
22.05.2019
nr 142 (5043 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Co po audycie w PZŁ

Autor: Lesław  godzina: 08:35
Renegat nie nas, ale was. Jak zobaczycie kto was prowadzi.

Autor: Duży Miś  godzina: 10:08
Żyjąc na kolanach niewiele się widzi. Trzeba wstać i rozejrzeć się w otaczającej rzeczywistości. Nieudacznicy nie widzą nieprawidłowości, bo z pozycji kolan niewiele widać i tylko zielony kwit się liczy. Zapytam kolejny raz: skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle. Kacykolandia w swojej nieudolności ma tak zawężone horyzonty, że prawo, honor, uczciwość, rzetelność nie wiedzą jak się pisze, a o rozumieniu znaczenia tych słów to nawet pomarzyć nie mogą. Zarzucanie ludziom walczącym z patologią nieudacznictwa wystawia świadectwo tylko tym co tak twierdzą. Wielu kieruje się w życiu prostą zasadą, że lepiej z mądrym sto zł zgubić niż z głupim 10 groszy znaleźć. W komunie też tylko pierwszy sekretarz wszystko wiedział najlepiej. Tylko gdy ludzie dostali szansę decydowania o sobie, wtedy objawiły się pokłady ludzkiej kreatywności. Nie gęba pełna frazesów o demokracji jest obrońcą demokracji, tylko czyny ową demokrację chroniące są godne szacunku. Szacunek też obce słowo dla kacykolandi.

Autor: Broxen  godzina: 10:31
Dobra i prawdziwa refleksja.

Autor: Lesław  godzina: 10:34
Bardzo mądrze napisałeś Misiu, tylko powiedz mi, dlaczego to głównie dotyczy reformatorów w kołach którzy dorwali się do władzy ? Jeśli mi racjonalnie wytłumaczysz takie postępowanie u człowieka który ma 27 lat, od 4 jest myśliwym i został wybrany na łowczego w celu likwidacji tego wszystkiego o czym piszesz, a realizacja jego wizji koła jest nie rodem z Gomółki tylko Kima ? "W komunie też tylko pierwszy sekretarz wszystko wiedział najlepiej." powiedz mi, kto tu na tym forum wie wszystko najlepiej ?

Autor: Duży Miś  godzina: 10:59
Odpowiadając na pierwsze pytanie. Kacykolandia nie ma wieku ani stażu łowieckiego. Albo się przestrzega podstawowych wartości charakteryzujących uczciwego człowieka, albo jest się gnidą. I gnida nigdy nie będzie reformatorem, jest to mylenie pojęć. Jest w przestrzeni publicznej takie stwierdzenie, że obecnie trwa walka trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem ub. Do czego zdolne jest ub i jego spadkobiercy doświadczamy do tej pory, miejmy nadzieję, że sytuacja się odwróci. W ciągu 20 lat po I WŚ kraj powstał z niczego. I można było. A teraz niby 30 lat po transformacji i ciągle szambo. Ale w okresie międzywojennym komuchów trzymano z dala od wszelakiej decyzyjności, to rozwój był. A przez ostatnie lata komuchów i ich otoczenia nie rozliczono więc oddychamy przez rurkę w szambie. Odpowiadając na drugie pytanie. Wystarczy spojrzeć na wpisy. Ile jest wpisów z których można się czegoś dowiedzieć, a ile jest wpisów licencjonowanych mądrali, którzy na wszystkim się znają. Był kiedyś wpis młodego myśliwego o książki, z których mógłby się czegoś więcej o łowiectwie dowiedzieć. Wpisów rzeczowych niewiele, reszta sprowadzała "młodego" do parteru. Licencjonowane mądrale mieli pole do popisu. Wolność daje szansę każdemu wypowiadać swoje zdanie. Ale to ja decyduję czy się z tym zdaniem zgadzam. Mnie też tu wytykali mały móżdżek, brak inteligencji i niewiedzę. Ale ja się tylko przejmuję zdaniem ludzi mądrych, nie mądrali, a głupkom nie ma zamiaru się z niczego tłumaczyć, bo i tak nie zrozumieją.

Autor: Lesław  godzina: 17:40
"Kacykolandia nie ma wieku ani stażu łowieckiego. Albo się przestrzega podstawowych wartości charakteryzujących uczciwego człowieka, albo jest się gnidą." No to się facet zdecyduj, bo albo pieprzysz non stop o ubekach, esbekach i komuchach albo że nie ma ani wieku ani stażu łowieckiego. Bo pisząc powyższe zaprzeczyłeś całej swojej ideologii którą tu głosisz, gnojąc i opluwając każdego kto śmie mieć inne zdanie niż ty.