Wtorek
21.05.2019
nr 141 (5042 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Pajacykowo w ZO  (NOWY TEMAT)

Autor: J.Chudy123  godzina: 14:29
Długo będzie trwała ta szopka z wycenami prawidłowości odstrzału w imię kryteriów, które obowiązują TYLKO plebs składkowy PZŁa?

Autor: Lesław  godzina: 14:30
A z czym masz problem ?

Autor: J.Chudy123  godzina: 14:31
mam z planem............... ale, słuszne pytanie :-)

Autor: Lesław  godzina: 14:38
Z planem ? Daj odstrzały i nie będzie żadnego problemu z planem ...

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 14:41
Długo będzie trwała ta szopka z wycenami prawidłowości odstrzału w imię kryteriów, które obowiązują TYLKO plebs składkowy PZŁa? Chodzi oczywiście o ocenę prawidłowości odstrzału... Otóż „ta szopka” będzie trwała tak długo, jak długo będzie obowiązywał obecny model łowiectwa w Polsce. Ten model jest niereformowalny, a „ta szopka” jest jego integralną częścią. Pytanie zasadnicze brzmi więc następująco: Jak długo będzie obowiązywał obecny model łowiectwa w Polsce? Z monopolem na dopuszczanie do wykonywania polowania, z monopolem na szkolenie adeptów sztuki łowieckiej, czyli z monopolami zrzeszenia o nazwie Polski Związek Łowiecki, powołanego do życia ponad 66 lat temu mocą dekretu Bieruta i Cyrankiewicza. Jak długo będzie obowiązywał ten model? Sądzę, że odpowiedzi na to pytanie nikt dzisiaj nie zna. Co najwyżej niektórzy mogą udawać, że znają, wygłaszając jakieś tam konkretne terminy, z których jeden nie musi, ale może się ziścić. Model na pewno się kiedyś zmieni na inny, ale nie wiemy kiedy. Zmieni się, bo wiele rzeczy się zmienia, więc dlaczego w końcu decydenci nie mieliby dojść do takiego oto wniosku: No dlaczego w nieskończoność mamy ciągnąć coś tak... nieskończenie d#bilnego?

Autor: J.Chudy123  godzina: 15:22
Odstrzały wydane jak zawsze na ile kto chce i na co chce - na cały rok. Jak zbraknie, też nie ma problemu. Chyba że poczta zastrajkuje. Gorzej z tym, że selektów brak, młodzieży odch....., byki zaglądają, ale nie tyle ile ich potrzeba. Wszelkie meliny i aledrogo pustką świeci jak d,,,. Jedyna nadzieja w Maniusiu, że wymyśli jakąś odmianę kartofla nęciskowego :-))