Środa
22.05.2019
nr 142 (5043 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Łowczy krajowy - stanowisko czy funkcja?  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:40
Na stronie 10 majowego "Łowca Polskiego" zamieszczony jest "wywiad" z Albertem Kołodziejskim nowym łowczym krajowym. W tekście tym na stronie 10 Albert Kołodziejski mówi: "Gdy ubiegając się o funkcję przewodniczącego ZG PZŁ....". W innym miejscu tego samego tekstu na stronie 11 grubym tekstem tuż pod swoim portretem stwierdza: "Gdy ubiegając się o stanowisko przewodniczącego ZG PZŁ..." To w końcu o co "ubiegał się" Albert Kołodziejski o funkcję czy o stanowisko? Stanowisko ma w spółce "Orlen serwis" a skoro rzekomo nie pobiera wynagrodzenia w ZG PZŁ to chyba pełni funkcję. Jak to interpretować?

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 09:57
Panie Stanisławie Pawluk – zawsze możesz Pan na mnie liczyć gdy dopadają Pana takie rozterki życiowe – proszę poklikać sobie jeszcze po odnośnikach . ''===='' ''====''

Autor: J.Chudy123  godzina: 10:06
łoj tam.......... Od początku wiadomo, że on był WSADZON przez ul. Nowogrodzką dla zrobienia czystki PZŁ i uspokojenia sytuacji przed wyborami. Teraz wyp.... .... la na zbity pysk KRĘTÓW po kolei ........... jak leci. Maniusia puścił jak psa do niuchania w papierach, a Maniuś stary wyjadacz w tych sprawach nawet w archiwum wyszpera smród i zawiezie na NŚ 35. Byle przeżyć w pezetele. Musi biedak dobrze ogonem merdać, ale i tak dostanie kopa w dupę.

Autor: odnowiciel  godzina: 10:24
Nowogrodzka go nie wybrała. Henio zaklepał z udziałem władzy samorządowej rejonu " na północ od Warszawy" Zapytajcie Burmistrza miasteczka N................ Każdy zainteresowany na Wawelskiej wie a wy marszczycie się nad tematem panowie.

Autor: odnowiciel  godzina: 11:16
Tak wiele mógłbym napisać aby dolne uzębienie opadło ale bym został rozszyfrowany w pracy. Panowie, biuro ( gabinet ) prawny MŚ jest połączony z lokalnymi władzami na północ i północny wschód od Warszawy. Henio dobrze porusza się a i oni dobrze czują się w towarzystwie Henia. Łowczy Krajowy to kandydat lokalny elektoratu Henia. Nowogrodzka ma gdzieś kto będzie na stołku, chce spokoju do zasadniczych zmian. Wszyscy poruszają się wokół kancelarii prawnej rodzinnego miasteczka byłego łowczego krajowego, napisałem aż za dużo.

Autor: Jackorz  godzina: 11:47
Co by musiało się wydarzyć i kim by musiał być ŁK żeby dać mu bilet zaufania... Bloch zły bo SB , Jenoch zły bo po Blochu... Kołodziejski nie dobry bo go Minister mianował. O co wam chodzi ??? Widać że nowy Łowczy nie jest powiązany z dawnym układem esbecko-mafijnym bo Stanisław by na pewno coś odpalił. Chyba nie ma nic na tego człowieka co by stawiało go w złym świetle, a to że jest z nadania politycznego to chyba każde dziecko wie bo przecież PZŁ jest pod resortem MŚ.

Autor: MirekGrab  godzina: 11:54
Dla Stanisława Pawluka (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=E-0If8l_K3Y)

Autor: odnowiciel  godzina: 12:49
Jackorz, popełniłeś błąd przy rejestracji. Serce zaczyna bić szybciej, sprawdź pocztę. Ale jaja. Ojjjjj Maniusiowe plemnie.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 14:33
Zwolenniku "flisowania" po "bydle składkowym" piszesz: "Chyba nie ma nic na tego człowieka co by stawiało go w złym świetle... Jesteś pewien?

Autor: Jackorz  godzina: 14:40
"Zwolenniku "flisowania" po "bydle składkowym" piszesz" Czy na prawdę tak trudno jest odpisać bez takich epitetów??? Każdy myśliwy myślącym inaczej niż Pan jest już "bydłem składkowym" ??? Znając Pana poczynania na forum gdzie dość szybko opisywane były poczynania poprzedników , zastanawia mnie Pańska bierność dotycząca tej osoby. Oczywiście ja tego nie wiem być może są jakieś kompromitujące sprawy o ŁK i z dobroci dla Łowiectwa zostawia Pan to tylko dla siebie.

Autor: Luzak-63  godzina: 14:46
Odnowicielu, aż język swędzi by zapytać - a ty czyim klonem ?

Autor: Broxen  godzina: 15:43
Hierarchicznie to ma STANOWISKO. O funkcji innym razem. Proszę pamiętać o zapisach ustawowych w sprawie łowczego okręgowego i zarządu okręgowego. Zarządy okręgowe to organy terenowe Zarządu Głównego , I NIKT W OKRĘGU w sprawie tej struktury nie ma nic do powiedzenia. Łowczy okręgowy W OKRĘGU też nie ma nad sobą żadnej władzy, z mocy zapisu w ustawie MA STANOWISKO z woli łowczego krajowego oraz mocy tej ustawy jest członkiem zarządu okręgowego który to jest organem Zarządu Głównego. Zarząd okręgowy na podstawie zapisów ustawy ma w okręgu władzę w zakresie nadzoru nad kołami. Koordynują i nadzorują działalność kół łowieckich oraz członków – osób fizycznych niezrzeszonych w kołach łowieckich, uchylają, w ramach nadzoru, sprzeczne z prawem bądź statutem Polskiego Związku Łowieckiego uchwały kół łowieckich. Dodatkowo Statut uprawnia zarządy okręgowe do stosowania sankcji porządkowych oraz szerokiego nadzoru. Wydawać by się mogło, że zarządy okręgowe z tak szerokimi uprawnieniami nad kolami, ich zarządami i członkami wszelkie nieprawości wypleni błyskawicznie. A jak jest ? Okazuje się, że te właśnie zarządy i dzisiejsi łowczowie okręgowi to często i gęsto ludzie marnego morale, sami są inspiratorami konfliktów w kolach zamiast tępić wszelkie przejawy zwyczajnego chamstwa i bezprawia. I tu tkwi cały problem kłopotów członków Zrzeszenia. A to że podwładni –nominaci łowczego krajowego „walą go… No cóż. To że ktoś coś może, nie znaczy że umie.

Autor: Adam Wasilewski  godzina: 16:20
Jenoch także miał ładne wywiady w łowcu, czyli przedstawiono nam świat przez pryzmat różowych okularów i co z tego wynikło, to już wiemy.

Autor: odnowiciel  godzina: 19:55
Luzak.63, odpowiadam. Jestem możliwością słuchania i przekazywania.... Po odejściu w 2020 roku w stan spoczynku, oddam swoje personalia portalowi łowieckiemu. Chciałbym zostać myśliwym ale poczekam na dobre rządy. Mam nadzieję na rozpad PZŁ. Taki prezent niedługo mogę oczekiwać od losu.

Autor: Luzak-63  godzina: 22:29
odnowiciel Ambitne plany przyznaję. Po przejściu w stan spoczynku zazwyczaj kupuje się laskę. Ale prawda Ty jakiś inny. Na rozwałkę PZŁ będziesz musiał czekać na następny stan spoczynku.

Autor: odnowiciel  godzina: 23:30
Mam młodą żonę, nawet bardzo młodą więc dam radę z formą..............