Środa
14.08.2019
nr 226 (5127 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: ZG PZŁ generuje procesy a tym czasem....

Autor: Reset  godzina: 07:13
Codziennie jakiś nowy przedstawiciel a raczej- nick chłopskiego opezeeta musi wzmacniać pozycję i lobby na tym forum. W grupie siła. Nieważne co się pisze. Ważne żeby płodzić setki wątków i wychwalać wyuczone na pamięć slogany Sławusia.

Autor: Ciupaga  godzina: 08:04
Ty open to się zajmij lepiej zdziczałymi świniami w USA bo was tam niedługo zjedzą a nie pouczaj wszystkich co zrobić w Polsce z ASF. Jak, czyimi rękami i jakimi sposobami.

Autor: Lesław  godzina: 08:44
cienlowiectwa a ciebie się ktoś pyta ktoś ty ?

Autor: Lesław  godzina: 08:47
Izdebski chce się utrzymać i zaistnieć przed wyborami, to co ma mówić ? Jak to mówi stara prawda - nie bójcie się okłamywać głupich, oni uwierzą we wszystko.

Autor: Nun  godzina: 09:12
,,Autor: cienlowiectwa Data: 13-08-19 19:15 Rolnicy sobie poradzą. Mają wydzielane odstrzały i problemy w przyjęciach do kół. Muszą błagać patafianów z miasta o członkostwo w kole. To kara za hermetyczne koła,, BO NIE ZAWSZE TE PATAFIANY Z MIASTĄ CHCĄ ,POLOWAĆ Z FICOKAMI , ZE WZGLĘDU NA ,,MIĘSIARSTWO,, I OCHLEJSTWO. taka kara za brak rozumu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: cienlowiectwa  godzina: 09:52
Nun, dlatego my po swojej ziemi chodzić chcemy i nie dzielić się własnością. Polować chcemy bez mieszczuchów. Karmimy zwierzaki na naszych uprawach więc możemy mieć własny związek z dala od super mieszczuchów. Damy sobie radę z upilnowaniem upraw. A ja na razie niech mieszczuchy jako ciecie pilnują uprawy inaczej płacić i płakać albo won !

Autor: J.Chudy123  godzina: 10:02
Nie krzycz nie krzycz !!! Twój Marianek cię oswobodzi :-)) Niektórym wsiochom słomy z butów nie da się wyrwać. Ale niektórzy z wyrwaną słomą potrafią dać po pysku podczas rodzinnego spaceru pewnym krzykaczom i "możno"_władcom przekazując kaganek kultury do pustego łba ciula.

Autor: karlik  godzina: 10:06
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: marcineknun  godzina: 10:22
Po pierwsze nie po swojej ,tylko naszej Polskiej , ty jesteś tam tylko ,,robolem,, Pilnować wam musimy ,bo jak damy wam broń to się pod OSP wystrzelacie !!! czy dacie sobie radę z pilnowaniem ,nie wiem ? raczej nie macie czasu ,orka świnki i winiucho za dużo wam czasu zabiera i i tym różni się twoja chłopska elita od tych patafianó z miasta , słoma z butów. Jest różnica bez chłopa sobie poradzimy kupimy żywność bez waszych dotacji i tyle ,ale wy bez inteligencji sobie nie poradzicie i tyle. Pozdrawiam i życzę aby życie nie było dla Ciebie takie surowe.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 10:52
Mnie tam do gustu przypadają wpisy Pana PeBe , bo trafnie wychwytuje kwintesencję tematu pisząc; ‘’Cały czas jest tylko "MY”!!!’’. To, jako żywo przypomina mi naśladowcę ‘’ naszego ojca narodu’’ wygłaszającego frazesy typu; ‘‘My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO’’. To krańcowy populizm w tym materiale z wtrąceniami pod publiczkę obecnej władzy !!!. Mówiący o jakiś olbrzymich pieniądzach, które winni jesteśmy skarbowi państwa, jako myśliwi. No i te kolejne fantasmagorie o dornach, statkach powietrznych, przetargach to jedynie kojarzy mi się Sławek z Michaiłem Pierestrojką. Czekam, kiedy rękoma rewolucjonistów reformatorów zostanie skomponowany kolejny ‘’ hymn nadziei pierestrojki’’ na miarę już istniejącego . Bo gdy doczytuję niektóre wypowiedzi to jedynie im odpiszę ; ‘’Wieje wiosna od wschodu’’. ''===='' (dziennik.lowiecki.pl)

Autor: Lesław  godzina: 12:12
"dlatego my po swojej ziemi chodzić chcemy i nie dzielić się własnością...." a szanujesz ty cudzą własność ? Nie, masz ją w doopie. Naucz się wpierw szanować innych i ich własność. A tak na marginesie to jaka to twoja ziemia ? Masz ją dzięki Bierutowi i komuchom, bo zabrali ją prawowitym właścicielom.

Autor: Mark - 2  godzina: 12:22
Czyli co Lesławie - jak kupiłem ziemię w dobrej wierze i zgodnie z prawem np. koło Słupska. To teraz mam ją oddać Niemcom, jako jej prawowitym właścicielom (bo tam przecież w 1939 r. były Niemcy a nie Polska). A co z tymi, co kupili ziemię, ale od "komuchów" ( i też w dobrej wierze i zgodnie z ówczesnym prawem), a owe "komuchy" byli rządzącymi w tym czasie krajem, a do tego te rządy były uznawane przez cały świat łącznie z ONZ.

Autor: cienlowiectwa  godzina: 13:30
marcineknun, nie martw się o OSP i winko. Pijasz dobre ciesz się. Polować każdy może , nawet chłop z pod strzechy. Niech państwo da nam dodatkowy związek a spacery po polach będziesz mógł urządzać z odległości. Ja na twoje podwórko i ogródek nie wchodzę. Ty uszanuj innych, bądź honorowy. Ja przedwczoraj na swoim polu rozmawiałem z myśliwymi ( nie moje koło) i zapytałem o ich spacery ? Wiesz co powiedzieli, że przepraszają za przejechanie po polu. Nigdzie nie jest napisane , że polowanie jest razem z pojazdem. Teraz muszą spacerkiem iść po oranym ze 2,5 kilometra. Popijając kawę z termosu - zauważyłem kozaków takich jak ty gęsiego. Moje pole , moje zasady. Chcesz polować - spacer. Pogadałem z kilkoma sąsiadami i nauczymy mieszczuchów podchodu ! Nie zabraniam polowania ale uczę szacunku do mojej własności. Właśnie Ci z pod OSP naucza Ciebie szanowania cudzej własności zgodnie z prawem - kozaczku. A>P/ U kuzyna myśliwi kłaniają się nisko na wsi jak jadą, w podziękowaniu za likwidację przez rolników pułapek z gwoździami, położonymi w wielu miejscach przez złych ludzi ;) Mocna nasza Polska wieś jest, że tak ją ukochał prezes Kaczyński. A opony w tych terenówkach takie drogie a na wsi pomocy w holowaniu nie mogli uzyskać. Zycie uczy mieszczuchów, przetrwania w terenie. Jak Izdebski wyznaczy cele, to troszkę " eko obroncy ;") terenówek na felgach postawią. Gospodarka musi się rozwijać, popyt wewnętrzny dźwignią handlu.

Autor: cienlowiectwa  godzina: 13:30
marcineknun, nie martw się o OSP i winko. Pijasz dobre, ciesz się. Polować każdy może , nawet chłop z pod strzechy. Niech państwo da nam dodatkowy związek a spacery po polach będziesz mógł urządzać z odległości. Ja na twoje podwórko i ogródek nie wchodzę. Ty uszanuj innych, bądź honorowy. Ja przedwczoraj na swoim polu rozmawiałem z myśliwymi ( nie moje koło) i zapytałem o ich spacery ? Wiesz co powiedzieli, że przepraszają za przejechanie po polu. Nigdzie nie jest napisane , że polowanie jest razem z pojazdem. Teraz muszą spacerkiem iść po oranym ze 2,5 kilometra. Popijając kawę z termosu - zauważyłem kozaków takich jak ty gęsiego. Moje pole , moje zasady. Chcesz polować - spacer. Pogadałem z kilkoma sąsiadami i nauczymy mieszczuchów podchodu ! Nie zabraniam polowania ale uczę szacunku do mojej własności. Właśnie Ci z pod OSP naucza Ciebie szanowania cudzej własności zgodnie z prawem - kozaczku. A>P/ U kuzyna myśliwi kłaniają się nisko na wsi jak jadą, w podziękowaniu za likwidację przez rolników pułapek z gwoździami, położonymi w wielu miejscach przez złych ludzi ;) Mocna nasza Polska wieś jest, że tak ją ukochał prezes Kaczyński. A opony w tych terenówkach takie drogie a na wsi pomocy w holowaniu nie mogli uzyskać. Zycie uczy mieszczuchów, przetrwania w terenie. Jak Izdebski wyznaczy cele, to troszkę " eko obroncy ;") terenówek na felgach postawią. Gospodarka musi się rozwijać, popyt wewnętrzny dźwignią handlu.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 13:35
Panie Mark - 2 co? Jednak ‘‘Wieje wiosną Panu od wschodu’’. Zapytaj Pan moich Ś.P. Dziadków - tego po mieczu z pod Piotrkowa Trybunalskiego a drugiego po kądzieli z pod Tarnowa.? Oni w okresie międzywojnia a wcześniej ich ojcowie polowali na swoim. I jak Pana pamięć nie myli od stosownej daty była to Polska. Komu będziesz Pan plótł te komunały o Pańskim prawie do poniemieckich gruntów? Trzydzieści lat ponoć wolnej Polski a sprawiedliwości dziejowej nadal zero. Bez uchwalenia dużej ustawy reprywatyzacyjnej i nawet symbolicznego zadośćuczynienia to tylko ci, co z dziada pradziada, gospodarzący na swoim '' dziedzice'' mogą mieć moralne prawo do takich oczekiwań. Jest ich około ośmiu procent w RP reszta to po pegeerowscy latyfundyści czyniący larum na całą Polskę. A te chłopki tu małorolne owocki PKWN podpinają się pod ten lobbing uważając, że on też!!! ‘’ Pan na zagrodzie równy wojewodzie’’.

Autor: Lesław  godzina: 13:52
Mark-2 jeśli mówisz o kupieniu w dobrej wierze to tak samo jak kupujesz kradzione auto. To że ty kupiłeś na umowę zgodnie z prawem to auto nie zmienia faktu że zostało wcześniej ukradzione. I nagle zmiana śpiewki ? Nagle nie przeszkadza ci "...zgodnie z ówczesnym prawem)" A to że poluje się zgodnie z obowiązującym prawem to już ci przeszkadza ? Mentalność Kalego czy co ? cień jeszcze raz, a ty szanujesz cudzą własność i czyjąś pracę ? Jak na razie to żyjesz dzięki miastowym. Bez miastowych nie miał byś dopłat, umorzeń, zwrotów, nędznego podatku. Tak de facto to żerujesz na organizmie państwa. To się nazywa pasożytnictwo ...

Autor: marcineknun  godzina: 13:54
,,Gospodarka musi się rozwijać, ,, ALE BEZ DARMOZJADÓW Zacznij płacić ZUS a nie krus,zatrudniaj na umowę o pracę, a nie na czarno , zapewnij badania wstępne ,daj odzież pracownikom , karnet na basen to pogadamy o twojej uczciwości i nie wyciągaj łapy po dotacje z moich podatków, ubezpiecz swoje plony budynki ,a nie płacz przed kamerami , ci z pod OSP chcą nauczyć ,ale czego :) tego co ksiądz im powie :) . Po jakiej twojej ziemi ziemia to Państwo czyli my, a ty tam jesteś tylko dzierżawcom/robotnikiem . Kaczka lubi wieś to wiemy ,ma przynajmniej gł..i elektorat i ten Sławuś taki sam AS jak wy wszyscy :) tylko daj i daj NAUCZYMY WAS TEGO JESZCZE CHWILA i popadacie jak kawki !!! DB

Autor: Kal.30-06  godzina: 14:08
I z takigo gościa jak cienlowiectwa wychodzi cała prawda o wieskich strzelaczach . Jak prawdziwa jest piosenka że chłop żywemu nie przpusci . Za głosy potrzebne do władzy rozpuszczono chłopstwo do granic mozliwosci.....

Autor: Kal.30-06  godzina: 14:09
I z takigo gościa jak cienlowiectwa wychodzi cała prawda o wieskich strzelaczach . Jak prawdziwa jest piosenka że chłop żywemu nie przpusci . Za głosy potrzebne do władzy rozpuszczono chłopstwo do granic mozliwosci..... Brawo marcineknun.

Autor: Opechancanough  godzina: 14:13
Panie Balcerzak, rozna byla szlachta i chlopstwo.Znam zyciorysy chlopow, bohaterow z powstania styczniowego, co ciezka praca od szlachty rozpitej, chulaszczej za pozyczki nie splacone ziemie przejmowali lub ja kupowali za gotowke. Potrafilii dzieci dobrze wyksztalcic, ze byli urzednikami, nauczycielami jezykow obcych, duchownymi lub dac im na start w USA.Takich, co walczyli w pierwszym szeregu w wojnie 39, walczyli w AK i trafili na Majdanek.Opowiadali, jak wielu tych szlachetnie urodzonych bylo zwyklymi kolaborantami niemieckimi. Nie mozna uogolniac, bo chlopi przed wojna polowali na wlasnej ziemi, a nie tylko szlachta. Historia Polski byla zagmatwana i nie mozna ja oceniac tak, jak Pan to czynisz. Nawet w tej Pana ukochanej organizacji PZL jest regulamin zakladania wiejskich kol przez chlopow z 1921 bodajze roku z czasow II Rzeczpospolitej. Nie tylko szlachta, ale i chlopi i mieszczanstwo stracilo na socjalizmie ziemie czy majatki. Taka byla tragiczna historia Polski.

Autor: Mark - 2  godzina: 14:22
Ja o niebie wy o "chlebie". Napisałem tylko iż kupiłem ziemię (i inni też) zgodnie z obowiązującym prawem, a jej właścicielem był np. skarb państwa czyli ANR. Posiadam na to stosowne dokumenty i akty notarialne. I guzik mnie obchodzi, kto był jej poprzednim właścicielem - jeżeli więc to kwestionujecie, to podajcie na podstawie jakiego przepisu prawnego, ta ziemia nie jest moją własnością. Jak takowy znacie to podajcie konkretny punkt, paragraf, etc. A mówiąc o "dobrej wierze", dla mnie znaczy to iż przed zakupem sprawdziłem dokładnie status tej ziemi, łącznie z mapami geodezyjnymi, księgami wieczystymi, itd, itp. A teraz reszta mi "lotto", ponieważ te nieruchomości rolne, są już moja własnością i innym nic do tego. Czekam tylko, kiedy będę mógł bez przeszkód "polować na swoim", natomiast gdy wszelkiej maści "myśliwi" mi to będą uniemożliwiać. To jest też drugie wyjście - pożegnam bez żalu to "łowiectwo", sprzedam broń i zwiększę areał upraw "atrakcyjnych żerowo" warzyw i zbóż, "żyjąc" całkiem nieźle z odszkodowań a co nie wolno, przecież to moja ziemia. I na tym kończę to "kopanie się z koniem". :))

Autor: Lesław  godzina: 14:27
Ot pewna rodzina, dość można idąc za hasłem - żywią i bronią. Odszukała iż ich przodek otrzymał medal za powstanie styczniowe. Jako że nie wiedzieli za co to medal, ale oni żywią i bronią. To taki medal pięknie wyglądał by w domu. I zlecili poszukiwania. Oczywiście udało się odszukać co, jak, dlaczego i od kogo, za co i kiedy. I wyszło. Od kogo - od władz carskich. Za co - za wydanie powstańców. I tak też bywało. Opechancanough - "bo chlopi przed wojna polowali na wlasnej ziemi, a nie tylko szlachta." No nie i nie wciskaj kitu. Ziemianie tak i owszem, ale nie chłopi. Wystarczy poczytać ustawę łowiecką z 1927 r.

Autor: Opechancanough  godzina: 14:29
Istnieja jednak takie pojecia jak wlasnosc, ktora w rzeczywistosci socjalistycznej wypaczono z uwagi na ustroj. I na tym wypaczeniu dzis jedzie PZL po 1989 roku udajac, ze nic sie nie zmienilo w Polsce, nie widzac, ze ustroj socjalistyczny to historia i ze krzywdzi PZL - na nim bazujac - gospodarke lowiecka i rolnictwo. To, ze 100 tys ludzi ma uprawiac lowiectwo kosztem rolnictwa i calego spoleczenstwa ( zwierzyna Skarbu Panstwa po ustrzeleniu wlasnoscia monopolistycznego dzierzawcy) jest nie w porzadku w dzisiejszej Polsce! Panstwo winno miec dla wszystkich Polakow korzysc z jej gospodarki ( lowiectwa), a wlasnosc winna byc wolna od prawa rodem z socjalizmu.

Autor: Opechancanough  godzina: 14:30
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Opechancanough  godzina: 14:38
Socjalizm zrodzil jakas dziwna mentalnosc, robotnicy, urzednicy, biznesmeni, czuja wyzszosc nad dzisiejszym rolnikiem i uwazaja go za gorszego.A zapomnieli skad znaczna czesc z nich sie wywodzi. Dzis Rolnicy - Farmerzy maja prawo do szacunku i poszanowania swojej wlasnosci, jak kazdy inny czlowiek.Nie sa gorsi od innych! Dziw bierze, ze sa na tyle odpowiedzialni, ze nie przegonili PZL juz dawno. Czas by PZL czy inna organizacja lowiecka w zastepstwie monopolisty te stosunki z Rolnikami uregulowala w sposob cywilizowany.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 14:39
Panie Mark - 2 Ponoć ludzie z poczuciem elementarnej przyzwoitość, z wiedzą historyczną i uwarunkowań z niej wynikających, nie powinni wypisywać koc opałów. Nie miej Pan pretensji do ripostujących, bo akurat czegoś z tych elementów jak powyżej akurat Panu brakuje.

Autor: Opechancanough  godzina: 14:45
Rolnicy sa za lowiectwem, ale mysliwi w kolchozach zapomnieli o umowie z panstwem za co poluja za free i maja dostep do cudzych pol, doprowadzajsc w rzeczywistosci panstwa demokratycznego, ze uprawiaja lowiectwo hobbystycznie, uwazajac sie za elite i udaja, ze ziemia jest ich.A przeciez wiekszosc kolchoznikow nie ma ani 1 ha., a mimo to bawarskie gacie, psy rasowe, bron droga, auta z najwyzszej polki, a rolnikowi za korzystanie lowiecko z pol szacunku nie okazuja! Gorzej czesto ziemie jego za swoja uwazaja. Natomiast ich wlasnosc jest swieta, Rolnika juz nie. Tak rozumuja.Za bron, auta placa za polowanie u kogos na polu nie! Dlaczego nie moze byc normalnie? A jeszcze czlonkowie PZL sie obrazaja, jak mowi sie im w czym problem, bo widac uwazaja innych za durniow, choc widac nimi sami sa, bo doprowadza do sytuacji, ze nie beda juz mieli wstepu na pola rolnikow!

Autor: Opechancanough  godzina: 14:52
ASF, nadmiar nahodowanej zwierzyny, szkody rolnicze i inne, a gdzie prawidlowa gospodarka lowiecka, kto tu warunkow nie dotrzymuje? Dlaczego z lowiectwa panstwa ma zysk tylko monopolistyczna garstka, co za to lowiectwo za free panstwu ani rolnikowi nie placi, a nie 40 mln Polakow ( spoleczenstwo)!

Autor: cienlowiectwa  godzina: 14:54
Ja bardzo bym chciał likwidacji dopłat. Miałbym mniej papierologii. Ja chciałbym likwidacji przywilejów, wyprodukowane byłoby sprzedane za inną dla ludzi cenę. Płacę ZUS a nie KRUS ! Mam kredyt na kilka milion od 2 miesięcy i za to nie kupiłem luksusowej wili tylko dodatkowo 24 hektary. Mam już 169 hektarów i wciąż chcę pracować. A tu jakiś zasraniec mnie poucza , że jestem pasożytem. Pasożytem jest ten co płaci obecnie tanio ! Bo państwo dopłaca do jego zakupów. Zabierzcie dopłaty, dajcie wolny rynek. Wielu będzie pracowało za chleb i dach nad głową. Tak było przed wojną. A dla ścisłości nadal całą rodziną nie mamy ile mieliśmy przed wojną na Podolu.

Autor: Jacek LZ  godzina: 15:05
Panowie, walka na słowa niesie problemy. Każdy chce mieć wpływ na swoją własność. Popatrzeć należy na tych co piszą z pogardą na rolników. U każdego słomę bym znalazł w 2 pokoleniu. Wielkie majątki utracono w imię socjalizmu. Jedni dostali asfalt pod dom i 38m/2 inni pozostali ze łzami w oczach jak przepada praca przodków. Łowiectwo musi się zreformować dla dobra własnego. Ustawa pozwala PZŁ na indywidualizm. Uporządkować własność rolniczą należy i dać im możliwości polowań jak chcą. Wszak zwierzyny jest dostatek. Upieranie się że, chłop jest " nikim" może nam niedługo pokazać pazur.

Autor: pięta  godzina: 15:17
A kto im broni wstępować w szeregi myśliwych . Tylko jak już wstąpił to niech sobie pilnuje swojej własności a nie ogląda się na kolegów z koła i ma do nich ciągle pretensje albo i sam nie ma czasu polować. Nie miał czym polować narzekał ,ma teraz jako członek kola czym polować tez narzeka lub tłumaczy się ,ze mu brak czasu na polowaczkę . z czegoś trzeba być zadowolonym. Te przypadki nie są odosobnione .

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 15:18
Panie Jacku To nie ‘’miastowe ‘’tu chłopu chłostę czynią to chłopki w ‘’miastowych'' upatrują zło, że nie po swoim chodzą. Wskaż chociażby jeden watek na tym forum gdzie dyskusję o własności intonuje miastowy [ jak już taki tu dziwny podział uczyniono].

Autor: Opechancanough  godzina: 15:23
Panie pieta Pan i inni doprowadzicie sami do sytuacji, gdzie polowanie - dzierzawa lowiska bedzie jak w USA, na pismie, z prawami i obowiazkami, ustalona cena i wzrostem inflacji, z karami. W sposob bardzo kazuistyczny. Nawet czasami, z zapisem, ze farmerowi musisz pokazac co strzeliles.Dzis wielu Rolnikow nie poluje u siebie, bo w kolach uwazaja, ze bedac w lowisku 24h, odstrzeli im on cos na boku. Jak szkody byly i sa liczone, to kazdy wie. Czasy, ze rolnik zajety pracami w polu, nie ma czasu na procesy koncza sie.Dzis wielu Rolnikow stac na to i walcza z kolami PZL w sadach. PZL ma monopol na bron do celow lowieckich i gospodarke, w czym problem niech sie jutro podzieli! Rolnik zadba o swoje pole, kolchoz nie jest mu potrzebny.Kupi pulapki, kamery, kielbase bedzie robil legalnie dla agroturystow ( takze mysliwych). Mysle, ze lease amerykanski powinien byc przyjety w polskim modelu lowieckim ( swoboda umow).Dajcie szanse Rolnikom a beda kwatery i ambony Rolnikow, od morza do gor, dostepne dla kazdego hobbysty mysliwego za odplatnoscia rynkowa. A rynek zweryfikuje ceny - moze bedzie taniej niz w PZL!

Autor: Opechancanough  godzina: 15:38
Pilnujesz prywatna kukurydze np. polujesz za free a nie za 50-100zl. Chcesz strzelic byka, zaplacisz tyle ile to kosztuje. A panstwo ( spoleczenstwo) bedzie mialo zysk ze zwierzyny, podatkow i licencji. Po co posrednik: panstwo w panstwie!

Autor: pięta  godzina: 16:36
Drogi panie zza wielkiej wody ! Ktoś już panu tui napisał .że za dużo pan filozofujesz i doradzasz innym . nam tu nauczycieli nie potrzeba mamy swoich i to nam wystarcza.. Wyobraź no pan sobie ,ze jak wszyscy myśliwi się zgadają/ o co wcale nie trudno i jest to tylko kwestią czasu! / i przestaną wychodzić do ochrony tych prywatnych pól jak parobcy to wnet Ci poszkodowani rolnicy przyjdą do nich sami na kolanach niziutko prosić by im pomogli bo rady sobie w d...e nie mogą dać z narastającymi szkodami . Polska to nie WASZ tam kapitalistyczny zachód/ na szczęście / tutaj jeszcze pewne formy przyzwoitości w stosunkach miedzy ludzkich się zachowuje także w relacjach myśliwi -rolnicy i odwrotnie . Za dużo pan się naczytał populistów także i na tym portalu.

Autor: Opechancanough  godzina: 16:42
Panie pieta, wierze w Pana i Pana kompanie, ze szybko doprowadzicie do konca lowiectwo w Polsce. W jednym z tematow podobnie myslacy do Pana uczestnik forum doradzal mnie bym pisal na portalu rolnikow.Rolnicy wiedza dobrze jak jest, lowiectwo jest moim hobby, i dlatego pisze na tym forum, wlasnie po to by Pan i Pana podobni poznali moje i nie tylko moje argumenty.Dla dobra przede wszystkim lowiectwa.Rozumie Pan to, czy nie? UE unifikujac prawo, juz zmierza do eliminacji ograniczonych praw rzeczowych, wlasnosc sie wzmacnia w Polsce, nie wie Pan o tym? A ustroj socjalistyczny w Polsce skonczyl sie historycznie i symbolicznie w 1989 roku. Natomiast realnie najdluzej trwal w PZL, choc juz zaczyna sie powoli zmieniac, ale bez Pana i Pana kompanii. Inna kwestia to Swiat zewnetrzny wokol Polski, jego realia, stoja w sprzecznosci bierutowskim modelem lowieckim.Kupuje Pan samochod, korzysta z dentysty.Placi Pan. Nadchodzi czas, ze zaplaci Pan za polowanie 😀.Zdrowko!

Autor: Opechancanough  godzina: 16:58
Rolnika stac zarobic na lowiectwie lub tak gospodarzyc, by szkod nie bylo Panie pieta. Stac go by uzyczyc pole lowiecko za free , za pomoc w ochronie upraw.Jedna pulapka za $3000 i 256 dzikow w 7 miesiecy. Ile Pan strzelil dzikow w tym roku? Niech sie Pan nie martwi, ze Rolnik Pana bedzie prosil. On Panu zlozy oferte, lub nie bedzie Pan polowal. I bedzie po hobby. Dlatego proponuje, uregulujcie kwestie z Rolnikami w sposob cywilizowany, a nie z wpojona w PRL sila, lekcewazeniem i nieliczeniem sie z Rolnikiem. Elite poznaje sie po sposobie postepowania, wychowaniu, podejsciu do innych ludzi, a nie wylacznie po bawarskich gaciach i Mauzerze. I tak naprawde, jest to w interesie mysliwych by wyjsc z propozycja do Rolnika, niz czekac, jak on zlozy propozycje lub nie zlozy jej wcale. Jak przesiedzicie czas z reka w nocniku , bedzie po ptakach.

Autor: Opechancanough  godzina: 17:15
Im wiecej procesow za Wasze skladki i wojny z tymi, co maja ziemie, jej wlasnosc, dziennikarzami, waszymi czlonkami, ekologami, tym PR PZL bardziej przypomina ruiny zamku, niz twierdze lowiectwa z fundamentem socjalistycznym oraz tzw. bajka o 95 kilku latach historii i niezastapionym znaczeniu modela dla gospodarki. - dla demokratycznej Polski. Dzis sami zreszta w to nie wierzycie, a chcecie by wierzyli inni?

Autor: Opechancanough  godzina: 17:44
Dzis panstwo w panstwie lowieckim jest bez "monarchy i dworu" z zapleczem ustrojowo- politycznym i lobby, a zalezne jest od politykow.Co bedzie, gdy w polityce zaistnieje na dobre " Mlody Leper" , albo Pan Izdebski przekona PiS w slusznej sprawie? Chcecie tak liczyc na korzystna dla Was fale polityczna, zamiast dogadac sie konkretnie z Rolnikami i miec polityke w 4 literach? Tak demokratycznie! A moze dzis wazniejszy jest wacial pelny, a po Was to w lowiectwie nawet popiol?

Autor: marcineknun  godzina: 17:46
cień nie fantazjuj , kupimy od rolnika nie w Polsce , te dopłaty do rolnictwa ,węgla itp to już nie śmiech to skandal ,znam takich co maja 100 ha ,ale pod szkłem ( i wszyscy no 98% pracowników na lewo) więc jesteś jeszcze w tej branży cienki bolek i nie uwierzę ,że płacisz swoim pracownikom wszystko legal włącznie z nadgodzinami ,nadgodzinami nocnymi itp tak jak to robią prawi obywatele :) - ja moim dwa razy w tygodniu owoce, kupuję karty na basen siłownie funduje ,,,,czujesz różnicę ,zacznij naprawiać Polskę ale od swojego podwórka i to wystarczy.

Autor: marcineknun  godzina: 17:50
pięta odpuść wodzowi , w pewnym wieku wiedza i spostrzeganie świata trudniej przychodzi i frustracja narasta , żyjesz po puszce ? :) :) :)

Autor: pięta  godzina: 17:50
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Opechancanough  godzina: 17:52
Dawalo sobie rade przed PRL i da sobie rade po PRL tego jestem pewny, bez " najlepszego" modelu na Swiecie. Dziekuje za dyskusje Panie pieta.Darz Bor jeszcze😀👍.

Autor: Opechancanough  godzina: 18:07
Media Rolnicze pisza! (dziennik.lowiecki.plhttps://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/nie-ma-mozliwosci-zwalczenia-asf-bez-zreformowania-gospodarki-lowieckiej,2023.html)

Autor: marcineknun  godzina: 18:12
ale wodzu masz autorytety :) media piszą o biedzie w slamsach w waszym kraju i co ? a ja napisze ,że kraj ten nadaje się tylko do zwrotu ,,INDIANOM ,, poczytaj co napisali na PUDELKU tam dopiero znajdziesz źródło wiedzy.

Autor: Opechancanough  godzina: 18:18
Pan Izdebski jest bardzo inteligentnym czlowiekiem. Mysle, ze moze pomoc rolnictwu i lowiectwu. No, a ze to nie pomysli zwolennikom bierutowskiego modelu, to tez rozumiem. PZL nie chce dialogu, predzej czy pozniej, bedzie mial wiec nowa ustawe lowiecka z woli suwerena, tj. Narodu.

Autor: marcineknun  godzina: 18:27
Znasz go osobiście ??? nie pitol głupot. Norodu uhahaha widziałeś ostatnią ankietę adasia miałeś tam ten swój cały naród aż 26 osób,chcących zmian ,następny żądny władzy i tyle.

Autor: Opechancanough  godzina: 18:38
Dla wladzy ludzie spelnia roszczenia Rolnikow ( 1 mln 400 gospodarstw) a PZL to jest 0.12 mln czlonkow i czlonkin. Widzisz roznice?😀☝Politycy pojda z glosami, kto da wiecej. ASF Rolnikom dalo popalic hobbysci, a PZL ma coraz gorszy PR. - jako. twor z PRL -prowadzacy tzw.prawidlowa gospodarke lowiecka.

Autor: marcineknun  godzina: 18:43
jednak odstawiłeś :) żyjesz w bajce za lasami za górami ,załatw dodatkową pracę zarób na bilet i przyleć do Polski zobaczysz realia ,żyjesz czasem kiedy ostatnio tu byłeś, a widać ,że mija ze 40 lat :)

Autor: Opechancanough  godzina: 18:47
Nie ublizaj mnie, chcesz dyskutowac, przedstaw argumenty, a nie stosuj metod bierutowskich.Zdrowko.☺.

Autor: marcineknun  godzina: 18:52
a Ty żydowskiego zastraszania i gadania wkoło tego samego,ja prawdę piszę a nie ubliżam. Mam znajomego w w twoim kraju szuka ludzi do budowy kurników mogę mu szepnąć praca będzie widzisz ,że chce pomóc i jestem koleżeński. i dla Ciebie zdrowia :)

Autor: Jacek LZ  godzina: 19:07
Panowie, bez poprawy Statutu i mentalności myśliwych związek się rozpadnie. Poluzować należałoby i w kwestii nowego związku i ukrócić nieudaczników związkowych. Idziemy po upadek, a powinniśmy się reformować. Czekamy na Malca Statut. Czekamy na Malca podsumowanie dotychczasowej pracy, może prezes przemówi, uspokoi, oczaruje ................

Autor: pięta  godzina: 19:32
Nam tu najpierw trzeba zredukować zbędne 33 okręgi i dostosować ich liczbę do ilości województw no dodajmy to jedno bo ponoć święte miasto Częstochowa chce się oddzielić od woj.śląskiego no i krzyżyk im na drogę . Po drugie zmienić ten bublowaty statut w trybie bardzo pilnym po trzecie doprowadzić do tego aby eko-fikłki i populiści różnistej maści bezkarnie nie obrażali wszystkich wokół nazywając ich mafijno-ubeckim pokłosiem ery jakiegoś tam Bieruta.ludzie toż po nim nie ostała się już dziś nawet kostka i wtedy będzie dobrze. Ale dopóki PZŁ-em będzie ktoś sterował z trzeciego rzędu wymyślając coraz to nowe buble nic się nie zmieni.

Autor: Opechancanough  godzina: 19:42
Wam potrzeba powszechnosci, konca monopolu pzl,demokracji i wolnego rynku z gospodarka lowiecka panstwa, dajaca zyski Narodowi! lub Pana Izdebskiego × 1 400 000!

Autor: Ciupaga  godzina: 19:52
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Opechancanough  godzina: 19:59
Ja zawsze pracuje.😀, a Twoje domysly czasowe i inne mnie nie interesuja. A fakt, ze mnie czytacie i komentujecie ( nawet po chamsku) poteguje moja chec do pracy. Darz Bor😀👍.

Autor: Opechancanough  godzina: 20:05
Slyszalem, ale nie wiem, czy to prawda-moze mit, ze na kursach lowieckich w Polsce " kadra straszy" chetnych do PZL Panem Izdebskim, a w domach to nawet niegrzeczne dzieci czlonkowie ( niektorzy) przywoluja do porzadku. A teraz po kolejnych dzialaniach Pana Izdebskiego dla dobra rolnictwa i lowiectwa w Polsce, wielu nie zasnie. Moze jednak samo lowiectwo zdecyduje sie na w/ w przez mnie dzialania, kto wie.

Autor: marcineknun  godzina: 20:07
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Opechancanough  godzina: 20:10
Jedna partia, jeden zwiazek lowiecki i najlepszy model, znam to!

Autor: pięta  godzina: 20:47
Brzmiało to jakoś inaczej....... ale nie naginaj do swojej wersji... bo głupawo to wychodzi panie Opech.....