Czwartek
10.10.2019
nr 283 (5184 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Decyzja Ministra Środowiska z dnia 4 października 2019 r.  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur123  godzina: 15:17
Zdumiewające, a jednocześnie bardzo przykre z punktu widzenia szarego członka Polskiego Związku Łowieckiego jest to, że o w zasadzie niezmiernie istotnej DECYZJI (dziennik.lowiecki.plhttps://wildmen.pl/wiadomosci/odwolanie-lowczego-krajowego/?fbclid=IwAR0l4PMYYKXIeoB0jMKDm8yIwBsHR2DLoBhwmWI) Ministra Środowiska, dotyczącej możliwości i zasad funkcjonowania organizacji łowieckiej w najbliższym czasie, dowiadujemy się nie z oficjalnego komunikatu, wydanego przez ministerstwo czy ZG PZŁ lub NRŁ, a z jakiegoś wyjątkowego podrzędnego źródła, w dodatku za którym, jak powszechnie wiadomo, nie ulega kwestii, kto tak naprawdę stoi.

Autor: Artur123  godzina: 15:21
Jeager (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=158128&t=158118&v=t): "Kuźwa ja się już pogubiłem. Kto w końcu jest prezesem NRŁ? Jak nam wiadomo MŚ Kowalczyk wstrzymał wykonanie uchwał podjętych w dniu 4 września br. a więc nadal powinien być Malec. Prawda czy fałsz"?

Autor: jeager  godzina: 15:54
Artur123, Serdecznie dziękuję za oświecenie, Pozdrawiam

Autor: Broxen  godzina: 16:34
Teść kazał porzucić zięciowi kłopotliwą posadę w pezetele i ...wszystko.

Autor: pięta  godzina: 16:46
Wiec dalej wybierajcie PIS będziecie od ich ministrów dostawać takie oto pisma DB

Autor: Opechancanough  godzina: 17:02
PiS rozwiaze monopol pzl wiec wybor jest oczywisty!

Autor: Lennox104  godzina: 17:05
A zryjcie sie wszyscy jak wsciekle psy, kloccie sie, tworzcie obozy...Jak mi powiedzial kilka dni temu Niemiec, jestesmy glupi jak i but, niszczymy najbardziej dostepne lowiectwo jakie zna, doprowadzimy do prywatyzacji obwodow i oni, Francuzi i Dunczycy wykupia wszystkie najlepsze dzierzawy.A ci, co najglosniej m...dy dra, beda sobie mogli popolowac.Wirtualnie.

Autor: pięta  godzina: 17:07
I tu kolego Lennox104 masz 100% rację im tylko o to chodzi!

Autor: Opechancanough  godzina: 17:10
E tam, uwlaszcza sie glownie dzialacze pzl, juz to robia, a zasluga to szarych czlonkow pzl, co ich popierali slepo, byli tarcza, a teraz dostana kopa w 4 litery. Za wiernosc i slepote, ze pozwalali im na kacykostwo i kolesiostwo, wywalanie z pzl innych itd. Zabiora domki i obwody a szaraczkom powiedza WON! Pluliscie na Reformatorow za kilka miesiecy sami nimi bedziecie, a i jak pokochacie bylych kolegow, co wam powiedza WON, to wspomnijcie jak byliscie slepi i dbaliscie tylko by miec zielona kartke, a reszta to wuj.

Autor: Artur123  godzina: 17:21
Jeager, niełatwo jest połączyć rozumienie zapisów ustawy Prawo łowieckie z zapisami ustawy Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Niemniej, zdaniem zwolenników prezesury Pawła Piątkiewicza, pewnie to właśnie on – Paweł Piątkiewicz, jest na chwilę obecną prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej. Ja mam zdanie odmienne. Jeżeli dobrze widzę, DECYZJI (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=158136&t=158136&v=t) z dnia 4 października 2019 r. Minister Środowiska nie nadał rygoru natychmiastowej wykonalności, więc nie jest ona jeszcze prawomocna. Inaczej mówiąc, DECYZJA ta, przed upływem terminu do wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenia sprawy, NIE ULEGA WYKONANIU. A jeżeli tak, ciągle obowiązuje POSTANOWIENIE Ministra Środowiska z dnia 9 września 2019 r. o ”wstrzymaniu wykonania uchwał podjętych na posiedzeniach Naczelnej Rady Łowieckiej w dniu 4 września 2019 r.”. Czytamy w zakończeniu tego postanowienia: “Tym samym konieczne jest wstrzymanie ich wykonania do czasu zakończenia ww. postępowania administracyjnego prowadzonego w trybie art. 35 ust. 9 ustawy Prawo łowieckie”. Postepowanie administracyjne w przedmiotowej sprawie nie jest jeszcze zakończone. Po pierwsze – (powtarzam) biegnie termin do wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, a po drugie – Rafał Malec w najbliższych dniach niewątpliwie wniesie takowy wniosek do Ministra Środowiska. Z mojego punktu widzenia, do chwili powstania nowych uwarunkowań, to właśnie on – Rafał Malec posiada pełne prawo do uważania się za prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Inna sprawa, że minister prawdopodobnie podjął akurat takie, a nie inne działania i decyzje, wyłącznie po to, aby w środowisku członków Polskiego Związku Łowieckiego, do czasu parlamentarnych wyborów, przewidzianych na dzień 13 października 2019 r., zapewnić niczym nie zmąconą ciszę. A już po wyborach będzie można podjąc każdą decyzję, bez oglądania się na to – spodoba się czy nie spodoba się ona wyborcom. PS Ciągle interesuje mnie uchwała nr 216/2019 z dnia 4 września 2019 r. Naczelnej Rady Łowieckiej, odwołująca z zajmowanej funkcji Rafała Malca. Bardzom ciekaw :-), jakąż tam podstawę (dziennik.lowiecki.plhttps://lowiectwookiemartura.blogspot.com/2019/09/swieta-krowa.html) statutową do odwołania zastosowano? Minister nawet nie zająknął się w swojej DECYZJI, i w uzasadnieniu do niej, na ten temat.

Autor: J.Chudy123  godzina: 17:34
Falandyzacja zbiera swoje żniwa - to jedna strona medalu, a drugą jest bylejactwo w urzędowaniu urzędników w MŚ. Bylejactwo czy raczej barani pęd ? (z naciskiem na barani)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:38
"Rafał Malec posiada pełne prawo do uważania się za prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej." Każdy ma prawo uważać się za co chce do czasu aż go właściwie zdiagnozują.

Autor: Nun  godzina: 18:51
Święte i adekwatne słowa !!!!!!!!!!!!!!