Wtorek
25.02.2020
nr 056 (5322 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemowe



Temat: Komisja Szkoleniowa NRŁ

Autor: FMJ  godzina: 08:52
@Artur Jesionowicz A teraz mam dla Ciebie dowcip/zagadkę w związku z założonym tematem: Zgadnij kto może być lektorem w PZŁ? Czy na podstawie § 86 pkt 6 Statutu PZŁ można wdrożyć "instrukcję szkolenia i egzaminowania w PZŁ oraz powoływania wykładowców"? Czy ma jakąkolwiek moc prawną § 86 pkt 6 Statutu PZŁ wobec Art. 32. ust 4 który jednoznacznie neutralizuje wszystkie niedookreślone w statucie przepisy? Kiedy i kto organizował kursy na lektorów? Zgadnij kto nadal będzie szkolił nowych adeptów? Drobna podpowiedź: Zasady powoływania wykładowców w PZŁ określała uchwała NRŁ nr 25/2016, która straciła moc wraz z nowym statutem, ponieważ zawierała delegację (w mojej opinii i tak bezprawną) do wprowadzenia instrukcji szkolenia i egzaminowania w PZŁ oraz powoływania wykładowców. Co ciekawe, to sama ustawa Prawo łowieckie nawet nie wymaga, aby w skład komisji wchodzili członkowie PZŁ. Zastanawiające jest to na jakich zasadach odbywały się kursy i egzaminy w 2019r...

Autor: EdiKris  godzina: 10:57
akurat to o czym mówisz reguluje Dziennik Ustaw Nr 3 — 620 — Poz. 19 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA1)z dnia 28 grudnia 2009 r.w sprawie uprawnień do wykonywania polowania, radził bym się z tym dokumentem zapoznać

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 12:41
Powoluśku, powoluśku :-) i dojdziemy do wspólnych wniosków. Póki co, przyjrzyjmy się zapisom rozporządzenia (prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20100030019/O/D20100019.pdf) Ministra Środowiska z dnia 28 grudnia 2009 r. w sprawie uprawnień do wykonywania polowania.

Autor: FMJ  godzina: 13:11
@EdiKris Czyżby minister zapomniał o lektorach?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:31
Szkoleniem powinno zając się państwo a nie jakaś komisja bez kompetencji ustawowo-statutowych będzie podejmować działania do których nie ma ŻADNYCH uprawnień. Przewodniczący Dariusz Zalewski robi jak widać wszystko aby wzmocnić swoje i Mariana Flisa eldorado do zarabiania kasy na szkoleniach. Jak wynika z lektury ZO i Czempinia tylko ci dwaj znają się na wszystkim: od sokołów poprzez psy a na weterynarii i prawie kończąc.

Autor: Lesław  godzina: 14:54
Ok, szkoleniem powinno zająć się państwo. Tak powinno być. A kto ma prowadzić szkolenia ? Pani Krysia z Urzędu Gminy czy pani Jadzia ze Starostwa Powiatowego ? Pani Krysia z panią Jadzią twierdzą że sarna jest "żoną" jelenia. Ale czy to ważne ? Ważna jest tabliczka na drzwiach ich gabinetów - referat ochrony środowiska. Czy tych dwóch zna się na wszystkim ? Jeśli na forum mamy takiego znawcę wszystkiego, to znaczy się że wszystko jest możliwe.

Autor: 1585  godzina: 14:57
A to szkol lesniczych w Polsce brak? Jest tylu innych, sa sokolinicy, kynolodzy, strzelcy sportowi, sa chyba ludzie z pasja w polskim lowiectwie. Im szybciej rozgoni sie " fachowcow" pzl z monopolem, a da sie szanse pasjonatom, tym lepiej.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 15:03
A kto szkoli np. w Szwecji? W USA? U Niemców? Też Zalewski z Flisem i kilkoma krewnymi królika? Nie wystarczy np. szkolenie samodzielne a później egzamin testowy i strzelnica? Te szkolenia to jedynie mechanizm wyciągania kasy dla wąskiej grupy cwaniaków. Efekt jest taki, że wielki specjalista od łowiectwa naczelny lektor i wykładowca na niemal wszystkich kursach Marian Flis twierdzi, że upolowanego zwierza przed podjęciem czynności transportowych należy wpisać do książki ewidencji myśliwych na polowaniu indywidualnym.

Autor: 1585  godzina: 15:04
W USA DNR oraz cala armia wolontariuszy.

Autor: 1585  godzina: 15:07
Tak w Va (dziennik.lowiecki.plhttps://www.dgif.virginia.gov/hunting/education/)

Autor: Hupert  godzina: 15:41
Jak państwo jest najlepsze do szkoleń myśliwych, to wprowadźmy obowiązek zakupów spożywczych w Społem, samochodów w Polmozbycie, traktorów w Ursusie, a usługi prania tylko w Śnieżce. Szkolenia niech prowadzi kto tylko chce i ma uprawnienia i tylko z bezpiecznego obchodzenia się z bronią i umiejętności strzeleckich, a kto chciałby się nauczyć, jak nazywać ogon zająca lub wilka, niech poczyta w książkach. Do polowania ta wiedza nie jest potrzebna.

Autor: Pirrastrostr@Lontrels  godzina: 18:04
No piękny ten klucz skoro w skład komisji wchodzi pracownik funkcjonariusz SB, absolwent szkoły im feliksa dzierzyńskiego krwawego feliksa, brawo tym zmianom.

Autor: Broxen  godzina: 18:53
W art. 42. ust 4 PŁ w 2004 roku nowelizując ustawę na wniosek znanych z imienia i nazwiska komuchów w ustawie zapisano : „Warunkiem uzyskania uprawnień do wykonywania polowania, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, jest: 1) odbycie rocznego stażu w kole łowieckim lub ośrodku hodowli zwierzyny; 2) odbycie szkolenia przeprowadzonego przez Polski Związek Łowiecki; 3) złożenie, z wynikiem pozytywnym, egzaminu przed komisją egzaminacyjną po-wołaną przez Polski Związek Łowiecki”. Byłoby rozsądnie przy najbliższej nowelizacji ten zapis zmienić.

Autor: Pirrastrostr@Lontrels  godzina: 18:59
W związku z pytaniami do mnie kto to jest to proszę w wyszukiwarce IPN w filtrze wpisać przedstawicieli tej komisji i wszystko wam wyjdzie, ale to jest chore skora w skład tej komisji wchodzi taki Pan, ale widocznie władzom PZł na tym zależy żeby taki były funkcjonariusz wprowadzał swoje metody pracy a jak pracowało SB część pamięta.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 20:07
Chciałbym już teraz zapytać przewodniczącego Komisji Szkoleniowej NRŁ, pana Dariusza Zalewskiego, jaki zapis ustawy lub rozporządzenia ministra właściwego do spraw środowiska, upoważnia do (zawężmy problem) przeprowadzenia hospitacji egzaminów organizowanych w okręgach PZŁ, w celu uzyskania uprawnień podstawowych lub selekcjonerskich, przez członków Komisji lub wskazanych przez nią i oddelegowanych pracowników PZŁ”? Chciałbym zapytać pana Dariusza Zalewskiego, czy choć chwilę zastanowił się nad znaczeniem określenia „hospitacje”, w tym „hospitacje egzaminów”? Co mu daje natchnienie do tak poronionych pomysłów?

Autor: Jacek LZ  godzina: 20:16
Chęć istnienia na niwie głupoty. To jedyny cel podparty sensem lub odwrotnie.