Wtorek
31.03.2020
nr 091 (5357 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Rzecznik prasowy w końcu przemówił

Autor: MARS  godzina: 15:04
czif, to jak nie chcesz mi podlinkować, to może podaj chociaż wzorem których krajów tłumiki stanią się obowiązkowe?

Autor: czif  godzina: 16:03
Mars wiem co napisałem i nie musisz grać mądrali w stylu podaj to czy tamto. Informuję cię więc, że są kraje a właściwie miejsca w tych krajach, że bez tłumika polować ci nie wolno. A gdzie to sobie podlinkuj A napisałem, że polowanie z użyciem tłumika STANIE SIĘ koniecznością a nie że stało.

Autor: Kaczy1985  godzina: 16:08
"Z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu: 3) wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu;”. Można przyjąć, że polując ochotniczo i bez wynagrodzenia (a takie jest łowiectwo...przynajmniej dla większości )przeciwdziałamy skutkom Covid-19, zabezpieczając produkcję rolną. Wchodzimy w tej chwili w newralgiczny okres zasiewów i od naszej ochotniczej, bezpłatnej pracy zależy, ilość żywności dostępnej na rynku w przyszłości. Produkcja rolna jest strategiczną działalnością w obliczu pandemii. Zapewnia ona utrzymanie ciągłości dostaw żywności, która jest podstawowym dobrem w wypadku wszelkich kryzysów... Łowiectwo w przeciwieństwie do wędkarstwa , które zabezpiecza jedynie własną lodówkę...ma szerszy wymiar. Przecież od dłuższego czasu, Państwo wmawia nam służbę dla ogółu. Wydaje mi się, że to uzasadnienie wyczerpuje stawiany wyjątek. Sądzę, że Minister rolnictwa zrozumie taką interpretację...😆 Dodatkowo jest oczywiście walka z ASF, która nabiera w wypadku pandemii nowego wymiaru. Wieprzowina jest tak jak drób strategicznym i podstawowym surowcem żywieniowym. Zabezpieczenie produkcji żywności jest oczywiście najważniejsze w każdym możliwym kryzysie...😎 Polując indywidualnie nie stwarzamy zagrożenia dla siebie i innych roznosząc wirusa, nasze działania w wymierny sposób przyczyniają się do ograniczenia potencjalnych skutków pandemii.

Autor: MARS  godzina: 16:52
zdanie "wzorem innych krajów, w dobie zurbanizowania coraz większych terenów, tłumik stanie się koniecznością" oznacza ni mniej ni więcej że są kraje gdzie używanie tłumików jest konieczne by móc wykonywać polowanie. Więc pytam jakie to kraje.