Wtorek
31.03.2020
nr 091 (5357 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Z jakiej kasy?  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 10:35
Nielegalnie bo z naruszeniem zasad statutowych wybrany zarząd okręgowy w Lublinie przechodzi sam siebie aby się wykazać. Na FB ogłosił, że wypłaci 2000 tysiące nagrody za wskazanie podpalacza traw. Ciekawi mnie, czy taka nagrodę ustanowił by zarząd okręgowy gdyby nie fakt, iż podpalenia te mają miejsce na obwodzie dzierżawionym przez Koło Łowieckie "Bór" w Niemcach w którym członkiem jest Andrzej Tomasiak jednocześnie członek zarządu okręgowego. Ciekawi mnie także czy Andrzej Tomasiak będący jednocześnie kadrowym pracownikiem CBŚ uruchomił te służby aby wytropić podpalacza i czy sprawił aby CBŚ także ustanowił w tym celu nagrodę. Stosowne zapytania wysłałem. Najważniejsza sprawa: z jakiej pozycji budżetowej nagroda ta zostanie wypłacona i czy została przewidziana w zatwierdzonym budżecie na rok 2020?

Autor: Jot-51  godzina: 12:12
Daj spokój, ależ mi tu afera cyt. 2000 tysięcy nagrody koniec cyt. Dobrze, ze ZO w Lublinie chce walczyć ze złem, a co ważne chce łożyć środki. Bardzo dobrze, że Koło Łowieckie „Bór” ma z pośród swoich członków taką osobę, która jest członkiem ZO. A gdzie pracuje – to aż tak ważne ? To co ściągnął swoich koleżanów w kominiarkach do szukania podpalacza traw i tym samym zastraszył gminę Niemcy. Nie przesadzaj. Myślę, że budżet ZO nie zawali się jeżeli wyda kwotę 2 tyś, zł. na taki cel. Powagi.

Autor: jaszczur  godzina: 12:44
Jot-51, rozumiem, że kupienie sobie i rodzinie zegarków po 2000 zł przez łowczego okręgowego budżetu ZO nie zawali. Powiesz, że to co innego, bo cel nie jest tego wart. A te same 2000 zł. na każdy szpital w Polsce byłoby uzasadnione? Cel słuszny, może ZO go zrealizować?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:02
W uzupełnieniu: na terenie ZO Lublin wystąpiło w ostatnim okresie kilkanaście podpaleń na różnych obwodach łowieckich. Szczególna troską objęto tylko obwód KŁ "Bór". Czy na każdy obwód ustanowiona będzie taka nagroda? Tam nie ma członków z CBŚ-u.

Autor: Jot-51  godzina: 13:23
Jaszczur – idąc tropem myślenia to czy rząd RP przedstawiając w ubiegłym roku do głosowania budżet na 2020 r w sejmie uwzględnił pandemię w roku 2020 i z nią związane wszelkie wydatki ? Tak też ZO ma swój budżet i zapewne uwzględnił wolne środki na nagrody. Ja nie widzę tu żadnej afery. A ponadto każde szanujące się koło łowieckie uchwala w budżecie na rok gospodarczy pewne środki na nagrody. Przeważnie jest to dla szkół. Inna sprawa, gdyby poszło z tymi zegarkami.

Autor: Jot-51  godzina: 13:40
Nie panikuj. Może to jakiś seryjny piroman. Może ktoś odnajdzie w sobie obywatelskie poczucie sprawiedliwości społecznej i zgłosi, ze widział kto to taki i sprawa się szczęśliwie wyjaśni. Po co się czepiać cebesiaków. Sprawa się wyjaśni, nikt po nagrodę się nie zgłosi, nie ma mowy o sygnaliście. Kasa zostanie w ZO i wszystko ok.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:45
Taaaa. Wiem kto wie ale nie powie! Jooopsa, domiś czy inny karlik zaraz wyzwali by go od kapusi.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:46
W państwie zawsze są przewidziane rezerwy na czas "w" albo innych klęsk. Złe porównanie.

Autor: Czarna Perła  godzina: 13:59
"2000 tysiące nagrody" to jakby nie liczył 2 miliony zł. Za takie pieniądze to ja mogłem te trawy podpalić, wskazuję sam siebie, czekam na nagrodę, jak trzeba będzie to mogę nawet "posiedzieć" ze dwa lata.

Autor: Jot-51  godzina: 17:12
Panie Pawluk - Pan to Jaszczur ? Skąd Pan wie Panie Pawluk, że w budżecie ZO Lublin nie było uchwalonego punktu na nagrody lub w formie innej rezerwy wyegzekwowania 2 tyś. zł. Kto zabroni członkom ZO wypłacić z własnej kieszeni kwoty 2 tyś. jako nagrody za wskazanie podpalacza ? A tak w ogóle ta nagroda została wypłacona ?

Autor: Stefan Senegal  godzina: 18:06
Hmm...nagrodę taką może ustanowić fundacja, stowarzyszenie, przedsiębiorca lub osoba fizyczna. Jedynie jednostka samorządu terytorialnego nie ma takiej możliwości. Ale nie pamiętam podstawy prawnej. Skoro te powyżej mogą ustanowić...to i logicznym jest, ze mogą zaksiegować. Myślę, ze odpisza powołując się na podstawę prawną. Ponadto od takiej nagrody trzeba uiścić podatek, w związku z czym skoro są przepisy podatkowe dotyczące nagród to i muszą być przepisy pozwalające je ustanawiać i wypłacać.

Autor: jooopsa  godzina: 18:29
Stanisław Pawluk: "Na FB ogłosił, że wypłaci 2000 tysiące nagrody za wskazanie podpalacza traw." Ładna sumka - 2000 tysiące to w końcu dwa miliony. Albo ten PZŁ w Lublinie to na milionach śpi... albo... Stanisław Pawluk... no... ten tego... 🤗