Wtorek
31.03.2020
nr 091 (5357 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: "PZŁ EKEP..."  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 14:47
Ufoludki z Nowego Światu 35 (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/pzl-ekep-od-teraz-z-elektronicznym-wnioskiem-dostepu/) informują: "Koronawirus nie zatrzymuje nas w domu. Myśliwi w dalszym ciągu wykonują swoje zadania ustawowe. To w końcu na nas spoczywa gospodarowanie mieniem Skarbu Państwa, jakim jest zwierzyna i od tego obowiązku nie możemy się uchylać nawet w czasie epidemii".

Autor: jaszczur  godzina: 15:07
Czy ludzie w tym PZŁ mają dobrze poukładane w głowie, kiedy w dzisiejszych czasach oferują kołom program EKEP, w którym wniosek o nadanie uprawnień w systemie informatycznym dla kół łowieckich wymagał do dzisiaj konieczności udania się do macierzystego zarządu okręgowego w celu załatwienia formalności? Czyli gdybym był prezesem koła, to z pismem podpisanym przez dwóch członków zarządu koła musiałbym się udać do biura zarządu okręgowego i tam załatwić "formalności" nadania uprawnień w systemie informatycznym dla kół łowieckich, który mój zarząd w swojej głupocie wybrał jako program do obsługi dokumentacji i książki ewidencji koła. Gratuluję "mądrości" kołom, które taki program wybrały.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 15:22
Udogodnienie to zaiste rewolucyjne :-) „od dziś wniosek o nadanie uprawnień w systemie informatycznym dla kół łowieckich możecie składać w formie elektronicznej.  Dzięki takiemu zastosowaniu kontakt międzyludzki ograniczony jest do zera, nie ma też konieczności wychodzenia z domu do macierzystego zarządu okręgowego w celu załatwienia formalności. Sposób złożenia wniosku jest prosty i szybki". Pomysł ten, i nadzwyczaj szybkie jego wprowadzenie w życie, ze wszech miar zasługuje na zgłoszenie ufoludków z Nowego Światu 35 do nagrody Nobla w dodatkowym obszarze - w dziedzinie organizacji łowiectwa na poziomie państwa.

Autor: Stefan Senegal  godzina: 16:46
Jej...gość który wynalazł penicylinę to cienki Bolek w porównaniu z myśliwym realizującym, w trudzie i znoju odstrzal dzików podczas pandemii konusa..

Autor: Kibic  godzina: 16:51
A co do programu "PZŁ EKEP" będącego własnością PZŁ, to wchodząc do korzystania z tego programu koło ujawnia ludziom z Nowego Światu i z okręgu cały swój majątek, który ZG PZŁ może jedną uchwałą o wykluczeniu koła z PZŁ przejąć na własność Związku. Jaka istnieje gwarancja, że nie znajdą się cwaniacy, którzy wpierw doprowadzą do wykluczenia koła z PZŁ, żeby potem działki, domy i ruchomości odkupią za grosze od Związku i dodatkowo przejąć dzierżawę obwodów koła? Może warto zapoznać się z historią KŁ ZLOT (www.lowiecki.pl/listy/tekst.php?id=104), które ORŁ i NRŁ wykluczyły z PZŁ, a opuszczone obwody przejęły dwa koła utworzone ad hoc przez działaczy ZG PZŁ. Prezesem jednego z tych kół został członek ZG PZŁ, a drugiego rzecznik prasowy PZŁ. Dzisiaj po 3 latach koło ZLOT wygrało w sądzie (www.lowiecki.pl/newsy/tekst.php?id=303) i zostało przywrócone do PZŁ, ale dalej musi walczyć o odzyskanie obwodów, na których polują działacze PZŁ. Tak może skończyć każde koło, które dało się nabrać na program "PZŁ EKEP".

Autor: Stefan Senegal  godzina: 18:09
Ilu z około 130 tysięcy myśliwych zna historię Zlotu?? Na zad...takie rzeczy nie docierają...

Autor: czif  godzina: 21:06
Dlatego zostaję przy płatnym EPI

Autor: Wana  godzina: 23:48
A ja przy eKEPI (www.lowiecki.pl/eKEPI/)