Wtorek
31.03.2020
nr 091 (5357 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Polowania indywidualne, odstrzały - legalne  (NOWY TEMAT)

Autor: przemashunter  godzina: 18:43
W zachodniopomorskim Wojewoda polecił...

Autor: jaszczur  godzina: 18:52
No to niech sobie dyrektorzy regionalnych dyrekcji i łowczowie okręgowi w liczbie 8, wskazani przez wojewodę, popolują na podstawie odstrzałów sanitarnych i redukcyjnych, tylko czy inspektoraty weterynaryjne podpisały z nimi umowy na taki odstrzał, bo bez odstrzału w kieszeni wyjść na polowanie nie mogą. Radosna twórczość żołnierza PiS-u w zachodniopomorskim, liczącego na awans, może w ministry, za zaangażowanie w redukcję dzików.

Autor: martinez  godzina: 18:55
Widzę, że ufoludki są wszędzie. Nawet w urzędzie wojewódzkim. Lubię czytać pisma urzędowe bez sygnatur. Ciekawym, kto je wojewodzie podłożył. wydział zdrowia czy bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, czy inny jaki. A radcowie prawni z UW ot tak. bez mrugnięcia okiem to przepuścili?

Autor: martinez  godzina: 18:58
Aha - przeczytaj sobie przemas dokładnie art. 11 powołanej w poleceniu wojewody ustawy. Słaba to podstawa.

Autor: Silwerus  godzina: 19:18
Art. 11. 1. Wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie i państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Polecenia podlegają natychmiastowemu wykonaniu. O wydanych poleceniach wojewoda niezwłocznie informuje właściwego ministra. Jak rozumiem , odstrzał dzików jest przeciwdziałaniem COVID-19. Przynajmniej w/g tego wojewody ,a Pzł jest państwową vel samorządową jednostką prawną lub nie prawną. Ewentualnie organem administracji rządowej. Brawo wojewoda.

Autor: Pirrastrostr@Lontrels  godzina: 19:26
I bardzo słusznie po co nam PZŁ ten system nie jest potrzebny, zawsze o tym mówiłem że Wojewoda wyda odstrzały a te kwoty składek pozostaną w kołach co na PZŁ.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 19:27
http://www.braclowiecka.pl/n/36/aktualnosci/6114/odstrzal-dzikow-a-stan-epidemii-jest-stanowisko-mrirw (www.braclowiecka.pl/n/36/aktualnosci/6114/odstrzal-dzikow-a-stan-epidemii-jest-stanowisko-mrirw)

Autor: Silwerus  godzina: 20:02
O ile dobrze zrozumiałem to ministerstwo rolnictwa mówi, że polować mogą specjalne grupy zadaniowe złożone z myśliwych "mundurowych" realizujące odstrzał sanitarny. Tylko tyle. Więc pisanie że można polować indywidualnie to gruba przesada. Sam fakt że nie chcieli zająć stanowiska w stosunku do wszystkich myśliwych świadczy w/g mnie o tym że ustawa tego nie dopuszcza.

Autor: Stefan Senegal  godzina: 20:15
Nosz k....! A my juz mieli spakowane filcaki na niedzielne polowanie zbiorowe na łanie i kozy..

Autor: Silwerus  godzina: 20:28
I tu znowu - o interpretację do ministra występuje Brać Łowiecka. A gdzie nasi wodzowie z ZG i NRŁ z p. Malcem na czele ? zapadli się pod ziemię czy co ? Czekają aż się samo wyjaśni ?? Komandosa nie liczę. Bo ten dał głos...

Autor: czif  godzina: 20:52
Jaszczur, podstawą do wykonywania odstzrałów jest wzceśniejsze rozporządzenie wojewody i nie ma na to wpływu podpisanie umowy z wet Taki odstrzał realizuję a umowa ma tylko gwarantować wypłatę kasy za dziki sanitarne

Autor: labul  godzina: 22:25
Uważam, że temat dyskusji to fake news.