Środa
08.04.2020
nr 099 (5365 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Wytyczne PZŁ dla kół łowieckich

Autor: JaBi  godzina: 08:59
Ad Jacek LZ załóżmy, że zarząd koła nie podjął żadnych działań i z dniem np. 20 kwietnia (dzień wyboru na 5-cio letnia kadencję) przestanie wykonywać jakiekolwiek czynności. To czy takie koło może istnieć i działać prawnie?? Proszę zadaj to pytanie tam gdzie zadałeś poprzednie. P.S. Wytłumacz mi jak te podpowiedzi służą do wojen w kole bo nie bardzo kumam... DB

Autor: Piotr Waślicki  godzina: 09:24
Koledzy, zostawcie te wszystkie porady i zalecenia.Pisać głupoty jest łatwo. Tylko zmiana ustawy w kwestii przedłużenia kadencji organom PZŁ i kół rozwiąże sprawę i słyszałem, że takie działania są podjęte. Czy będą przegłosowane - czas pokaże. W druku sejmowym są. Cierpliwości, bo być może problem sam się rozwiąże. Piotr Waślicki

Autor: Broxen  godzina: 09:43
powtórzę : Przecież nie od wczoraj w każdym kole i dla każdego obwodu jest z mocy ustawy ustanowiona osoba do prowadzenia gospodarki łowieckiej niezależnie od tego czy jest zarząd czy go nie ma.

Autor: Jacek LZ  godzina: 09:48
Moje możliwości zadawania pytań są ograniczone. Przedstawiłem wydruki i poruszane możliwości " upoważnień” w odniesieniu do działalności poprzez upoważnienia. Wiele z nich nie będzie ważnych i tyle. Sędzia NSA, o którym mówię, nie zajmuje się łowiectwem i nie aspiruje do tego grona. Jeśli powstanie potrzeba odwołania się od wyroku np.SO, będąc w składzie orzekającym z informacji i podpowiedzi " komandosa i prawnika PZŁ ” głosowałby za podważeniem wszystkiego, chyba że wynikłby inne okoliczności. Niezbędna ( w jego ocenie) byłaby " Grupa Kryzysowa” powołana przez PZŁ ( ZG) z akceptacją MŚ. Ministerstwo Środowiska w swym " nadzorze” może uruchomić działania ratujące " beznadziejny” Statutu PZŁ. Tylko czy chciałoby ?? Może władza ma inny pomysł na łowiectwo, dlatego przesunęło dzierżawy ?. Nasz związek nie zwrócił się do żadnego poważnego prawnika z autorytetem, takiego, którego opinio twórczość byłaby” panteonem " przyszłych problemów wynikających z ..........? Nie mam zamiaru pomagać związkowi, w którym jestem nie tylko członkiem, ale i " intruzem” , który udowodniłem przed Sądem Okręgowym, że jego władza to banda patologii. Czekam na podzielenie się monopolem łowiectwa z innymi oczekującymi z poprawnymi Statutami, przyszłymi organizacjami. Będąc szczerym do bólu, stwierdzam, że wywiezienie całej elity PZŁ na taczkach byłby rozpieszczeniem !!!

Autor: Artur1234  godzina: 10:05
...w każdym kole i dla każdego obwodu jest z mocy ustawy ustanowiona osoba do prowadzenia gospodarki łowieckiej Szukam i szukam w tej ustawie (zakładam, że chodzi tu o ustawę Prawo łowieckie) i nie mogę znaleźć.

Autor: PeBe  godzina: 11:50
"Gospodarzy obwodu" nie ma w każdym obwodzie.

Autor: Broxen  godzina: 12:06
Ustawa – PŁ, to nie jest tekst trudny ani obszerny. Osoby chcące uchodzić za znawców i autorytety dla tego aktu znają na „blachę” ten tekst, często z obszernymi komentarzami, orzecznictwem i przypisami - bez potrzeby szukania czegokolwiek. Nie załamuj się - szukaj !

Autor: Artur1234  godzina: 14:16
Broxen, jest zwyczaj w poważnych dyskusjach, że gdy ktoś się powołuje na jakiś zapis, to przytacza go, wskazuje numer, cytuje etc. Ty najpierw podajesz nieprawdę, a gdy ktoś zwraca Ci na to uwagę, każesz mu szukać tego, co nie jest do odnalezienia. Znacznie prościej byłoby, gdybyś nie tkwił w błędzie i się do niego po prostu otwarcie przyznał. Inaczej mówiąc... Gdy twierdzisz, że ...w każdym kole i dla każdego obwodu jest z mocy ustawy ustanowiona osoba do prowadzenia gospodarki łowieckiej , ja mówię, że mijasz się z prawdą, bowiem ustawa nie wspomina o takiej osobie. Jak sądzisz? Kto teraz i komu powinien coś udowodnić?

Autor: Artur1234  godzina: 14:20
Osoby chcące uchodzić za znawców i autorytety dla tego aktu znają na „blachę” ten tekst, często z obszernymi komentarzami, orzecznictwem i przypisami - bez potrzeby szukania czegokolwiek. Nigdy nie "chciałem uchodzić" za takiego, a Ty się do takiej roli po prostu nie nadajesz. Zbyt często bowiem mijasz się z prawdą. Niniejszy przypadek jest tego najlepszym przykładem. Wijesz się jak piskorz.

Autor: Broxen  godzina: 14:27
Dobry zwyczaj a nawet obowiązek myśliwych to ….znać ustawę PŁ !!! Nie dość że nie znasz to nawet nie chcesz jej przeczytać żeby nieco się podszkolić. Zapewniam, że ustawa – PŁ „ wspomina o takiej osobie” Co ja na to poradzę że nie chcesz choćby przeczytać ustawę ?

Autor: Artur1234  godzina: 14:29
Zapewniam, że ustawa – PŁ „ wspomina o takiej osobie”. To zapewniaj sobie. Na zdrówko!

Autor: Artur1234  godzina: 14:32
Przecież nie od wczoraj w każdym kole i dla każdego obwodu jest z mocy ustawy ustanowiona osoba do prowadzenia gospodarki łowieckiej niezależnie od tego czy jest zarząd czy go nie ma. Mógłby ktoś przyjść z pomocą Broxenowi i napisać, co autor tej wypowiedzi prawdopodobnie miał na myśli? Sprawia teraz wrażenie, że przynajmniej z lekka, ale zagubił się.

Autor: Broxen  godzina: 14:39
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Broxen  godzina: 15:06
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Broxen  godzina: 15:38
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.