Piątek
15.05.2020
nr 136 (5402 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemowe



Temat: Komunikat MŚ  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 15:30
Komunikat MŚ w zakresie woli włączenia się myśliwych w walkę z epidemią wywołaną chorobą COVID-19 (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/komunikat-ms-w-zakresie-woli-wlaczenia-sie-mysliwych-w-walke-z-epidemia-wywolana-choroba-covid-19/) Ufoludki z Nowego Światu 35 informują: „Ministerstwo Środowiska wystosowało dziś ważny komunikat dotyczący woli włączenia się myśliwych w walkę z epidemią COVID-19: W odpowiedzi na postulaty Naczelnej Rady Łowieckiej o chęci podjęcia działań nad włączeniem środków finansowych Polskiego Związku Łowieckiego (PZŁ) w walkę z chorobą COVID – 19, Minister Środowiska przygotował propozycję zapisu zmian w Prawie Łowieckim, które umożliwiają myśliwym realizację zadań w tym zakresie. Z uwagi na sygnały od członków PZŁ o obawie ingerencji w majątek kół łowieckich, co nie było przedmiotem zaproponowanego przepisu, z inicjatywy Ministra Środowiska przygotowana została odpowiednia poprawka uszczegóławiająca. Miała ona na celu umożliwienie włączania środków z działalności gospodarczej kół łowieckich na rzecz walki z epidemią wyłącznie po podjęciu przez zarządy kół odpowiedniej uchwały. Poprawka zgłoszona przez Senatora PiS została odrzucona głosami opozycji. Należy wyraźnie podkreślić, że intencją Ministra Środowiska nie było w żadnym wypadku ingerowanie w majątek kół łowieckich. Jednocześnie Zarząd Główny podkreśla, że nie ma, i nigdy nie miał, intencji ingerowania w majątek kół łowieckich. Prosi tym samym o nierozpowszechnianie informacji budzących nieuzasadniony niepokój w kołach łowieckich".

Autor: jeager  godzina: 16:03
Ja apeluje do wszystkich zrównoważonych zarządów kół łowieckich o rezygnacje z EKEP PZŁ tak szybko jak to jest możliwe. Skończy się inwigilacja i kontrola ZG PZŁ między innymi nad finansami kół łowieckich.

Autor: Małodoświadczony  godzina: 16:05
Intencją nie bylo ale teraz koło nie może wdac złotówki z działalności gospodarczej. Zgodnie z przyjętą poprawka ZarzadGłówny ma tylko prawo decydować na co przeznaczone zostaną te pieniążki. Nie tylko w czasie pandemii ale później tez. Więc niech nie mówią, że wszystko jest super

Autor: Reset  godzina: 17:07
Niech oni już przestaną pitolić o tym "szlachetnym" włączaniu się myśliwych do walki z tym wirusem. To jest studnia bez dna. Na razie większość kół walczy o przetrwanie, bo szkody w tym roku są i będą olbrzymie! Nie każdy jest milionerem a choćby nawet to i tak będzie oglądał wydaną złotówkę 2 razy.

Autor: Broxen  godzina: 17:10
Póki co ministerstwo odróżnia działalność statutową od działalności gospodarczej. Statut też odróżnia statutową działalność od gospodarczej. Dla 99% luda w pezetele „wsio ryba” .

Autor: jaszczur  godzina: 18:15
Jak ...intencją Ministra Środowiska nie było w żadnym wypadku ingerowanie w majątek kół łowieckich., to dlaczego senator Mróz po prostu nie wniósł o wykreślenie kół z ustawowych rygorów podporządkowujących pieniądze kół decyzjom ZG PZŁ, tylko zgłosił potrzebę uchwały zarządu koła, żeby ZG mógł pieniądze wziąć? A drugie pytanie, dlaczego w Sejmie dodano koła do rygoru ZG PZŁ, chociaż KPRM wcale nie dała w projekcie Tarczy zapisów dot. kół? Jedno jest pewne, na te pytania nikt z MŚ nie odpowie.

Autor: Małodoświadczony  godzina: 19:07
No ale sprzedaż bezposrednia dziczyzny to juz chyba działalność gospodarcza. Ciekawe że Zarząd Główny namawia kola na tę sprzedaż. Czyżby w imię zasady "wy pracujcie a my zgarniemy kase'?

Autor: pięta  godzina: 19:09
Nowy pan minister już się pokazał z tej dobrej strony zdejmując w 6 /sześciu / Rejonowych Dyrektorów LP i powołując w ich miejsce ...ludzi z partii Solidarna Polska więc z daleka od naszej kasy panowie z ZG PZŁ i NRŁ nie będziecie naszymi funduszami umacniać swych pozycji na zajmowanych obecnie stołkach w tychże strukturach. Przychylam się także do propozycji kolegi jeagera o odstąpienie od owych elektronicznych inwigilatorów jakimi są wspomniane elektroniczne książki. Prawie wszyscy potrafią pisać więc niech zostaną nadal owe tanie w eksploatacji papierowe książki ewidencji myśliwych w łowiskach przynajmniej nikt spoza koła nas nie będzie szpiegował co i kiedy w łowiskach robimy.

Autor: jaszczur  godzina: 19:32
pieta, nie wylewaj dziecka z kąpielą. Mowa jest o jednej książce EKEP i programie dla kół z PZŁ, pozwalającym na bieżąco oglądać kasę koła i cały jego majątek. Inne programy na to nie pozwalają, więc nie namawiaj do cofanie się myśliwych do czasów kamienia łupanego, tylko mów głośno, że program PZŁ inwigiluje majątek koła i przenieść się do książki, która nie ma nic wspólnego z PZŁ.

Autor: jeager  godzina: 19:53
Kol.pięta ja przestrzegam tylko przed aplikacją EKEP PZŁ stworzoną przez ufoludków z Nowego Świata a służąca do totalnej inwigilacji kół łowieckich. Inne książki elektroniczne nie dają takich uprawnień ani ZG i ani też ZO PZŁ. Książka elektroniczna jest najlepszym wynalazkiem do prowadzenia ewidencji polowań indywidualnych. Dziś wiem, ze książka papierowa jest utrapieniem dla myśliwych.

Autor: pięta  godzina: 20:58
Kolego jaszczur a o czym ja pisałem ? Czy tobie trzeba wszystko kawę na lawę wszak nie interesuje mnie książka jaką oferuje kolegom Pan Gawlicki trochę inteligencji pozdrawiam.

Autor: pięta  godzina: 21:00
Na to wychodzi w podtekście kolego Małodoswiadczony!