Piątek
22.05.2020
nr 143 (5409 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Tarcza dla kół łowieckich

Autor: Czarna Perła  godzina: 07:44
Niech zapłacą za nas szkody, z resztą "problemów" poradzimy sobie sami.

Autor: jaszczur  godzina: 08:24
W czasach COVID-19 tarcza oznacza, że dają. Kto i co da kołom? Na pewno nie PZŁ, który prędzej weźmie jak da. A z PZŁ to tylko światłe pomysły mogą przyjść, np. żeby zwiększyć składkę członkowską.

Autor: Artur123  godzina: 11:28
Przeczytane na FB PZŁ - Polski Związek Łowiecki (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/PZ%C5%81-Polski-Zwi%C4%85zek-%C5%81owiecki-223436214384778/): „Najpierw pierdoły kupowali karetki, maseczki i inne pierdoły i sami mundrzy pokazali ze PZŁ ma pieniążki, no to jak macie to dajcie, proste! Po cholere się wychylaliście? Czy PZW się wychylił i coś kupił? A PZPN coś kupił? A teraz to należałoby wypieprzyć tych nagorliwych gamoni z PZŁ, za działanie na szkodę. Stara prawda mówi, nadgorliwość gorsza od faszyzmu”. „Zacznijcie od upublicznienia finansów PZŁ. Na pewno da się wprowadzić oszczędności, które mogłyby wesprzeć koła łowieckie, może ich po prostu nie widzicie. A tak wszyscy byśmy pomogli”. „... do tego przegląd stanowisk do spraw kompletnie niepotrzebnych. I by się okazało, że kilka osób bez problemu ogarnie to samo co teraz robi 30. No i rozgonić ten grajdołek u góry”. „Zgadza sie , ZG juz przestal byc wyznacznikiem czego kolwiek w PZŁ. To co tam sie dzieje to ..... Kola i szeregowi Mysliwi moga liczyc tylko na siebie”. „...czy Wy nas macie za idiotów, najpierw występujecie do ŁO z poleceniem przygotowania sprawozdań finansowych a teraz chcecie od nas propozycji. Pamiętam jak komuna padała to w latach 87-88 pytali uczniów jakie zajęcia mogły by się odbywać w budynkach komitetów miejskich, wojewódzkich”. „Zrobić w końcu walne zgromadzenia i pogonić kolesiostwo z zarządów bo w większości to oni działają negatywnie na koło”. „Taż już dobrzy ludzie zadbali o tarczę dla kół. Mogą zajumać kasę kołom”. „Transfer części składki członkowskiej do PZŁ danego członka do jego koła łowieckiego? Partycypacja w części odszkodowań o kwocie powyżej X zł?”. „Redukcja ilości okręgów do 17”. „...a nawet mniej np. 6 zgodnie z krainami historycznymi. Okręg Wielkopolska, Śląsk itp.”. „Najlepsza tarcza to nie przeszkadzać i nie kombinować z polskim łowiectwem”. „Wpierw rozdali kasę a teraz pytaja co robic […] jakie to polskie”. „Calkowicie nowi ludzie to jedyne rozwiazanie..”. „Proponuję obniżyć składka członkowska do PZŁ o połowę i uzyskaną kwotę przekazać na pomoc kołom, rozliczyć projekt "pomnik z naszych łusek", a także przekazać na pomoc wszystkie środki jakie zgromadzono w fundacji ochrony zwierzyny drobnej.dodatkowo wszyscy członkowie Narządu Głównego oraz Naczelnej Rady Łowieckiej powinni swoje funkcje od dzisiaj sprawować społecznie”. „...możemy się śmiać, ale prawda jest taka, że PZŁ szuka kasy w kieszeniach członków kół bo niby chce pomóc.... członkom kół. Ale nasze składki na PZŁ w całości przejada, jeszcze robiąc manko w kasie Zrzeszenia". „ Skoro PZŁ został upolityczniony, to już praktycznie po organizacji. Będzie coraz gorzej. Najlepiej PZŁ rozwiązać”.

Autor: xaafuun  godzina: 12:57
Dopisze i ja swój pomysł W związku z rażąco niską ceną sarny w skupach, aby PZŁ dopłacał do każdego kilograma strzelonej sarny brakującą kwotę do 13-14 pln/kg i środki te przekazywał do KŁ. To na pewno polepszy ich kondycje finansową..

Autor: Jacek LZ  godzina: 21:53
Wszystkie pomysły na wał się nadają. Należy, uwolnić monopol i życie ureguluje łowiectwo. Tak mało a tak dużo zarazem. Brak woli tępych posłów i władzy.