Poniedziałek
23.11.2020
nr 328 (5594 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Koniec nocnych polowań na dziki już blisko  (NOWY TEMAT)

Autor: rycerz  godzina: 14:39
Od kiedy członek NRŁ Tomasz Pilarz (dzikwielun.pl/wp-content/uploads/2019/03/PHOTO-2019-03-06-07-51-56-1-1024x576.jpg) i właściciel sklepu sklepu z termowizją i noktowizją (dziennik.lowiecki.plhttps://www.sklepszostak.pl/kategoria/termowizory) wyposażył Pawła Lisiaka w sprzęt do polowań nocnych, nasz Łowczy Krajowy rozsmakował się w tego rodzaju polowaniach. Tak dobrze mu szło, że łatwo dał się przekonać, żeby zakazać polskim myśliwym polowań nocnych bez urządzeń termowizyjnych lub noktowizyjnych zamontowanych na broni, że postanowił przekonać do tego rozwiązania nowego ministra i zaczął w tej sprawie wydeptywać korytarze ministerialne. Uzasadnienie daje mu zespół ds. safety first (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=168987&t=168987&v=t) oraz ostatni przypadek zastrzelenia młodego chłopaka w sadzie. Kto straci na takiej zmianie prawa, a kto zyska nie trzeba nikomu tłumaczyć. A że dzików będzie się strzelało mniej, to przecież nie problem PZŁ i jego członków.

Autor: martinez  godzina: 15:35
Nie wierzę. Tak zwyczajnie. Może dzików mniej się zastrzeli. Ale inny zwierz będzie padał gęsto. Poważniej mówiąc, mam nadzieję, że górka ministerialna tego nie kupi. Ale pod wielce pojemnym hasłem bezpieczeństwo ponad wszystko, mogą ulec mocnej grupie zacierającej ręce z kwitnącego interesu.

Autor: drago  godzina: 16:26
rycerz.. A na dziki to zawsze w nocy można było polować ? Bo coś mi świta, że nie...Pamiętam jeszcze ZAPISY na broń o lufach gwintowanych i lunetki z NRD- 6x42 to był szał..Jak pozwolono na nocne polowania to pod rygorem posiadania określonego wyposażenia , a że świat pędzi z zawrotną prędkością do przodu - nokto i termo to właściwa droga. martinez. -inny zwierz padał gęsto- przy księżycu też...Po co mamy PSŁ ? Dla jaj ? Nie bronię tu NIKOGO- takie czasy nadchodzą, przed nami jeszcze drony, które można wykorzystać w łowiectwie...do np inwentaryzacji, lokalizacji, przeganiania z upraw, itp...

Autor: Kal.30-06  godzina: 17:46
W woj. podlaskim jest 3 strażników łowieckich, Co oni robię i jak działają wie tylko ich trzech .

Autor: Cyzio  godzina: 18:07
No i po jasną ch,,,,rę mają sie petać po łowiskach.O 3-ech za wiele.

Autor: drago  godzina: 21:29
A wystarczyło by poczekać na noc, wyjechać w łowisko, posłuchać i potem sprawdzić w książce wpisy asów nowoczesności bez opamiętania...Jeżeli nie mają termowizji...;-)) Ale - podejrzewam ,że wolą zdalnie "pracować"...

Autor: jaszczur  godzina: 23:25
drago, powiedz w kole, że w nocy bez nowoczesnych urządzeń na broni będzie zakaz polowania, ... bo świat pędzi z zawrotną prędkością do przodu - nokto i termo to właściwa droga... Na pewno wszyscy się bardzo ucieszą i z radością przytakną.